بهترین دکوراسیون داخلی برای دفتر کار

بلکه باید نوع مخاطبین فضای اداری، کارهای اداری، مدت زمان حضور داشتن کارکنان و مراجعه کنندگان را نیز در اصول طراحی داخلی فضای اداری، در نظر گرفت. از دیوارهای تخته سفید و تخته سیاه گرفته تا فضاهایی با صندلی و میز که می توان آن ها را بالا برد و به اطراف منتقل کرد. هر نوع دکوراسیونی از در کنار هم قرار گرفتن یک سری از اجزا و المان ها تشکلی می شود که علاوه بر نوع چیدمان این المانها در کنار هم، زیبایی خاص هرکدام می تواند تاثیر مستقیم را بر جذابیت ظاهری در کوراسیون بگذارد در این بخش از مقاله به معرفی مهم ترین عوامل و اجزای دکوراسیون های اداری شیک می پردازیم که تاثیر بسیاری در جذابیت بصری دفتر کار ایفا می کنند. البته باید به این نکته توجه کرد که لوازم و تجهیزات اداری در مقابل تابش مستقیم نور نباشند.

نوع کاغذ دیواری و رنگ دیوار به نوع محیط بستگی دارد. و همه این ها به سبک طراحی و زندگی فردی و خانوادگی افرادی مرتبط است که قرار است، داخل آن خانه باشند. طراحی داخلی علم آمیخته با هنری است که با صبوری به علایق و آمال شما که مرتبط با فضای مورد علاقه تان است، گوش داده ؛ و بر مبنای آن طرحی را به شما ارائه می دهد. ولی باید بدانید که حساب کردن نرخ طراحی برای هر فردی ممکن است، متفاوت باشد و از روش های متفاوتی برای آن استفاده کنند. باید بدانید که اگر می خواهید از خدمات و مهارت های یک طراح داخلی که خیلی ماهر است، استفاده کنید، اصلا هزینه ارزانی نخواهد بود. تصور کنید که یک پروژه چهل میلیون هزینه در برداشته است، حال دستمزد طراح بابت این درصد هشت میلیون خواهد شد. محیط کار همیشه پر از مشغله است، خصوصا در رابطه با حرفههای پر استرس. که می توان گفت در این صورت فضاهای پر کار را به محیطی با کاربری کمتر و آرامش بیشتر تبدیل می شود. پارتیشنها و دیوارهای جداکننده از اجزای اصلی در طراحی دکوراسیون داخلی اداری هستند که طراحی آنها با توجه به نوع روند کار کارکنان انجام میشود و ویژگی مهم این جدا کنندهها انعطاف پذیری و قابل تغییر بودن با توجه به کاربری محیط است.

از معیارهای مهم برای انتخاب دقیق و درست یک سبک برای فضای اداری، می توان به کاربری شرکت مورد نظر اشاره کرد؛ به طور مثال اگر صاحب کمپانی تولید فرش هستید، میتوانید از طراحی اسلامی و مدرن در فضای اداری خود بهره مند شوید. اگرنه اصلاً نگران نباشید شما هنوز هم میتوانید این فضا را به دست آورید. امروزه ساختمانها با کاربردهای گوناگون ساخته می شوند و یک دسته از آنها به منظور انجام امور دفتری و اداری میباشد. علاوه بر نورطبیعی که در طی روز می­ توانید از آن استفاده کنید، نورپردازی مصنوعی هم باید به صورت اصولی و به مقدار کافی انجام شود. در نورپردازی به وسیله نور مصنوعی می توان بر اساس سلیقه و نیاز شما از سه نوع نورپردازی متمرکز، عمومی و یا محدود استفاده کرد. در کنار تمام موارد ضروری و واجب در یک اتاق مدیریت، از تاثیر مثبتی که بخشهای دکوری و اکسسوریهایی که میتوان در این فضا به کار برد نباید غافل شویم. همچنین انواع میز اداری از میز های خاص مدیریتی گرفته تا میز کنفرانس و میز کارمندی و کانتر ها به دلیل در معرض دید بیشتر بودن بسیار اهمیت دارند. این سیستم ها از زیرگروه های مهندسی مکانیک است که نقش مهمی در طراحی ساختمان های اداری و صنعتی بر عهده دارد.

اگرچه در داخل کشور شرکتهای معتبر بسیاری در زمینهی طرّاحی دکوراسیون اداری مدرن فعّالیت دارند ولی شما باید همچنان در هنگام انتخاب شرکت مناسب برای اجرای طراحی داخلی اداری دقّت کافی را صرف کنید زیرا بسیاری از شرکتها به دلیل ناآگاه بودن مشتریان از الگوهای تکراری و یا مواد اوّلیه بیکیفیّت برای اجرای پروژهها استفاده میکنند و سود کلانی را از این طریق بدست میآورند. طراحی اداری مدرن و شیک هستند روحیه کارکنان تا حد زیادی بهتر می شود دید بهتری نیز نسبت به مدیریت خواهند داشت اگر می خواهید بر اساس اصول طراحی داخلی فضای اداری، فضای محل کار خود را بسیار زیبا و منحصر به فرد مشاهده کنید، در ادامه مقاله با ما همراه باشید. این تناسب را می توان به دو قسمت مجزا تقسیم کرد. لابی های اداری به دو دسته نشیمن و نگهبانی تقسیم می شود که این قسمت از لابی شامل میز ، صندلی و سایر امکانات رفاهی می باشد.در بعضی از لابی های ادارات قسمت نشیمن از مبل ، کاناپه و میز جلو یمبل استفاده می کنند تا مراجعین بتوانند در زمان انتظار برای استراحت زمانی را درآنجا سپری کنند. این سازه به لطف وجود سقف با شیب دوطرفه، در جایی که ارتفاع سقف به پنج متر میرسد، به یکی از دو فضا چفت میشود.

از این نوع طراحی برای اداراتی که به کار گروهی نیاز دارند، استفاده میشود. در طراحی محیط های اداری داشتن نور کافی خیلی ضروری است هر چقدر که محیط زیبا باشد، به بهترین شکل طراحی شود و بهترین وسایل در محیط استفاده شود اما نور مناسب وجود نداشته باشد زیبایی های محیط دیده نمی شود و می توان گفت این کارها فایده ای ندارد. همچنین از رنگهای روشن و نورپردازی بیشتر استفاده کرد تا فضا بزرگتر از آنچه که هست دیده شود. علاقمندان تکنولوژی و مدرنیته به استفاده از این سبک تمایل زیادی نشان می دهند. در طراحی دکوراسیون آن باید از میز بزرگ و صندلیهایی که به راحتی جابهجا میشوند، استفاده کرد. برای انتخاب مبلمان مناسب در دکوراسیون داخلی اداری باید دقت کنید که مبلمان از لحاظ رنگ و نوع مبل با دیگر وسایل و همچنین دیوار ها هماهنگ باشد و همچنین مبل ها به صوورت استاندارد ساخته شده باشد که سلامت کارمندان و ارباب رجوع را حفظ کند. به عنوان مثال در تماس بودن با مواد خطرناک، انجام حرکات تکراری، پوسچر نامناسب (استقرار نامناسب اعضای بدن)، کار در شب، ارتعاش، گرد و غبار تعدادی از عوامل زیان آور مربوط به محیط کار است. به منظور آشنایی بیشتر با پروژههایی که توسّط گروه طراحی داخلی اداری ما به اتمام رسیده است تنها کافیست تا به قسمت پروژههای انجام شده مراجعه نمایید تا از نزدیک با سطح کاری ما و کیفیّت ارائه شده به مشتریان آشنا شوید.

برج ساعت کوچک، یک مکعب ساده با دستگیره است که به موازات نورگیر سقفی به عنوان یک المان دکوراتیو عملکردی قرار گرفته است. همینطور در این خدمات به موضوعات فنی دیگری از جمله نقش صدا و نور و… شما نمی دانید که چه رنگ آمیزی و استفاده از چه متریالی در ساختمان فضای خانه را گرم تر و یا سرد تر نشان خواهد داد. از رنگ سفید برای تمام دیوارها اجتناب کرد، زیرا برای روحیه کارکنان خوب نیست. ولی برای قسمت نظارت معمولا درصدی محاسبه می شود، مثلا درصدی از هزینه های پروژه. شما می توانید تعدادی از کار های ساده طراحی داخلی را خودتان به عهده گرفته و اجرایی کنید، ولی برای بعضی از کار های مهم تر و ضروری تر از مهارت یک طراح داخلی کمک بگیرید.

اکثر اوقات در طراحی دکوراسیون داخلی اداری، باید علاوه بر ایجاد فضاهای خصوصی و انفرادی برای افراد، محیطهایی را هم برای انجام کار گروهی و مشارکت کارکنان برای مسائل کاری در نظر گرفت. در یک طراحی دکوراسیون اداری حرفه ای فقط زیبایی و جذابیت آن ملاک نیست بلکه فاکتور هایی مانند حداکثر استفاده از فضای موجود، نظم و ترتیب، افزایش راندمان کارکنان و نظیر آن مورد توجه می گیرند. در این بند ذکر می شود که چه عواملی و تبصره هایی باعث می شود که این قرارداد فسخ بشود. حال فرقی ندارد که این بنا و ساختمان چه ماهیتی دارد، می خواهد تجاری باشد، اداری باشد، مسکونی باشد، و. در طراحی داخلی یک فضا یک قوانین تناسباتی و مقیاسی وجود دارد، اینکه این قوانین و قواعد را بدانید خیلی خیلی مهم است و اهمیت دارد. به عنوان مثال، بلندی اپن آشپزخانه و پهنای یک صندلی، در مقایسه با جسم انسانی که هیکل متوسطی دارد، اندازه گیری می شود . و این خود باعث می شود، در خیلی موارد از خرج های اضافی جلوگیری و پیش گیری به عمل بیاید و باعث صرفه جویی در زمان و در هزینه ها خواهد شد.

۳-مطمئن هستید که پروژه خیلی به موقع استارت خواهد خورد. وقتی در یک خانه یا آپارتمان کوچک زندگی می کنید، جا دادن هر چیزی که نیاز دارید دشوار است. قدم بعدی تعیین کل هزینهای است که برای طراحی دکوراسیون منزل در نظر گرفتهاید و تعیین حدود مبلغ برای هر یک از وسایل موردنظر است. در مرحله بعدی پس از اعلام قطعیت ، نقشه پلان تحویل می گردد. که این موضوع یکی از نقد هایی است که به پلان باز می شود. یکی از مهم ترین عنصر هایی که در زیبایی طراحی دکوراسیون داخلی اداری تاثیر بسیار زیادی دارد رنگ محیط است.استفاده از رنگ های ساده و شیک در دیوار ها و مبلمان محیط تاثیر زیادی در زیبایی آن دارد.اگر میخواهید یک محیط اداری شیک و شاد برای خود درست کنید حتمی از رنگ های شاد استفاده کنید رنگ هایی مانند زرد و سفید هم ساده و مناسب محیط اداری است و هم باعث افزایش روحیه و شادی شما میشود.علاوه بر رنگ روشنایی محیط نیزتاثیر بسیار زیادی در زیبایی آن دارد.

در طراحی دکوراسیون داخلی اداری از دو سیستم باز و بسته استفاده می شود. سیستم بسته اداری به فضاهایی اطلاق میشود که توسط دیوارهای جداکننده و به صورت اتاقهای مستقل می باشند. که در این صورت تمام دیوار ها حذف میشود و در چیدمان دکوراسیون اداری بر اساس پلان باز از تمام فضا های موجود استفاده می شود. بهطوری که استفاده از بعضی رنگها باعث افزایش راندمان کاری افراد حاضر در محل کار میشود و یکسری از رنگها اگر در طراحی محیط کار استفاده شود به افسردگی و کاهش بهرهوری میانجامد. در ادامه به توضیح هریک پرداخته میشود. بنابراین اگر قصد دارید در محل کارتان تغییراتی ایجاد کنید بهتر است به صورت اساسی و حرفه ای صورت گیرد تا هم وقت و هزینه شما مدیریت شود و هم نتیجه ی کار بسیار رضایت بخش و مطلوب باشد. ارزیابی همه چیز اعم از تعداد کارکنان، فضای مورد نیاز برای انجام هر فرایند اداری، نحوه روند کار و همچنین کلیه الزامات فنی مانند چیدمان درست تجهیزات الکتریکی و اداری مورد توجه قرار می گیرد. طبق یک نظرسنجی از کارمندان در آمریکا گزارش شده است که 85٪ از کارمندان معتقدند که می توانند کار خود را با فناوری مناسب، بهتر انجام دهند .

چینش مناسب فضای بزرگ تاثیر بسیار مثبتی بر روی ذهن شرکت های طراحی داخلی اداری کارکنان دارد. ۲۵-چه عواملی روی هزینه طراحی داخلی تاثیر گذار است؟ یکی دیگر از عواملی که روی تعرفه ها و قیمت های طراحان مختلف تاثیر گذار هستند، پیمان کارهایی هستند که وی با آن ها همکاری دارد. گاهی ممکن است که طراح روی روند پروژه نظارت هم داشته باشد که حق نظارت دریافت می کند. یا ممکن است که کلا مشاور کارفرما بشود و حق مشاوره را هم بگیرد. پژوهش های علمی ثابت کرده اند که این تنها یک احساس نیست بلکه از نظر علمی بسیار مهم است که چیدمان دکوراسیون اداری ، نورپردازی محیط و کاربرد رنگها و نیز انتخاب مبلمان باید بسیار حرفه ای و با رعایت دقیق استانداردها و اشراف به علم دکوراسیون داخلی و معماری صورت بگیرد. به عنوان مثال اینکه دیوارهای جدا کننده اتاق کنفرانس شما در چه فاصلهای از هم بنا شوند، اینکه اتاق مدیر در کدام قسمت از دفتر قرار بگیرد و کدام فضای خالی را برای میز منشی بهینه کنیم؟ طراحی کلی فضای اداری به اهداف و کاربرد آن فضا، چشم انداز و ارزشهای شرکت شما بستگی دارد.