درمان سردرد شدید با روش های فوری خانگی+داروهای موثر مسیر2022

این عارضه می‌تواند در صورت شدید بودن، زندگی روزمره‌ی شما را مختل کند. سردرد انواع مختلفی دارد و سردرد تنشی و میگرن، رایج‌ترین نوع آن هستند. سردردهای خوشه‌ای نوع دیگری از سردردها هستند که به‌صورت گروهی یا خوشه‌ای رخ می‌دهند. داروهای مختلفی برای درمان سردرد وجود دارد؛ با این حال می‌توانید برای درمان فوری سردرد شدید از بعضی از روش‌‌های خانگی اثرگذار کمک بگیرید.

شواهد بالینی حاکی از گرفتگی عضلانی ناحیه سر و گردن، ناهنجاری‌های عضلات و کاهش دامنه حرکت عضلانی در بیماران مبتلا به میگرن است. چنین مشکلات عضلانی یکی از عوامل مهم در تشدید فرکانس حملات میگرنی و بروز سردردهای مزمن به شمار می‌آید. نوافن بیشتر به‌عنوان تسکین‌دهنده درد دندان شناخته می‌شود، اما چون می‌تواند بر دستگاه عصبی اثر بگذارد، بنابراین در تسکین سردرد شدید نیز مؤثر است. درمان سردرد شدید با سوماتریپتان می تواند عملکرد بسیار خوبی داشته و مزیت دیگر آن قرار نگرفتن این دارو در فهرست داروهای مخدر است. چهارمین قرصی که می تواند سردرد را متوقف کند، قرص اوامیگرن می باشد.

اجتناب از مصرف مواد غذایی غنی از هیستامین ممکن است یک استراتژی مفید برای افرادی باشد که به‌طور مرتب دچار سردرد می‌شوند. علاوه بر این کم‌آبی بدن می‌تواند تمرکز را مختل کرده و منجر به کج‌خلقی و زودرنجی شود که این موضوع سردرد را بدتر می‌کند. برای اینکه دچار سردرد ناشی از کم‌آبی بدن نشوید، در طول روز به اندازه‌ی کافی آب بنوشید. فقط به نوشیدن آب قناعت نکنید و مواد غذایی آبرسان را که در این مقاله ۱۷ ماده‌ی غذایی برای پیشگیری از کم‌آبی بدن در روزهای گرم معرفی کردیم، در رژیم غذایی خود جای دهید.

سردردهای سینوسی یکی از انواع سردرد می‌باشد که در اثر یک واکنش آلرژیک رخ می‌دهند. سردردهای میگرنی معمولا به‌عنوان نوعی از سردردهای سینوسی تشخیص داده می‌شوند. در این بخش سردردهای شایعی که برر اثر بیماری زمینه ای ایجاد نمی‌شوند را توضیح می‌دهیم که شامل انواع سردردهای عصبی و یا انواع سردردهای میگرنی است. آیا ماساژ برای سردرد کارساز است؟ ماساژ سردرد یکی از روش‌های بسیار آرام بخش و مؤثر برای درمان‌ سردردهای مزمن و تنش‌زا است. ماساژ سردرد تنش را از بین می‌برد و بدن و ذهن را آرام می‌کند. درمان سردرد به عنوان یک پیشگیری نیز عمل می‌کند و به شما کمک می‌کند بدون هیچ گونه دردی در ناحیه سر به زندگی عادی خود ادامه دهید.

این ماهیچه‌، در دو طرف سر از کناره‌های پیشانی شروع شده و تا بالای گوش ادامه می‌یابد. برای این کار، نوک انگشت اشاره و انگشت وسط خود را بر روی گیجگاه قرار داده و فشار ملایمی را به این قسمت وارد کنید. در همین حین، چند باری فک خود را باز و بسته کنید تا جریان خون، بیشتر اتفاق بیفتد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار