بسته‌های متنوع اقامتی درحج تمتع سال آینده در نظر گرفته شده است

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز بر لزوم مطالعه و ارائه راهکارهای اجرایی با هدف نزدیک شدن به خواسته‌های برخی از زائران در خصوص کاهش مدت سفر حج تاکید کرد و از رئیس سازمان حج و زیارت خواست با توجه به اهمیت این موضوع، تدبیر مناسب با حضور مسئولان رده بالای وزارت راه و ترابری اتخاذ و تدوین شود.

وی ازاینکه دریکی از استان‌ها در قالب این طرح اعزامی صورت نمی‌گیرد انتقاد و با اشاره به فعالیت آزادبرها در این استان‌ها تصریح کرد: رئیس و معاون عتبات سازمان حج و زیارت هرچه سریعتر زمینه اعزام زائران از این استان در قالب طرح نوین اعزام به عتبات را فراهم آورند.

سیدصادق حسینی ازعدم مشارکت شرکت‌های هواپیمایی داخلی در تامین پروازهای زیارتی به سوریه و هزینه بالاتر بلیت پروازهای خارجی بعنوان دو نمونه از مشکلات نام برد و ابراز امیدواری کرد که تفاهمنامه تهیه شده برای اعزام کاروان‌های زیارتی به حرم حضرت زینب و حضرت رقیه(سلام‌الله علیهما) درسفر آینده وزیر گردشگری سوریه به تهران به امضا برسد.

بسته‌های متنوع اقامتی درحج تمتع سال آینده در نظر گرفته شده است

در ادامه این جلسه، حجت الاسلام والمسلمین نواب لزوم اصلاح کاستی‌های طرح نوین اعزام به عتبات عالیات را یادآور شد و تصریح کرد: با توجه به آسیب شناسی انجام شده، مشکلات این طرح هرچه سریعتر باید برطرف شود و امکان جذب حداکثری زائران از استان های مختلف فراهم گردد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی حج، معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت در نشست امروز (دوشنبه ۹ آبان) شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سیدعبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت تشکیل شد، با اعلام این مطلب افزود: این طرح درصورت اختصاص سهمیه کامل اعزام زائر به عربستان و با توجه به تعداد ایستگاه‌های پروازی، وضعیت پروازها و جدول پروازی مورد توافق با کشورمیزبان اجرا خواهد شد. مدت اقامت زائر در عربستان در پرداخت هزینه به دلیل اجاره موسمی هتل‌های مکه به مقدار کمی تاثیر خواهد داشت.

برای اعزام زائران ایرانی به سوریه راهکارهای دیگری نیز ضمن مشورت با برخی شرکت‌های هواپیمایی داخلی از طریق کشور ثالث درحال پیگیری است که امیدواریم عملی شود.

در پایان این جلسه معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت درباره دستورالعمل‌های موجود برای نقل و انتقال فیش‌های حج تمتع توضیحاتی داد و مقرر شد پیشنهادهای ارائه شده از سوی مدیران، کارشناسان و دست اندرکاران این حوزه به صورت دقیق در جلسات کارشناسی بررسی و برای تصمیم گیری به جلسه شورای برنامه ریزی ارائه شود.


منبع: https://www.irna.ir/news/84928891/%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AA%D9%86%D9%88%D8%B9-%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D8%AD%D8%AC-%D8%AA%D9%85%D8%AA%D8%B9-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D8%A2%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D9%86%D8%B8%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%87-%D8%B4%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

لزوم اصلاح کاستی‌های طرح نوین اعزام به عتبات عالیات

این جلسه با گزارش رئیس سازمان حج و زیارت در خصوص سفر اخیر هیئت اعزامی به دمشق و مذاکرات انجام شده برای ازسرگیری سفرهای زیارتی به سوریه ادامه یافت.

بسته‌های متنوع اقامتی درحج تمتع سال آینده در نظر گرفته شده است

عدم مشارکت شرکت‌های هواپیمایی داخلی در تامین پروازهای زیارتی به سوریه

اکبر رضایی در ادامه اظهار داشت: مذاکرات با سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت هواپیمایی ایران ایر برای ارائه راهکارهایی که به کاهش مدت سفر بیانجامد، ادامه دارد.