جشن بزرگ کودکان در تبریز برگزار می‌شود



به گزارش ایرنا، علی بینش روز پنجشنبه با تشریح برنامه‌های هفته ملی کودک، تجلیل از کودکان نخبه و خلاق استان در عرصه‌های فرهنگی، هنری و ادبی، تجلیل از فعالان حوزه کودک، برگزاری نمایشگاه معرفی توانمندی‌های هنری کودکان و برگزاری نشست‌های تخصصی ویژه والدین در موضوعات مربوط به کودکان و فضای مجازی، رسانه، بهداشت روانی، باورهای دینی، محیط زیست و میراث فرهنگی را از جمله برنامه‌های این مناسبت اعلام کرد.

وی اجرای مهرواره بازی‌های بومی و محلی در تبریز، تجلیل از فرزندان معظم شهداء، برپایی کارگاه‌های هنری و ادبی با حضور کودکان از جمله کارگاه‌های هنری مادر و کودک و بازدید روزانه دانش آموزان مدارس در سراسر استان و بهره‌مندی از برنامه‌های هفته ملی کودک را از دیگر فعالیت‌های این هفته عنوان کرد.

بینش با بیان اینکه کودکان سرمایه‌ عظیم اجتماعی و محور توسعه همه جانبه به خصوص عرصه های فرهنگی در جامعه‌ هستند، اظهار کرد: هفته ملی کودک فرصتی بسیار مناسب برای افزایش توجه بزرگسالان به حقوق کودکان و تعامل و همفکری با متولیان و متخصصان تربیتی برای ارتقای کمی و کیفی خدمات فرهنگی به کودکان است.

وی اظهار کرد: توجه به نیازهای فرهنگی کودکان و ارائه خدمات فرهنگی متناسب با ذائقه و نیازهای روحی آنان تاثیر بسیاری در حفظ و ارتقای فکری و بهره‌وری این سرمایه‌های اجتماعی دارد.

بینش با اشاره به اینکه برنامه‌های هفته ملی کودک در تمام شهرهای استان و به میزبانی مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اجرا خواهد شد، افزود: امسال طرح پیک امید ویژه مناطق محروم، حاشیه‌نشین و روستایی با حضور فعال کتابخانه‌های سیار و مربیان کانون برنامه‌های گسترده‌ای را تدارک دیده‌اند که در طول هفته ملی کودک اجرا خواهد شد.

وی با قدردانی از استانداری آذربایجان شرقی، آب منطقه‌ای، آموزش و پرورش، محیط زیست، سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری و صدا و سیمای آذربایجان شرقی به جهت همکاری و همراهی در اجرای هرچه بهتر آیین‌های هفته ملی کودک، از خانواده‌ها خواست به همراه فرزندان خود و با حضور در مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان از برنامه‌های متنوع و جذاب آن استفاده نمایند.

آیین‌های هفته ملی کودک از ۱۶ تا ۲۲ مهر همزمان با سراسر کشور در آذربایجان شرقی برگزار می‌شود.


منبع: https://www.irna.ir/news/84905349/%D8%AC%D8%B4%D9%86-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF-%DA%A9%D9%88%D8%AF%DA%A9%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D8%A8%D8%B1%DB%8C%D8%B2-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D8%AF