اعمال محدودیت‌های ترافیکی در جاده های مازندران

محور کندوان:

تردد موتور سیکلت های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک بلامانع خواهد بود.

سرهنگ جهان‌تاب با بیان اینکه مرکز کنترل ترافیک پلیس راه مازندران با شماره ۲۱۸۲۴۴۳۴ و ۲۱۸۲۴۴۲۰ با پیش شماره ۰۱۱ به طور شبانه روز آماده پاسخگویی در خصوص وضعیت راه‌های استان است، از مسافران و گردشگران خواست ضمن مدیریت سفر، زمان بازگشت خود به مقصد را به روزهای پایانی تعطیلات تابستان موکول نکنند. 

تردد تمام کامیون و کامیونت ها به استثنای حاملان مواد سوختی و یا فاسد شدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴  روز چهارشنبه ۳۰ شهریورماه و همچنین از ساعت ۶ تا ۲۴ روزهای پنجشنبه و  جمعه از محور هراز ممنوع است.

اجرای محدودیت های یاد شده منوط به افزایش حجم تردد در محورها خواهد بود و در صورت عادی بودن وضعیت ترافیک با هماهنگی، اجرای محدودیت ها لغو می شود.


منبع: https://www.irna.ir/news/84893026/%D8%A7%D8%B9%D9%85%D8%A7%D9%84-%D9%85%D8%AD%D8%AF%D9%88%D8%AF%DB%8C%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AC%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%A7%D8%B2%D9%86%D8%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86

رییس پلیس راه مازندران گفت: در محورهای آزاد راه تهران شمال،  هراز و فیروزکوه تردد خودروها به صورت عادی و روان در جریان است.

برابر آمار، سالانه بیش از ۵۰۰ میلیون دستگاه خودرو در محورهای مازندران تردد دارند که ۱۱ درصد از این ترددها در محورهای اصلی و بقیه درون شهری است.

مازندران ۱۰ هزار و ۴۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که حدود سه هزار کیلومتر از آن جاده اصلی و بقیه محور روستایی است.

سرهنگ یدالله جهان‌تاب شامگاه سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان این که محدودیت‌های تردد برای کنترل ترافیک در محورهای شمالی از ساعت ۱۲ روز چهارشنبه در محورهای ارتباطی مازندران آغاز می شود و تا ساعت ۶ صبح روز شنبه دوم مهر ادامه خواهد داشت، گفت: محور کندوان از ساعت ۱۳ تا ۲۴ روزهای چهارشنبه و پنجشنبه از سمت مرزن آباد به کرج یکطرفه می شود.

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۳ تا ۲۴ روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۳۰ و ۳۱ شهریور  از مرزن آباد به سمت کرج ممنوع است و در صورت اعلام ماموران پلیس راه در محل ، تردد انواع وسایل نقلیه از ۱۶ تا ۲۴ همانروز از کرج و آزادراه تهران  شمال به سمت مرزن آباد به صورت یکطرفه خواهد بود.

محور هراز:

در همین حال مرکز مدیریت راه های کشور محدودیت های ترافیکی ویژه آخرین تعطیلات تابستانی در جاده های ارتباطی مازندان را به شرح زیر اعلام کرد:

تردد موتور سیکلت از ساعت ۱۲ ظهر روز چهارشنبه ۳۰ شهریور  تا ساعت ۶ صبح روز شنبه دوم مهر از محورهای کرج  چالوس ، هراز، فیروزکوه و بالعکس ممنوع است. 

وی با بیان اینکه محورهای شمالی هم اکنون فاقد هرگوته مداخلات جوی است، وضعیت ترافیک خودرو  در محور چالوس کرج در محدوده های هزارچم ، ولی آباد و حدفاصل سیاه بیشه تا نسا را در زمان حاضر سنگین ذکرکرد.

موتورسیکلت:

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۳ تا ۲۴ روز جمعه اول مهر از کرج و ابتدای آزاد راه تهران شمال به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و در صورت اعلام مامورین پلیس راه در محل ، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ تا ۲۴  همانروز از مرزن آباد به سمت کرج و تهران به صورت یکطرفه خواهد بود.

تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت از محور کرج چالوس و بالعکس کماکان ممنوع است. 

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ تا ۲۲ روز جمعه اول مهرماه از رودهن به سمت آمل ممنوع بوده و در صورت اعلام مامورین پلیس راه درمحل ، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ تا ۲۲  همانروز از آب اسک به سمت رودهن در  محدوده مشاء به صورت مقطعی یکطرفه خواهد بود.