برگزاری همایش بزرگ تجار و کارآفرینان ایرانی-ارمنی

مراسم افتتاحیه این همایش با پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و سرود انجمن فرهنگی اجتماعی جامعه ارامنه ایران آغاز شد. در ابتدا دبیر هئیت  انجمن فرهنگی اجتماعی جامعه ارامنه ایران متن افتتاحیه اولین همایش  تجار، کارآفرینان و بازرگانان ایرانی-ارمنی را قرائت کرده و به مدعوین جلسه خوشامد گفته و برای آنان آرزوی موفقیت کرد.

پس از آن با ارائه کاندیداتوری شرکت کنندگان در جلسه و رای گیری آزاد، انتخاب کمیسیون  اتحادیه کارفرمایان ارامنه ایران  توسط هئیت رئیسه موقت مجمع  برگزار شد.

پس از مراسم خوش آمد گویی، «هنریک درغوکاسیان» مدیر موسس و رئیس هیئت مدیره مرکز خیریه مریم مقدس و انجمن فرهنگی اجتماعی جامعه ارامنه ایران طی سخنانی مراتب سپاس و امتنان خود را از مدعوین محترم برای قبول دعوت ابراز داشته و برای آنان در تمام مراحل زندگی، آرزوی موفقیت و بهروزی کرد. سپس ایشان به نمایندگی از هیئت مدیره، توضیحات مفصلی در مورد ایده ایجاد مجمع تجاری ارامنه ایران و اهداف آتی آن، ساختار اداری اتحادیه، حوزه‌های مختلف فعالیت، تقسیم‌بندی فعالیت‌های اقتصادی و تجاری، سرمایه‌گذاری‌ها و منابع  تامین مالی و نحوه ارایه وام های بانکی و اعتباری ارائه کرد.

در بخش بعدی همایش، برای میهمانان این فرصت فراهم شد تا ضمن ارائه توضیحات درباره فعالیت های حوزه های تخصصی  و تجاری خود، نظرات خود را در باره ایجاد  اتحادیه کارفرمایان ارامنه ایران بیان کرده و پیشنهاداتی در زمینه مدیریت و فعالیت این انجمن ارائه دهند. در این دیدار همچنین در مورد توسعه فضای کسب و کار تجار و صنعتگران و کار آفرینان ارامنه ایران، تجمیع حلقه گسترده تری از تجار، کارآفرینان و بازرگانان ایرانی-ارمنی حول مجمع تجاری و تلاش در راستای فعال تر کردن نقش آنها در توسعه اقتصاد ایران همچنین ایجاد تسهیلات برای  صادرات محصولات تولید داخلی  در بازارهای بین المللی و حضور پر رنگ تر شرکت‌ها و بنگاه‌های صنعتی تجاری ایرانی-ارمنی در این عرصه، کمک به بهبود و توسعه بخش فناوری اطلاعات و سایر خدمات در حوزه اقتصادی ایران، ایجاد ارطبات با بازار کشور های همسایه از جمله ارمنستان و حضور بیشتر در بازار های مصرفی و صنعتی  بین‌المللی  بحث و تبادل نظر شد.

کمیسیون اتحادیه کارفرمایان ارامنه ایران در جلسات بعدی به تشکیل کمیسیون های کارشناسی در حوزه‌های مختلف صنعتی و تجاری و کارهای اداری مجمع می پردازد.

*** محتوای این مطلب تبلیغاتی است و ایرنا مسئولیتی درباره آن ندارد.


منبع: https://www.irna.ir/news/84830878/%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%87%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF-%D8%AA%D8%AC%D8%A7%D8%B1-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A2%D9%81%D8%B1%DB%8C%D9%86%D8%A7%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%85%D9%86%DB%8C