امام جمعه کرج: دشمنان امروز صحنه جنگ را عوض کرده اند

امام جمعه کرج ادامه داد: مسایل اینگونه وقتی برای خانمی پیش می آید همه نگران می شوند از مردم تا مسوولان بطوریکه رییس جمهور ضمن ابراز همدردی و تاثر خواستار رسیدگی دقیق به مساله شده است .

وی اضافه کرد: باید بصیر باشیم و دشمنان با نا امنی و تنش آفرینی در داخل و خارج از کشور با کوچکترین مساله دنبال ناامنی هستند.

وی تاکید کرد: باید بگذارند دستگاه ها کار خود را انجام دهند و ما به دستگاه های قانونی و مراجع اعتماد داریم بنابراین  همه باید تابع قانون باشند وگرنه التزام اجتماعی بهم می خورد .

امام جمعه کرج درخطبه اول خود نیز یکی از شاخص های انقلابی بودن را استکبار ستیزی خواند و افزود: به خاطر همین شاخص مهم است که از اول انقلاب در برار استکبار ایستاده ایم و از مواضع خود کوتاه نمی آییم.

وی افزود: براساس آیات و روایات قرآنی کسانی که به علم و عمد مردم را به خطا می کشند، نه تنها در اکثر بلکه درتمام موارد قابل هدایت نیستند.

وی اضافه کرد: براساس فرمایشات مقام معظم رهبری باید دربرابر توطئه های دشمنان صبر، استقامت و تواصی به حق داشت .

آیت الله حسینی همدانی با تاکید بر اینکه بیانات رهبرمعظم انقلاب در تمام امور رهگشا است افزود:  می بینیم  که دشمنان اقلام فرهنگی فراوان توزیع می کنند که این اقدامات خطرناکتر از توطئه های نظامی است چراکه نسل جوان را از کشور می گیرد.

رژیم صهیونیستی بدنبال نفوذ است

وی یاد آورشد: مساله عفاف و حجاب بانوان از احکام اسلام است که فرصت طلبان، زیاده خواهان، ضدانقلابان بدانند اصل احکام الهی و ارزشهای دینی از قرآن و مکتب اهل بیت (ع) که برای استقرار آنها خون عزیزانمان را دادیم بنابراین ازاین اصول کوتاه نمی آییم.

وی اضافه کرد: درگذشته دشمنان با جنگ سخت به دنبال از پای درآوردن نظام بودند اما امروز با جنگ نرم وارد میدان شدند بنابراین صحنه جنگ عوض شده است.

امام جمعه کرج با اعلام اینکه دستگاه های قانونی کشور درحال طی کردن مسیر قانونی خود هستند افزود: بحث بعدی نحوه عملکرد عده ای از افراد است که این مساله را دستاویز فعالیت های ساختارشکنانه خود کردند و به خود اجازه دادند ارکان امنیت کشور را مورد هجمه قراردهند، که درهیچ جای دنیا نیست  .

وی اضافه کرد: کشورهایی که متحد شدند هنرمندان و ورزشکاران آنها به نفع زنان ایرانی می خواهند صحبت کنند باید دید چه جنایاتی دراین کشورها انجام می شود به خصوص در بحث انقلاب جنسیتی که حالا اینها دایه دار حقوق بانوان شده اند.

آیت الله حسینی همدانی اضافه کرد: حفظ امنیت جامعه و مردم از اهم واجبات است اگر کسی با بیان و رفتار خود آن را بهم بزند و بی ثباتی در جامعه بوجود آورد خائن به ملت است .

امام جمعه کرج خاطرنشان کرد: در همین روزها که جامعه مشغول شده نقطه مرزی تاجیکستان و قرقیزستان درحال تغییراتی است که اگر انجام شود تبعاتی برای ما دارد .

آیت الله حسینی همدانی تاکید کرد: چراکه رژیم غاصب صهیونیستی به دنبال آن است که پای خود را درآن منطقه محکم کند تا بعد از آن برای کشور مشکلاتی ایجاد کند .

اغتشاشات مورد قبول هیچ عقل سلیمی نیست

امام جمعه کرج افزود: چند ماهی بوده که  کار و فعالیت این مجموعه مورد بازنگری و بررسی بوده که اگر نقصی بود از بین برود ولی اصل مطلب را نباید از بین برد .

امام جمعه کرج بیان داشت: برخی از افراد که درجبهه حق هستند درمیدان دشمن بازی نکنند با توجه به اقدامات و خیانت های دشمنان از دادن سلاح شیمیایی به صدام، تحریم ها باید فهمید مساله دشمنان حجاب نیست بلکه اصل نظام است.

لبیک یا خامنه ای لبیک یا حسین است ، مردم ما بیدارند از فتنه گران بیزارند ، زینب من مدافع حرم باش ، مراقب چادر دخترم باش از جمله شعارهای قبل و بعد از نماز جمعه این هفته نمازگزاران کرجی بود .

امام جمعه کرج گفت: دشمنان با جنگ نرم و تصرف در افکار، عقاید با مارپیچ سکوت، دربرابر هم قراردادن مردم،  بی اعتبار کردن قانون رسمی، دستگاه های قانونی و از بین بردن امنیت کشور به اهداف خود برسند.

امام جمعه کرج گفت: دشمنان به دنبال از بین بردن اقتدار نیروی انتظامی هستند که نتیجه وجود آن امنیت  برای کشور بوده است.

وی اضافه کرد: باید خانواده ها مراقب باشند که فرزندان آنها در دام این افراد نیفتند چراکه برای عقده گشایی و ضربه به انقلاب و نظام هرچیزی را بهانه می کنند واقعا برای روشن شدن مرگ آن دختر خانم است که مسجد ، قرآن و پرچم را به آتش می کشند؟ یا چادر از سرزنان می کشند؟

وی دراین بخش از سخنان خود که با تکبیر نمازگزاران همراهی می شد اضافه کرد: آیا نباید با تمام کسانی که دعوت به اغتشاش می کنند برخورد کرد؟ مردم از تمام دستگاه ها و دستگاه های قضایی می خواهند دراین مورد به وظیفه ذاتی خود عمل کنند .

همچنین از تعدادی از ایثارگران، پیشکسوتان و رزمندگان در نمازجمعه این هفته کرج قدردانی شد .


منبع: https://www.irna.ir/news/84896093/%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%85-%D8%AC%D9%85%D8%B9%D9%87-%DA%A9%D8%B1%D8%AC-%D8%AF%D8%B4%D9%85%D9%86%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%85%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D8%B5%D8%AD%D9%86%D9%87-%D8%AC%D9%86%DA%AF-%D8%B1%D8%A7-%D8%B9%D9%88%D8%B6-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AF

امام جمعه کرج بیان داشت: درهمه فتنه ها عاملان یا انگیزه مادی با شعار دراین زمینه برای رفاه بیشتر دارند یا انگیزه های دیگر که به اسم گروه های خاص مانند بانوان دست به فتنه گری می زنند .

نماینده ولی فقیه دراستان البرز بیان داشت: باید توجه کنیم که حساب مطالبات مردمی و ایرادات قانونی روشن است که  برای رسیدگی به اینها راه وجود دارد که از آن راه دنبال می شود .

وی ادامه داد: امروز دشمنان دوباره با فشار اقتصادی ، ایجاد مشکلات فرهنگی، خلل در مسایل سیاسی و اجتماعی به میدان آمده اند.

نماینده ولی فقیه دراستان البرز درادامه افزود: سخنرانی رییس جمهور در سازمان ملل از روی اقتدار و حاوی مطالب مهمی بود .

امام جمعه کرج بیان داشت: براین اساس برای مقابله با فتنه دشمنان علما نقش مهمی را ایفا می کنند چراکه علما الگو هستند و باید با وحدت به سمت قله پیشرفت حرکت کرد.

وی تاکید کرد: دراین بخش اگر انتقاد و اشکالی است که دربرخی از بخش ها قطعا وجود دارد باید از مسیرقانونی حرکت کرد نباید به نفع دشمن حرکت داشت .

به گزارش خبرنگارایرنا، آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی درخطبه های نمازجمعه این هفته شهرستان کرج با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب افزود: انقلاب ایران اسلامی شکست یک نظام نبود، بلکه ضربه به آمریکا و تهدید امپراطوری نظام سلطه بود بنابراین مستکبران با تشویق صدام جنگ تحمیلی را راه انداختند .

امام جمعه کرج گفت: حساب اغتشاشات ، برهم زدن امنیت عمومی و تخریب اموال عمومی بحث جدایی است که مورد قبول هیچ عقل سلیمی نیست .

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری یاد آورشد:  یکی از دستاوردهای دوران دفاع مقدس مقاومت است که راه صیانت از ارزشهای انقلاب اسلامی نیز می باشد.

آیت الله حسینی همدانی در ادامه خطبه ها دراین بخش که با تکبیر نمازگزاران همراه شد بیان داشت: ضد انقلابان ، معاندان و تجزیه گران، اغتشاشگران که به اموال و ناموس مردم توجه و اعتقاد ندارند و اربابان خارجی آنان بدانند که مردم اصل ولایت فقیه و برپایی آرمانهای انقلاب اسلامی را که برای آن خون ها داده اند به رغم تمام مشکلات قبول دارند و تا آخرین لحظه دست از دفاع برنمی دارند .

امام جمعه کرج گفت: رهبرمعظم انقلاب فرمودند مقاومت را نباید از دست داد و پیام شهیدان برای گوش های شنوا و دل های آماده  ایستادگی دربرابرشیطان است .

آیت الله حسینی همدانی گفت: اگر درفتنه ۸۸ مردم سکوت می کردند چه اتفاق برای اسلام پیش می آمد؟

آیت الله حسینی همدانی در خصوص وقایع اخیر که در پی فوت دختر سقز (مهسا امینی) رخ داد گفت: این امر باعث تاثر جامعه و نگرانی هایی درسطح جامعه شد که از چند جنبه به مساله می توان پرداخت .

وی افزود: مردم ما در عین حال که حساس، عاطفی و شفقت دارند و برای عموم مردم رعایت مسایل اخلاقی اهمیت دارد نسبت به بانوان به شدت غیرت دارند ولو عده ای تلاش دارند این غیرت را از مردم بگیرند که زحمت بی خودی می کشندچراکه موفق نمی شوند.

نماینده ولی فقیه دراستان البرز ادامه داد: جالب از کسانی است که نیروهای خود را مجبور به روسری سرکردن می کنند و به دختران ما می گویند که حجاب را بردارید و کارنامه آنان پر از جنایات برای بانوان است و دم از دفاع از حقوق زنان ایرانی می زنند .

نباید به نفع دشمن حرکت کرد

وی ادامه داد: اگرچه دشمنان در راس آنها اسراییل تلاش کردند اربعین، پیوستن ایران به پیمان شانگهای و این سخنرانی رییس جمهور را تحت الشعاع قرار بدهند که به فضل پروردگار عظیم آثار همه اینها به زودی روشن خواهد شد.

وی دراین بخش سخنان خود که با فریاد مرگ بر امریکا ، اسراییل ، انگلیس و آل سعود از سوی نمازگزاران همراه بود اضافه کرد: ریشه همه این امور را از شیطان بزرگ آمریکا ، اسراییل ، انگلیس و و آل سعود کاسه لیس می دانیم .

وی شهادت بسیجی مخلص علی اصغر قورت بیگلو دراستان البرز را نیز تبریک و تسلیت گفت که در جریانات اخیر در دفاع از ناموس توسط اشرار در شهر کرج شهید شد.

رحلت رسول اکرم (ص) ، شهادت امام رضا(ع) و امام حسن مجتبی (ع) از دیگر مناسبت هایی بود که نماینده ولی فقیه دراستان البرز در خطبه های نماز جمعه این هفته کرج به آنها پرداخت.

نماینده ولی فقیه دراین بخشی از خطبه ها که با تکبیر نمازگزاران همراه بود اضافه کرد: اما ملت ایران اسلامی اگر ببینند مسالهاین افراد  انتقاد و خیرخواهی نیست و می خواهند امنیت و آرامش را از بین ببرند با احدی شوخی ندارند و حماسه ۹ دی را دوباره برپا می کنند .

امام جمعه کرج افزود: امروز باید با اتحاد ،امنیت ، تمامیت دربرابر مزدوران داخلی و خارجی ایستادگی کرد و تنها راه پیروزی برهمه دشمنان براساس فرمایش رهبرمعظم انقلاب استقامت است .

نماینده ولی فقیه دراستان البرز گفت: اما اگر کوتاهی و قصور بوده همه می خواهند از روی مسوولیت براساس قانون ، مقررات بدون هیچ مسامحه ای دنبال شود و تا روشن شدن مساله هم نباید کاری کرد که روند رسیدگی خدشه بر دارد .

وی ادامه داد: نیروی انتظامی با گستردگی خدمات که از مرزها تا داخل کوچه و پس کوچه ها ی شهرها و برای حفظ ناموس و آرامش تک تک جامعه فعال است بطوریکه تعداد قابل توجهی شهید نیروی انتظامی برای مبارزه با مواد مخدر داشتیم .

امام جمعه کرج ادامه داد: مزدوری که می گوید ۸۰ میلیون ایرانی حجاب نمی خواهند پس جمعیت میلیونی که از شهرهای ایران بیرون می آیند و از ارزشها دفاع می کنند چه کسانی هستند ؟

ملت بر سر انقلاب با احدی شوخی ندارند

وی تاکید کرد: اما دشمنان غافل هستند که بدنه مردم ایران اسلامی تربیت شده مکتب اهل بیت (ع ) و امام حسین (ع) است که صبوری و خویشتن داری دارند و نصحیت می کنند.

سخنرانی رییس جمهوری در سازمان ملل از روی اقتدار بود

وی اضافه کرد: بنابراین بصیرت درفتنه هایی که پیش می آید نقش پررنگی دارد و باید انسان وظیفه خود را دراین مقطع بفهمد .

وی با تاکید براینکه دیپلماسی درایت لازم را دراین زمینه دارد افزود: درگیری هایی هم همزمان بین آذربایجان و ارمنستان برقرارشد که انجا هم درگیری ها یک قسمتی به سمت ایران گرایش دارد .

امام جمعه کرج گفت: دشمن از طریق پروژه هسته ای به اهداف خود نرسید امروز از طریق فضای مجازی و حقیقی روی جوانان و بانوان به دنبال اهدافش است که با تحریک احساسات بانوان و جوانان آنها را وارد میدان می کنند یا با کشته سازی و تخریب برای کشور هزینه درست می کند .

وی یاد آورشد: کلام رهبر معظم انقلاب نسخه امروز ما در برابر مشکلاتی است که ایجاد شده بنابراین دربرابر نقشه های شوم سیاسی که ترس و نقشه های شوم فرهنگی که خضوع می آورد باید مقاومت کرد .

فوت دختر سقز سبب تاثر جامعه شد

برهم زنندگان امنیت جامعه خائن هستند

وی افزود: مردم باید حساس باشند و ذهن ها نباید مشغول جای دیگر شود بنابراین دقت نظرلازم انجام شود .

ریشه همه این امور شیطان بزرگ آمریکاست

وی بیان داشت: درمان این توطئه ها آن است که دستاوردهای انقلاب اسلامی هرچه بیشتر بیان شود .

آیت الله حسینی همدانی گفت: نیروی انتظامی علاوه بر موارد فوق در جاده ها برای تامین امنیت نیز تلاش شبانه روزی دارد که تک تک این تلاش ها برای آحاد جامعه محسوس است .

وی بصیرت را یکی از موضوعات مهم خواند که سکوت و عدم سکوت در مسایل اجتماعی تبعات و آثار فراوانی دارد به طوریکه گاهی سکوت دریک نسل تاثیرگذار خواهد بود.

وی یادآورشد: نیروی انتظامی در یک بخشی که قانون به او سپرده با تواضع و نجیبانه فعالیت می کند و ناجوانمردانه مورد هجمه قرار می گیرد .

آیت الله حسینی همدانی بیان داشت: انواع فتنه ها را در طول تاریخ پیروزی انقلاب اسلامی شاهد بودیم تا به یک مدل برای نابودی انقلاب برسند اما مردم پخته تر شدند و در بزنگاه از کیان دین و انقلاب دفاع می کنند .

وی اضافه کرد: امروزبعد از نماز جمعه در سراسر کشور راهپیمایی ها را ببینید شاید آدم شدید! اما قرآن کریم فرمود که سران فتنه هرگز بیدار نمی شوند .