تولیت آستان قدس: توهین و اهانت آسانترین ابزار جنگ نرم دشمن است

تولیت آستان قدس رضوی ایجاد ناامنی در کشور را یکی از اهداف جنگ نرم دشمن دانست و بیان کرد: دشمن در مرزها توانایی ایجاد ناامنی ندارد لذا بر روی جنگ نرم سرمایه‌گذاری کرده و تلاش دارد امنیت شهرها را از بین ببرد.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری آستان قدس رضوی، حجت الاسلام احمد مروی روز شنبه در دیدار با جمعی از فرماندهان و کارکنان فراجا در مشهد افزود: محدود اغتشاشگرانی که فحاشی و توهین می‌کنند در مقابل ملت بزرگ و قدرشناس ایران اسلامی جمعیت بسیار اندکی هستند و نیروهای هوشیار و بصیر فراجا به خوبی حربه‌های شوم دشمنان را می‌شناسند.

تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: در اغتشاشات اخیر لبه تندوتیز هجمه‌ها، ضرب و شتم‌ها و شهادت‌ها متوجه فراجا شد و دشمن حتی به این نیز بسنده نکرد و با اهانت‎ها و توهین‌ها تلاش کرد به اعتماد به‌ نفس این نیرو خدشه وارد کند.

وی اظهار داشت: آن جوانان و نوجوانان ما که فریب شبکه‌های ضد ایرانی را می‌خورند مطلع نیستند و تحلیل صحیحی ندارند از اینکه چه اهداف پلیدی پشت تبلیغات این شبکه‌هاست، اگر بدانند قطعاً از این شبکه‌ها متنفر خواهند شد؛ البته دلیل این ناآگاهی ما هستیم که نتوانسته‌ایم به درستی بیان، تبیین و روشنگری کنیم و متأسفانه در این حوزه‌ها کم‌کاری شده است.

حجت‌الاسلام‌ مروی گفت: حکومت آل سعود که به طور کل حق انسانیت برای زنان قائل نیست و اگر اخیراً فضاهایی را هم برای زنان بازکرده با اهداف شیطانی بوده؛ حکومتی که در سفارت خود در ترکیه یک روزنامه‌نگار(جمال خاشقچی) را به دلیل نوشتن چند مقاله انتقادی به فجیع‌ترین شکل به قتل رسانده، حکومتی که اخیرا حدود ۵۰ نفر را به جرم شرکت در تظاهرات انتقادی در عربستان گردن زده که در میان آن‌ها نوجوانانی ازجمله یک نوجوان ۱۴ ساله بوده؛ چنین حکومتی حال دلسوز جوانان و زنان ایرانی شده است؟

حجت الاسلام مروی افزود: حوزه فعالیت و وظایف نیروی انتظامی بسیار سنگین و در قیاس با سایر نیروهای نظامی از تنوع و تکثر بسیار بالایی برخوردار بوده، همین اهمیت حوزه کاری باعث طمع و هجمه دشمن به این نیرو شده و ازآنجایی‌که از حیث نظامی توانایی مقابله با این نیروی مقتدر را ندارند با جنگ روانی درصدد ضربه به روحیه این نیرو هستند.
 


منبع: https://www.irna.ir/news/84912973/%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AA-%D8%A2%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D9%82%D8%AF%D8%B3-%D8%AA%D9%88%D9%87%DB%8C%D9%86-%D9%88-%D8%A7%D9%87%D8%A7%D9%86%D8%AA-%D8%A2%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D8%A8%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%AC%D9%86%DA%AF-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%AF%D8%B4%D9%85%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

وی گفت: جمعیت اندک اغتشاشگران که این روزها به نیروهای خدوم انتظامی توهین و اهانت می‌کنند خود از خدمات این نیروها بهره‌مند هستند و در امنیتی که با تلاش نیروهای انتظامی فراهم شده، با آسایش و اطمینان شب‌هنگام در منازل خود استراحت می‌کنند.

حجت الاسلام مروی با بیان اینکه نیروی انتظامی مورد هجمه ناجوانمردانه جنگ نرم دشمن است، اظهار کرد: در موارد بسیاری اغتشاشگران از سعه‌صدر نیروهای انتظامی سوءاستفاده و گاهی گستاخی و بی‌ادبی را به اوج رساندند تا روحیه فراجا را از بین ببرند، زیرا اگر نیرویی که حافظ امنیت و انتظامات شهرهاست روحیه و اعتمادبه‌نفس خود را از دست بدهد دیگر نمی‌تواند به‌خوبی وظایف خود را اجرا کند و دشمن به دنبال رسیدن به این هدف است.

تولیت آستان قدس رضوی، ضربه به نیروی انتظامی را ضربه به امنیت، ناموس، جان و اموال مردم دانست و ابراز کرد: حضور برخی نوجوانان و جوانان در اغتشاشات به‌واسطه هیجانات و عدم برخورداری از پشتوانه تحلیلی عمیق آنهاست؛ این احساسات و هیجانات اقتضاء سن نوجوانی و جوانی بوده و به دلیل مشاهده سایت‌ها و شبکه‌های ضد ایرانی و تلویزیونی که آل سعود راه‌اندازی کرده، ایجادشده است.

وی افزود: تأثیرگذاری مثبت فراجا دلیل هجمه‌های دشمن به این نیرو است؛ هجمه‌ها نشان از اثرگذاری فراجا دارد که این‌چنین مورد هجوم دشمن قرارگرفته و این مایه افتخار و سربلندی نیروهای مخلص، خدوم و با بصیرت فراجاست.