جلوگیری از تغییر کاربری ۹۰۰ هزار مترمربع از اراضی ساوه

شریفی ادامه داد: کاهش آسیب‌های اجتماعی، هوشمندسازی خدمات قضایی، افزایش مجازات‌های جایگزین حبس و استفاده از ظرفیت علمی و کارشناسی در مسیر اجرای عدالت از مطالبات اصلی دستگاه قضایی است.

وی گفت: در مدت ۶ سال گذشته بیش از ۱۸ هزار میلیارد تومان از اراضی ملی داخل و خارج محدوده شهر از تصرف سودجویان خارج شده و برخورد جدی با مفسدان و مخلان نظم و امنیت در اولویت برنامه‌ها قرار داشت.

رئیس جدید دادگستری شهرستان ساوه در این مراسم گفت: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی جز اسناد بالادستی است که باید در اولویت برنامه تمام مدیران و خدمتگزاران به نظام قرار دارد.

در این آیین از زحمات هادی ملکی و مجید علیور رئیس دادگستری و دادستان سابق شهرستان تقدیر و شریفی و سازنده به ترتیب به عنوان رئیس جدید دادگستری و دادستان شهرستان ساوه معارفه شدند.


منبع: https://www.irna.ir/news/84832179/%D8%AC%D9%84%D9%88%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%DB%8C-%DB%B9%DB%B0%DB%B0-%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%AA%D8%B1%D9%85%D8%B1%D8%A8%D8%B9-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%B6%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D9%88%D9%87به گزارش ایرنا، «مجید علیپور» در مراسم تکریم و معارفه رئیس دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ساوه که در سالن اجتماعات فرمانداری ساوه برگزار شد، اظهار کرد: در شش سال گذشته بیش از ۱۹۴ هزار پرونده در دادسرای شهرستان ساوه رسیدگی و مختومه شده در حالی که کاهش زمان دادرسی یکی از اولویت‌های دستگاه قضایی است.

رئیس دادگستری شهرستان ساوه تصریح کرد: شهرستان ساوه از ظرفیت صنعتی ویژه‌ای برخوردار بوده لذا به همین منظور رفع موانع تولید با تعامل سازنده دستگاه قضایی و واحدهای تولیدی جزو اولویت‌های این نهاد محسوب می‌شود.

وی، افزایش سطح رضایتمندی مردم و تکریم ارباب رجوع را از اولویت‌های دستگاه قضایی دانسته و عنوان کرد: گسترش عدل در جامعه و مقابله با ریشه‌های بسترساز فساد بدون در نظر گرفتن منصب و مقام افراد در راستای رعایت حقوق عامه امری ضروری است که باید مورد توجه قرار گیرد.

ابوالحسن شریفی ادامه داد: تحقق عدالت در جامعه تنها برعهده دستگاه قضایی نیست بلکه تمام دستگاه‌های اجرایی با استفاده از ظرفیت مردمی باید در مسیر تامین امنیت و اجرای عدالت گام بردارند.

دادستان عمومی و انقلاب سابق شهرستان ساوه ادامه داد: صدور سند برای ۳۰۷ هزار مترمربع از اراضی ملی و جلوگیری از تغییر کاربری ۹۰۰ هزار مترمربع از اراضی زراعی و باغات در راستای تحقق حقوق عامه از جمله اقدامات انجام شده در مدت مذکور است.

رفع موانع تولید از اولویت‌های دستگاه قضایی ساوه است