تداوم شرجی نفس گیر در خوزستان

وی افزود: در بررسی نقشه‌های پیش یابی تا اواسط هفته جریانات جنوبی سبب افزایش رطوبت و شرجی در مناطق جنوبی، شرقی و مرکزی استان خواهد شد.

سبزه زاری ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته آبادان با ۴۸.۷ و  ایذه با ۲۵.۳ درجه سانتیگراد به ترتیب بالاترین و پایین ترین دما را در خوزستان داشتند. حداقل دمای اهواز ۳۲.۶ و حداکثر ۴۷.۵ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

اداره کل هواشناسی خوزستان نسبت به جنوبی شدن جریان جوی و افزایش رطوبت از روز پنجشنبه هفته گذشته تا دوشنبه هفته جاری هشدار سطح نارنجی صادر کرده است.


منبع: https://www.irna.ir/news/84859602/%D8%AA%D8%AF%D8%A7%D9%88%D9%85-%D8%B4%D8%B1%D8%AC%DB%8C-%D9%86%D9%81%D8%B3-%DA%AF%DB%8C%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D9%88%D8%B2%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از اداره کل هواشناسی خوزستان محمد سبزه زاری بیان کرد: میزان رطوبت در صبح امروز در شادگان ۸۶، بندر ماهشهر ۸۵، اهواز و کشاورزی اهواز ۸۲، آبادان و هندیجان ۸۱، بستان ۷۳، شوش ۶۹، صفی آباد دزفول ۶۶، امیدیه ۶۴، گتوند ۶۰، حسینیه اندیمشک ۵۷ و آغاجاری ۵۶ درصد ثبت شد.

وی گفت:در این مدت به دلیل شاخص‌های بالای ناپایداری در بعدازظهرها، احتمال رگبار و رعد وبرق، تندباد لحظه‌ای در مناطق و ارتفاعات شمال شرقی، شرقی و جنوب شرقی و بخش‌هایی از شمال استان و وزش باد متوسط گاهی تندباد لحظه‌ای و احتمال وقوع گرد و غبار همرفتی در برخی نقاط استان به ویژه مناطق جنوبی و مرکزی آن وجود دارد.