امامان جمعه: پرتاب ماهواره خیام به فضا ساخت متخصصان داخلی و افتخاری برای ایران است

امامان جمعه: پرتاب ماهواره خیام به فضا ساخت متخصصان داخلی و افتخاری برای ایران است

فاصله انداختن بین امام و امت مهمترین محور جنگ نرم است

مدیر حوزه‌های علمیه کشور بابیان اینکه ایجاد داعش حاصل اتاق فکر اسراییل و دشمنان بود، ادامه داد: شکست اسراییل در جنگ سی‌وسه روزه مواضع و تاکتیک‌های آن را تا حدودی تغییر داد؛ آن‌ها با ایجاد داعش علاوه بر تلاش برای نشان دادن چهره‌ای زشت از اسلام به دنبال زمین‌گیر کردن انقلاب اسلامی و ایران بودند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدسعید حسینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان با تاکید بر اینکه حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) باید همواره الگوی خبرنگاران باشد، از اصحاب رسانه که سخنان تبیینی مسوولان را به مردم می‌رسانند، قدردانی کرد.

امامان جمعه: پرتاب ماهواره خیام به فضا ساخت متخصصان داخلی و افتخاری برای ایران است

آیت الله سید نصیر حسینی نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج گفت: پرتاب ماهواره خیام به فضا از سوی ایران اسلامی موجب خشم، ترس و نگرانی دشمنان شده است. 

امامان جمعه: پرتاب ماهواره خیام به فضا ساخت متخصصان داخلی و افتخاری برای ایران است

ماموستا سیداحسن حسینی امام جمعه موقت سنندج گفت: بصیرت داشتن، عاقلانه برخورد کردن با مسائل و گوش ندادن به صحبت‌های یاوه‌گویان، مهمترین عوامل زمین‌گیر شدن فتنه و فتنه‌گران است.

ماهواره خیام نماد ما می توانیم است

حذف تعطیلی عاشورا در افغانستان نشانه‌ خوبی نیست

حجت‌الاسلام عباس امینی امام جمعه شاهرود به پرتاب ماهواره خیام به فضا و پیامدهای آن اشاره کرد و گفت: متخصصان عقیده دارند که در آینده نه چندان دور کشورهایی پیشرفت دارند که در چند زمینه از جمله عرصه فضا خودکفا شده و زمینه‌های لازم را فراهم کرده باشند.

وی افزود: مجالس عزاداری امام حسین(ع) در طول تاریخ مسئولیت هدایت و ارشاد جامعه را برعهده داشتند و همان چیزی که باعث شد با وجود تحرکات غیردینی حکومت‌ها ایران همچنان چهره مذهبی خود را حفظ کند همین مجالس روضه امام حسین(ع) است.

پرتاب ماهواره های ایرانی به فضا مایه افتخار ایران است

نظریه مقاومت باعث عزت و آبروی جوامع اسلامی است

نماینده ولی فقیه در استان سمنان ادامه داد: ساخت کامل این ماهواره توسط دانشمندان کشور بود و فقط از پایگاه روسیه پرتاب انجام شد و تمامی اطلاعات و داده و مدیریت این ماهواره از داخل ایران انجام می شود. 

وی بیان داشت: امروز جریان مقاومت به عنوان تنها راه رهایی و نجات جامعه اسلامی از یوغ ستمگران صهیونیستی یک هدف بزرگ آن هم اتصال جامعه اسلامی به جامعه‌ توحیدی را دنبال می‌کند و در  این مساله وحدت کلمه ضامن سعادت همه کشورهای اسلامی است.

وی اضافه کرد: ایران میلیون‌ها نفر از اتباع افغانی را در خود میزبانی می‌کند و انتظار متقابل از طالبان دارد که آن‌ها نیز حساسیت‌های ایران را محترم دارند.

وی با اعلام اینکه این ماهواره علاوه بر کمک فضایی در حوزه‌های کشاورزی، منابع آب، معادن و مدیریت حوادث غیرمترقبه کاربرد دارد، گفت: برای هر دستگاهی که نیاز به اطلاعات داشته باشد، اطلاعات مورد نیاز توسط این ماهواره مخابره می‌شود.

حل مشکلات مسکن نیازمند تلاش جهادی است

امام حسین (ع) توانست امر به معروف و نهی از منکر را احیا کند

وی افزود: ملت‌ فلسطین که برای خدا قیام کردند و در راه خدا استقامت کردند توانستند دشمن را ذلیل کنند.

آیت الله عابدینی گفت: این ماهواره که ارسال آن موفقیت بزرگی برای جمهوری اسلامی ایران بوده و زیرساخت بسیار ارزشمندی است که باید قدرش را بدانیم و قدردان کسانی باشیم که این اتفاق را رقم زدند.

حجت‌الاسلام سید مجتبی میردامادی امام جمعه موقت اصفهان گفت: مقاومت اسلامی امروز در مرحله از قدرت و توان قرار دارد که در صورت اراده می تواند کمتر از یک هفته صهیونیست ها را از روی زمین محو کند.

حجت الاسلام سید علی حسینی امام جمعه بروجرد گفت: پرتاب ماهواره خیام حاصل تحقیق و پژوهش دانشمندان فضایی ایران و گامی بلند در پیشرفت و سرافرازی کشور است.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج بیان کرد: پرتاب ماهواره خیام به فضا دارای فواید و آثار مثبت چشمگیر برای کشور در حوزه های کشاورزی، محیط زیست، منابع آبی، اکتشافات معدنی و کنترل انواع بلایای طبیعی است. 

پیروزی بر دشمنان نتیجه قطعی مقاومت و ایستادگی است

وی اظهارداشت:  یکی از محورهای امت اسلامی امام حسین (ع) است که باید همه علما از این فرصت استفاده کرده و به تاریخ عاشورا بپردازند.

وی با بیان اینکه این ماهواره همه مسایل مربوط به کشاورزی و مسایل آبی و حوادث غیرمترقبه را رصد می کند، گفت: این ماهواره در فاصله ۵۰۰ کیلومتری بالای زمین با دقت همه چیز را زیر نظر دارد و دیگر دشمنان نمی تواند زیر چشمان تیز این ماهواره هر غلطی بکنند و به خاطر همین دشمنان شیطنت می کنند و علیه این اتفاق صحبت می کنند.

امامان جمعه: پرتاب ماهواره خیام به فضا ساخت متخصصان داخلی و افتخاری برای ایران است

امامان جمعه: پرتاب ماهواره خیام به فضا ساخت متخصصان داخلی و افتخاری برای ایران است

آیت الله رسول فلاحتی امام جمعه رشت و نماینده ولی فقیه در استان گیلان پرتاب ماهواره خیام و سایر ماهواره های ایرانی به فضا مایه افتخار کشورمان دانست و اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران تاکنون هشت ماهواره به فضا پرتاب کرده که از افتخارات ما ایرانیان است.

حجت الاسلام احمد حسن زاده امام جمعه کیش با بیان اینکه ماهواره خیام پای ایران در باشگاه فضایی جهان را مستحکم کرد، افزود: پرتاب ماهواره خیام به فضا و استقرار آن در جو زمین به عنوان جدیدترین دستاورد هوا و فضای دانشمندان ایرانی از مهمترین نمادهای ما می توانیم است.

دستاوردهای نظام در حوزه هوا و فضا غیرقابل انکار است

امروز باید چهره خادمان و خائنان را برای جامعه تبیین کرد

حجت الاسلام علی خاتمی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: دشمن از عاشورا می‌ترسد چون فرهنگ عاشورایی به ما یاد می دهد که هیچ گاه زیر بار ظلم نرویم.

امامان جمعه: پرتاب ماهواره خیام به فضا ساخت متخصصان داخلی و افتخاری برای ایران است

حجت‌الاسلام ابوالحسن فاطمی امام جمعه موقت شهرکرد بر ضرورت بهره‌گیری از مجالس ماه محرم تاکید کرد و گفت: با وجود برخی نگرانی‌ها مراسم عزاداری دهه نخست محرم به خوبی برگزار شد و مردم انجام وظیفه کردند و امید می‌رود از روزهای باقیمانده ماه محرم و همچنین ماه صفر که بهترین فرصت برای کارهای فرهنگی و دینی است، به بهترین نحو بهره‌گیری شود.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان بیان کرد: در قاموس صهیونیست پیروزی یعنی کشتن چند کودک و زن و فرزند فلسطینی است اما امروز مقاومت به جایی رسیده که یک معادله وحشت علیه صهیونیست ها را به وجود آورده است پس صهیونیست ها به هوش باشند و قدرت مقاومت را آزمایش نکنند.

بصیرت مردم مهمترین عامل خنثی شدن توطئه فتنه‌گران است

وی افزود: یکی از سخت‌ترین مسائل برای خانواده‌ها و بویژه کم درآمدها مسئله مسکن است که باید با تلاش جهادی برای رفع آن گام برداشت.

امامان جمعه: پرتاب ماهواره خیام به فضا ساخت متخصصان داخلی و افتخاری برای ایران است

عزاداری‌ها باید تلفیقی از شور و شعور حسینی باشد

حجت‌الاسلام مهدی رحیم‌آبادی امام جمعه موقت بیرجند گفت: فاصله انداختن بین امام و امت مهمترین محور جنگ نرم است که بصیرت‌افزایی برای شناخت این مساله مهم باید مورد توجه مردم و مسوولان باشد.

آیت الله علی معلمی نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه قائمشهر با بیان اینکه پرتاب ماهواره ایرانی خیام یکی از نقاط برجسته حوزه صنعت ایران بوده است، گفت: این موفقیت بزرگ با استفاده از موشک روسی و ساخت ماهواره‌ای که صد در صد آن توسط متخصصان ایرانی ساخته شده، کنترل می‌شود.

ساخت ماهواره نشانه عملکرد مثبت ایران در شرایط تحریم است

وی افزود: نباید جوانان به عنوان سرمایه های کشور نسبت به مفاخر کشور بیگانه باشند؛ امروز دشمنان از کوچکترین غفلت استفاده می کنند و به چهره های شناخته شده تهمت می زنند تا آنان را به حاشیه برانند تا باورها نسبت به آن شخص از بین برود.

امام جمعه کرمانشاه پیرامون اهمیت روشنگری برای جوانان نیز گفت: مقام معظم رهبری(مدظله العالی) چقدر اصرار دارد نسبت به جوانان روشنگری کنید و اذهان آنان را هوشیار کنیم، امروز ما به جایی رسیده ایم که ابر قدرت شرق از ما تجهیزات خریداری می کند.


منبع: https://www.irna.ir/news/84851177/%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%AC%D9%85%D8%B9%D9%87-%D9%BE%D8%B1%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D9%85%D8%A7%D9%87%D9%88%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%AE%DB%8C%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D9%87-%D9%81%D8%B6%D8%A7-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D9%84%DB%8C-%D9%88-%D8%A7%D9%81%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%B1%DB%8C

وی با اشاره به اینکه ایام محرم فرصت مناسبی برای الگوی برداری از اصول مکتب حسینی (ع) است، ادامه داد: یکی از درس های این مکتب عنصر مقاومت است که در روایات ائمه اطهار (ع) نیز مفصل درباره آن بحث شده و بهترین نماد مقاومت در اسلام عاشورا است چرا که فرهنگ عاشورا برای امروز ما حرف های زیادی به ویژه در موضوع مقاومت دارد .

حجت الاسلام و المسلمین مرتضی مطیعی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان گفت: ماهواره خیام با هدف بررسی زیست محیطی توسط دانشمندان ایرانی و در شرایط تحریم و مشکلات کشور ساخته و پرتاب شد که دستاورد بزرگی است.

آیت‌الله لطف‌الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز گفت: یاوه‌گویان و کسانی که شان شهدای مدافع حرم را زیر سوال می‌بردند تفکرشان همانند داعش است و همدست این گروه هستند. آنها در زمین داعش بازی می کنند.

آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج گفت: امروز باید در جهاد تبیین چهره خادمان و خائنان را برای اقشار مختلف مردم به ویژه جوانان معرفی و تبیین کرد .

امامان جمعه: پرتاب ماهواره خیام به فضا ساخت متخصصان داخلی و افتخاری برای ایران است

امامان جمعه: پرتاب ماهواره خیام به فضا ساخت متخصصان داخلی و افتخاری برای ایران است

وی افزود: مقابله با داعشی های گستاخ از دیگر دستاوردهای ماندگار نظام مقدس جمهوری اسلامی است که نام تمامی شهدا به ویژه سه شهدای مدافع حرم که اخیرا در استان به خاک سپرده شدند را گرامی می داریم.

وی با اشاره به وقایع روز عاشورا در افغانستان و غزه توسط داعش و اسرائیل افزود: آنان انسان‌های بیگناهی را به خاک و خون کشیدند که این یک هشدار بسیار مهم است که اگر هماهنگ عمل کنیم و پشت سر رهبر معظم انقلاب اسلامی و در خطی که ایشان راهبری می‌کنند؛ حرکت کنیم می توانیم امید را در دل مستضعفان جهان زنده نگه داریم.

پرتاب ماهواره خیام گامی بزرگ در سرافرازی کشور است

آیت الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: ارسال ماهواره خیام به فضا که موجب ناراحتی و نگرانی دشمنان شد، انحصار طلبی و زیاده خواهی غربی ها در فضا را محدود کرد.

حجت الاسلام شیخ بهایی گفت: چشم امید مستضعفان یمن، لبنان، افغانستان به ایران است که در مقابل استکبار ایستادگی و مقاومت می کند و ما باید این سنگر فرماندهی و ستون مرکزی را با تمام وجود محافظت کنیم.

امامان جمعه: پرتاب ماهواره خیام به فضا ساخت متخصصان داخلی و افتخاری برای ایران است

امامان جمعه: پرتاب ماهواره خیام به فضا ساخت متخصصان داخلی و افتخاری برای ایران است

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد نبی موسوی فرد نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز گفت: پرتاب ماهواره به فضا یکی از مهمترین دستاورهای نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی افزود: پرتاب موفق ماهواره خیام به مدار ۵۰۰ کیلومتری زمین با هدف دریافت اطلاعات زیست محیطی، مخاطرات طبیعی، پایش مرزها، پایش جنگل ها صورت گرفت. 

حجت الاسلام والمسلمین سید حسین حسینی کارنامی امام جمعه موقت ساری گفت: دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در حوزه های مختلف از جمله هوا و فضا برجسته و غیرقابل انکار است.

امامان جمعه: پرتاب ماهواره خیام به فضا ساخت متخصصان داخلی و افتخاری برای ایران است

وی بر لزوم داشتن بصیرت و آگاهی مردم و شناخت دوست از دشمن تاکید کرد و افزود: بی‌تردید بصیرت مردم و تلاش و هوشیاری نیروهای نظامی و انتظامی، از جمله دلایل حفظ انقلاب در برابر فتنه‌ها و خدشه وارد نشدن به نظام اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه ایران اسلامی در هر عرصه ای بدرخشد و به موفقیت دست یابد دشمنان به شدت خشمگین می شوند، افزود: ماهواره خیام به کمک موشک روسی و با همکاری ایران و روسیه به فضا پرتاب شده و موفقیت مهمی برای کشور به شمار می رود.  

خطیب جمعه کاشان گفت: انسان هر آنچه در اوج باشد باید مواظب خطر نفاق و ابلیس باشد، انسان هر اندازه که در اوج باشد باید موجب خطر نفاق و ابلیس باشد، ممکن است شخصی روزی رییس مجلس، نماینده امام و یا نخست وزیر مورد تایید امام راحل بوده باشد اما ملاک، حال فعلی افراد است.

 پرتاب ماهواره از دستاوردهای مهم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است

وی اظهار داشت: تشکیل داعش توسط آمریکا و به گفته ترامپ تنها راه رسیدن به کشور ایران اسلامی و از بین بردن مسلمانان بود که جبهه مقاومت با ایستادگی در برابر این نیروهای تکفیری آنها را شکست داده و از بین بردند.

امامان جمعه: پرتاب ماهواره خیام به فضا ساخت متخصصان داخلی و افتخاری برای ایران است

امامان جمعه: پرتاب ماهواره خیام به فضا ساخت متخصصان داخلی و افتخاری برای ایران است

وی افزود: متاسفانه طی سال های اخیر دشمنان اسلام و انقلاب به شدت درصدد حذف شعور حسینی در میان عزاداران هستند که باید با تیزبینی، بصیرت و دشمن شناسی که لازمه هر مومن ولائی است، در برابر این توطئه ها مقاومت کرده و آنها را خنثی کرد.

ماهواره ایرانی خیام از نقاط برجسته حوزه صنعت ایران بوده است

حجت الاسلام احمد شیخ بهایی خطیب موقت جمعه کرمان با تأکید بر رعایت تقوای الهی افزود: کربلا اوج بروز جنگ حق و باطل است و عزت، شهادت، وفاداری، صداقت، شهادت، مرگ در راه خداوند، عفاف و حجاب، حکومت الهی، رعایت بیت المال  و کلمات مقابل این ها، همه و همه در کربلا دیده می شود. 

ساخت و پرتاب ماهواره به فضا از عوامل پیشرفت در آینده است

امامان جمعه: پرتاب ماهواره خیام به فضا ساخت متخصصان داخلی و افتخاری برای ایران است

وی ساخت و ارسال ماهواره به فضا را یکی از عوامل پیشرفت در دهه‌های آینده خواند و اظهار داشت: کشورهایی که در این زمینه پیشرفت نکنند باید وابسته به دیگر کشورهای انحصارطلب شوند.

خبرنگاران امام سجاد (ع) و حضرت زینب (س) را الگو قرار دهند

مقاومت درس مهم عاشوراست

امامان جمعه همچنین در خطبه های این هفته نماز جمعه به موضوعات دیگری از جمله محکوم کردن بیانیه یکی از عاملان فتنه سال ۸۸ در توهین به شهدای مدافع حرم به ویژه سردار شهید حسینی همدانی و عوامل موفقیت مقاومت اسلامی در جنگ ۳۳ روزه اشاره کردند که در ادامه بخشی از آنها آورده می شود:

امامان جمعه: پرتاب ماهواره خیام به فضا ساخت متخصصان داخلی و افتخاری برای ایران است

حجت الاسلام بهروز شمسی فر امام جمعه موقت خرم‌آباد با بیان اینکه ظلم ستیزی یکی از محورهای جبهه مقاومت است، یادآور شد: نهضت امام حسین (ع) به ما یاد داده که باید در مقابل ظالم ایستادگی کرده و از حق مظلوم دفاع کنیم. 

امامان جمعه: پرتاب ماهواره خیام به فضا ساخت متخصصان داخلی و افتخاری برای ایران است

امامان جمعه: پرتاب ماهواره خیام به فضا ساخت متخصصان داخلی و افتخاری برای ایران است

امامان جمعه: پرتاب ماهواره خیام به فضا ساخت متخصصان داخلی و افتخاری برای ایران است

امامان جمعه: پرتاب ماهواره خیام به فضا ساخت متخصصان داخلی و افتخاری برای ایران است

آیت الله مصطفی محامی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: درس بزرگ نهضت عاشورا مقاومت و مجاهدت مخلصانه در راه خدا و برای خدا بود.

وی افزود: همکاری و استفاده از تکنولوژی باید مورد توجه قرار گیرد و ما باید از فناوری کشورهایی که ۵۰ سال از ما جلوتر هستند استفاده کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه با اشاره به نتایج ملموس مقاومت مردم ایران اسلامی و منطقه در مقابل دشمنان گفت: پیروزی و سربلندی نتیجه قطعی مقاومت و ایستادگی مقابل دشمنان است.
وی اضافه کرد: مقاومت حزب الله در جنگ ۳۳ روزه و همچنین مقاومت مردم غزه در سال‌های طولانی گذشته و همچنین مردم سوریه، عراق و یمن مقابل استکبار جهانی و ایادی آن نشان می‌دهد که ایستادگی مهمترین اصل در پیروزی برابر دشمنان بوده و خواهد بود.
حجت‌الاسلام والمسلمین قریشی یادآور شد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری، هزینه مقاومت بسیار کمتر از تسلیم شدن است بطوریکه ما در دفاع مقدس، طعم مقاومت مقابل دشمنان را چشیدیم و نتیجه آن، سرافرازی کشور بود.

وی افزود: همه ما مدیون امام حسین(ع) هستیم، زیرا حضرت سید الشهدا(ع) برای همین تبیین دین جدش شهید شد، چون حضرت در دین جد خود انحراف دید و برای اصلاح آن انحراف قیام کرد.

آیت‌الله علی‌رضا اعرافی خطیب نماز جمعه قم با اشاره به حوادث اخیر در افغانستان گفت: کنار گذاشته شدن عاشورا از روزهای تعطیل در تقویم ملی افغانستان در کنار برخی حوادث دیگر نشانه‌های خوبی نیست، همان‌گونه که ایران امنیت و مقدسات مذاهب دیگر را محترم می‌شمارد از طالبان نیز چنین انتظاری دارد.

وی افزود: این موفقیت برای رژیم صهیونیستی و آمریکا بسیار گران تمام شد چرا که آنها می‌خواهند چهار سمت مرز ایران همیشه نا امن باشد.

وی در ادامه با اشاره به مطالب منتشره منتسب به یکی از سران فتنه نسبت به ایران اسلامی بیان کرد: تاکنون هیچ دشمنی در تمام سالیان این انقلاب این گونه عمل نکرده است و ایران اسلامی و افتخارات ملی ما را خدشه دار نکرده است.

امامان جمعه: پرتاب ماهواره خیام به فضا ساخت متخصصان داخلی و افتخاری برای ایران است

امامان جمعه: پرتاب ماهواره خیام به فضا ساخت متخصصان داخلی و افتخاری برای ایران است

ظلم ستیزی یکی از محورهای جبهه مقاومت است

امامان جمعه: پرتاب ماهواره خیام به فضا ساخت متخصصان داخلی و افتخاری برای ایران است

چشم امید مستضعفان به ایران است

دشمن از عاشورا می‌ترسد

دهه اول محرم با وجود برخی نگرانی ها به خوبی برگزار شد

پرتاب ماهواره خیام به فضا سبب خشم دشمنان شده است 

وی افزود:یکی از مهمترین  پیام های این دستاورد بزرگ، دستیابی ایران و فرزندان و دانشمندان ایران بزرگ به فناوری راهبردی حضور در فضا است که با وجود سخت ترین شرایط و شدیدترین فشارهای تحریم بدست آمده است.

وی ضمن محکومیت بیانیه یکی از سران فتنه در چند روز اخیر، اظهار داشت: صبوری مردم در برابر مشکلات، قناعت آنان و بی‌توجهی به سخنان فتنه‌گران و یاوه‌گویان و تبلیغات مسموم، باعث حفظ امنیت و استمرار نظام اسلامی است.

وی بیان کرد: برنامه علمی و دانشی برای حل مشکل مسکن مردم ضرورت است و بانک‌ها نیز باید در این مسیر با پرداخت تسهیلات بدون بهره وارد گود شوند.

امامان جمعه: پرتاب ماهواره خیام به فضا ساخت متخصصان داخلی و افتخاری برای ایران است

وی با بیان اینکه انتظار می رود تمام مسوولان به دنبال باور ما می توانیم در کشور باشند، تصریح کرد: ایران از این اقدام تنها اهداف صلح آمیز را پیگیری می کند و مسایل نظامی و امنیتی پشت آن دنبال نمی شود.

آیت الله مصطفی علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با اشاره به اینکه حضرت امام حسین (ع) نماد ایستادگی و مقاومت است، گفت: امام حسین (ع) توانست امر به معروف و نهی از منکر را احیاء کند.

وی ادامه داد: رژیم خائن صهیونیستی یش از هفتاد سال گذشته فلسطینی ها را آواره کرده است  و جزو برنامه های این رژیم تسخیر خاورمیانه بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی‌زاده نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس، نظریه مقاومت را به عنوان یک نظریه اصیل، باعث عزت و آبروی جوامع اسلامی دانست و گفت: امروز جریان مقاومت به عنوان تنها راه رهایی و نجات جامعه اسلامی از یوغ و سیطره ستمگران صهیونیستی است.

وی با تاکید بر اینکه حاکمیت الهی را مردم باید رقم بزنند و این روز را باید ساخت گفت: باید بین امام و امت پیوند برقرار شود که اگر چنین باشد حاکمیت الهی اتفاق می‌افتد.

مقاومت اسلامی در کمتر از یک هفته می تواند صهیونیست ها را از روی زمین محو کند 

وی با بیان اینکه بزرگترین شاخصه قیام حضرت سید الشهدا(ع) بعد اجتماعی آن یعنی امر به معروف و اصلاح جامعه بود، افزود: ریشه این مسأله در آموزه های قرآنی و سفارش قرآن به انجام آن است. 
وی خاطرنشان کرد: بزرگترین درس حضرت سیدالشهدا(ع) به ما، عدم تسلیم شدن در برابر ظلم است. 
حجت الاسلام خاتمی به حمله های تروریستی به محافل عزاداری در برخی از کشورهای اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: پشت پرده این جنایت ها رژیم صهیونیستی است.

امامان جمعه: پرتاب ماهواره خیام به فضا ساخت متخصصان داخلی و افتخاری برای ایران است

وی با اشاره به بیانیه یکی از سران فتنه علیه سرداران رشید اسلام شهیدان حسین همدانی و قاسم سلیمانی، حزب‌الله، مقاومت و یمن، اظهار داشت: نه نام وی را به زبان می‌آورم و نه قصد بسط این موضوع را دارم فقط چند جمله به عنوان عبرت بیان می‌کنم.

امامان جمعه: پرتاب ماهواره خیام به فضا ساخت متخصصان داخلی و افتخاری برای ایران است

امامان جمعه: پرتاب ماهواره خیام به فضا ساخت متخصصان داخلی و افتخاری برای ایران است

وی از بین بردن آثار نهضت حسینی در بین مسلمانان جهان را یکی از اهداف اصلی دشمنان در راستای نابودی شعور حسینی تعریف و اضافه کرد: دشمنان به خوبی می دانند که این ظرفیت اجازه نمی دهد اهداف و دسیسه های نظام سلطه در ممالک اسلامی به ویژه در میان شیعیان عملیاتی شود.

آیت الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی نماینده ولی در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: ایران با همکاری روسیه ماهواره خیام را به ۵۰۰ کیلومتری فضا از پایگاه قزاقستان فرستاد که افتخاری بزرگ برای جمهوری اسلامی محسوب می‌شود.

وی افزود: جنایات داعش سالیان سال پابرجاست، از تخریب نهادهای دینی و تاریخی تا تعرض به اماکن مقدس و غیره از جمله جنایات این گروه جنایتکار و خبیث است.

آنان همچنین اعلام کردند که این ماهواره صرفا از پایگاه روسیه پرتاب شده و تمامی مراحل ساخت آن در داخل ایران صورت گرفته است اما دشمنان همواره به دنبال زیر سوال بردن موفقیت ها ودستاوردهای علمی کشورمان هستند.

ماهواره خیام انحصار طلبی غربی‌ها در فضا را محدود کرد

فاطمی خاطرنشان کرد: این برکات را باید حفظ کنیم و اکنون که در کشور دغدغه‌های فرهنگی داریم بهترین مسیر برای برطرف کردن این دغدغه‌ها، مجالس روضه امام حسین(ع) است از همین رو شایسته است ادارات، بازاریان و مسوولان و تمام مجموعه‌ها از این فرصت نورانی استفاده کنند.

 حجت‌الاسلام مهدی عالی امام جمعه موقت تبریز با تاکید بر اهمیت عزاداری‌های آگاهانه و با بصیرت مردم در مراسم مختلف محرم، گفت: عزادارهای سیدالشهدا باید تلفیقی از شور و شعور حسینی باشد.

وی افزود: مدعیان و یاوه‌گویانی که شان شهدای مدافع حرم را زیر سوال بردند؛ همدست داعش هستند و جامعه با بصیرت ما با حضور در مراسم تشییع شهدا تو دهنی محکم به این گروه زدند.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: مسئولان و بانک‌ها برای حل مشکلات مسکن مردم و بویژه قشرهای کم درآمد تلاش جهادی داشته باشند.

وی یکی از ابزارهای قدرت یک جامعه و کشور را حضور آن کشور در فضا عنوان کرد و با اشاره به برخی گفته ها مبنی بر اینکه ماهواره خیام در مالکیت کشور روسیه است، اظهار داشت: این اظهارات کاملا اشتباه است، ماهواره خیام در مالکیت روسیه نیست بلکه از ایران رصد و پایش می شود و جوانان ایرانی در این ارتباط بسیار تلاش کرده اند.

وی اظهار داشت: ایستگاه کنترل این ماهواره در داخل کشور و توسط دانشمندان داخلی اداره می‌شود که باید قدردان آنها باشیم.
وی بیان کرد: دانشمندان فضایی که ماهواره خیام حاصل دانش و تلاش آنها است فرزندان این سرزمین هستند که با چنین کارهای بزرگی کشور را به جلو پیش می برند.

وی اظهار داشت: قیام عاشورا به دنبال کمال اسلام بود که در گرو استقرار حاکمیت الهی است هرچند سایر ائمه اطهار محروم‌تر از ایشان در همراهی مومنان بودند.

وی با بیان اینکه دشمنان بر این باورند که کاربرد این ماهواره فقط نظامی و امنیتی است، افزود: این ماهواره در حوزه‌های کشاورزی، آب و هوایی، اقلیمی، مدیریت بحران، نظامی و امنیتی کاربرد دارد.

باید از فناوری کشورهای توسعه یافته استفاده کنیم

یاوه‌گویی درباره شهدای مدافع حرم، بازی در زمین داعش است

امامان جمعه: پرتاب ماهواره خیام به فضا ساخت متخصصان داخلی و افتخاری برای ایران است