دعوت از مردم برای مشارکت در انتخابات/تشکیل پرونده کیفری برای اخلالگران خارج از کشور

وی افزود: طبق بررسی‌های انجام شده متهمان با ظاهر کاملاً آراسته و موجه از طریق سایت دیوار برای خرید کالاهای مختلف (تلفن همراه، تبلت، تلویزیون، لپ تاپ، پلی استیشن، سکه و مصنوعات طلا، لوازم خانگی، ظروف، موتورسیکلت، دام و…) به فروشندگان مراجعه و اعلام داشته کارت عابربانک همراه ندارند.ادامه خبر را اینجا بخوانید.

در بسته خبری پیش رو مهمترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته را باهم مرور می‌کنیم ،امروز سرویس جامعه خبرگزاری ایرنا با اخبار مختلفی از حوزه اجتماعی ایران همراه بود که گزیده این اخبار را می‌توانید در ادامه بخوانید.

پس از اعلام گذشت و بخشش رسمی ضارب، از سوی سرهنگ بهرامی، وی از اجرای حکم قصاص رهایی پیدا کرد.ادامه خبر را اینجا بخوانید.

سیدحسن موسوی چلک در آستانه برگزاری دور دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: موضوع استفاده از حق، موضوعی است که هر فردی در هر جایی که حقی دارد می تواند از آن استفاده کند؛ یکی از این حقوق استفاده از آن در مشارکت‌های سیاسی و مدنی است.

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مصرف مکمل‌های غذایی را در پیشگیری یا بهبود علائم تب دانگ بی‌تاثیر دانست و ضمن هشدار نسبت به تبلیغات گمراه کننده در فضای مجازی، بر دریافت اطلاعات موثق از کانال وزارت بهداشت، تاکید کرد.

محسن زارعی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه ایرنا درباره آخرین وضعیت تصحیح برگه‌های امتحانات نهایی دانش آموزان اظهار کرد: براساس برنامه ریزی انجام شده ۲۰ تیر اعلام نتیجه قطعی امتحانات نهایی پایه دوازهم صورت می‌گیرد.

دعوت از مردم برای مشارکت در انتخابات/تشکیل پرونده کیفری برای اخلالگران خارج از کشور

آغاز ثبت نام هیات‌های مذهبی و فرهنگی اتباع و مهاجران

دعوت از مردم برای مشارکت در انتخابات/تشکیل پرونده کیفری برای اخلالگران خارج از کشور

دعوت از مردم برای مشارکت در انتخابات/تشکیل پرونده کیفری برای اخلالگران خارج از کشور

انهدام باند کلاهبرداری با رسیدساز جعلی تلفن همراه

دعوت از مردم برای مشارکت در انتخابات/تشکیل پرونده کیفری برای اخلالگران خارج از کشور

سرهنگ عبدالله چولکی اظهار داشت: در پی وصول چندین فقره پرونده مبنی بر کلاهبرداری با استفاده از برنامه‌های رسیدساز جعلی در سطح شهر اصفهان بلافاصله رسیدگی آن در دستور کاری کارآگاهان مبارزه با جعل و کلاهبرداری قرار گرفت.

وی افزود: سال گذشته میزان موجودی‌های سامانه بانک ژنتیک را ۲ برابر کردیم و امیدواریم امسال بتوانیم پروژه را جلو ببریم تا بتوان تا پایان سال ذخایر نمونه مربوط به مجرمین را به‌روزرسانی کنیم و نمونه‌های کار نشده در بایگانی را به صفر برسانیم.ادامه خبر را اینجا بخوانید.

رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش از اعلام نتایج اولیه امتحانات نهایی پایه دوازدهم در روز شنبه – ۱۶ تیرماه – خبر داد.

مردم آگاهانه در انتخابات شرکت کنند/ قهر با صندوق راه حل نیست

پیش‌بینی حضور بیش از ۵ میلیون زائر در مراسم اربعین/ارتقای سلامت هدف ما است

عبدالرضا پازوکی در چهارمین کنگره سلامت در اربعین که در سالن همایش های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران در حال برگزاری است،با اشاره به حضور بیش از سه میلیون و ۳۰۰ هزار زائر ایرانی در اربعین ۱۴۰۲ و پیش بینی حضور پنج میلیون زائر ایرانی در راهپیمایی اربعین ۱۴۰۳، افزود: این تجمع بر خلاف تجمع های انبوه کشورهای غربی، توحیدی است.

معاون امور بین الملل قوه قضائیه گفت: برای هر شخص ایرانی یا غیرایرانی که در خارج از کشور با توهین و تهدید و ضرب و شتم هموطنان و ایجاد رعب و وحشت بین آنان، مانع حضور ایرانیانی شوند که می‌خواهند در انتخابات ریاست جمهوری در خارج از کشور شرکت کنند، پرونده کیفری تشکیل و تحت تعقیب قرار می‌گیرند.

سازمان ملی مهاجرت از تمام اتباع و مهاجران خارجی مقیم جمهوری اسلامی ایران خواست برای ثبت نام هیات، موکب و تشکل فرهنگی خود به سامانه «سهما» مراجعه کنند.

دعوت از مردم برای مشارکت در انتخابات/تشکیل پرونده کیفری برای اخلالگران خارج از کشور

۱۰ خدمت صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت در بستر الکترونیک انجام می‌شود

معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: دبیرخانه‌های راهبری کشوری در استان‌ها به دلیل حضور بیشتر متخصصان، تصحیح سوم اوراق امتحانی را برعهده دارند و همچنین تاکید کردیم که از همکاران خبره‌تر برای تصحیح سوم استفاده شود.ادامه خبر را اینجا بخوانید.

مصرف مکمل‌های غذایی تاثیری در پیشگیری یا بهبود علائم تب دانگ ندارند

دعوت از مردم برای مشارکت در انتخابات/تشکیل پرونده کیفری برای اخلالگران خارج از کشور

افسر پلیس از حکم قصاص ضارب گذشت

به گزارش سازمان ملی مهاجرت، در اطلاعیه این سازمان که در آستانه آغاز ماه محرم و ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) منتشر شد، آمده است: تمام اتباع و مهاجران خارجی مقیم جمهوری اسلامی ایران برای ثبت نام هیات، موکب و تشکل فرهنگی مهاجران با همراه داشتن شناسه ۱۰ رقمی یکتا به سامانه سازمان ملی مهاجرت «سهما» به نشانی مراجعه کنند.ادامه خبر را اینجا بخوانید.

وی ادامه داد: انتخابات یکی از مولفه‌های مشارکت سیاسی است و در این شرایط حتی اگر نارضایتی‌هایی باشد که هست و حتی اگر ناملایمتی‌هایی باشد که هست باز هم استفاده از این حق موضوعی است که باید مورد توجه قرار گیرد و همه شهروندان در انتخابات شرکت کنند.ادامه خبر را اینجا بخوانید.

وی با بیان اینکه بخشی از جریان تربیت و آموزش در مجموعه تعلیم و تربیت کشور از سوی مدارس غیردولتی در حال انجام است، افزود: حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار جمعیت دانش‌آموزی و نزدیک به یک میلیون و 500 هزار فراگیر در مجموعه ۱۸ هزار مدرسه و ۲۰ هزار آموزشگاه حضور دارند که کار تربیت و آموزش آن‌ها در حال انجام است.ادامه خبر را اینجا بخوانید.

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: ۱۰ مورد از خدمات اصلی این صندوق اکنون در بستر الکترونیک و به صورت غیرحضوری ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه دو نامزد دور دوم انتخابات ریاست جمهوری در مناظره خوب ظاهر شدند و از اینکه مطالب ارایه شده هم را تایید می کردند، مورد قبول بود، ادامه داد: برای مشارکت بیشتر در انتخابات با وجود کاستی ها و مشکلات اقتصادی باز هم از مردم می خواهیم که در انتخابات شرکت کنند چراکه بی تفاوتی در این مورد به صلاح کشور نیست.ادامه خبر را اینجا بخوانید.

مردم با شرکت در انتخابات در سرنوشت خود سهیم باشند

کاظم غریب‌آبادی، ضمن قدردانی از ایرانیان خارج از کشور بابت حضور در شعب رای گیری انتخابات ریاست جمهوری و تقبیح اقدامات مجرمانه و وهن آمیز تعداد معدودی از افراد، اعلام کرد: برای هر شخص ایرانی یا غیر ایرانی که در خارج از کشور با توهین و تهدید و ضرب و شتم هموطنان و ایجاد رعب و وحشت بین آنان، مانع حضور ایرانیانی شوند که می خواهند در انتخابات ریاست جمهوری در خارج از کشور شرکت کنند، حسب گزارشات مردمی، وزارت امور خارجه، شاکیان خصوصی و اقدام مدعی العموم، پرونده کیفری تشکیل و تحت تعقیب قرار می گیرند.ادامه خبر را اینجا بخوانید.

احمد اسماعیل زاده، با توجه به تبلیغات صورت گرفته در فضای مجازی در خصوص فروش ویتامین ها و مکمل ها برای پیشگیری از بیماری تب دانگ، گفت: هیچگونه شواهد علمی در مورد نقش مکمل های غذایی در پیشگیری و کنترل علائم بیماری تب دانگ تاکنون وجود نداشته و تبلیغات ارائه شده در این خصوص هیچگونه وجهه علمی ندارد و مورد تایید وزارت بهداشت نیست؛ لذا افراد جامعه نباید خودسرانه به مصرف مکمل های غذایی روی بیاورند.ادامه خبر را اینجا بخوانید.

جامعه‌شناس و استاد دانشگاه شهید بهشتی گفت: مردم با شرکت در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری در سرنوشت خود و فرزندانشان سهیم باشند.

امان الله قرایی‌مقدم در آستانه برگزاری دور دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در گفت‌و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: مردم با شرکت در انتخابات قدرت خود را در انتخاب دولت اصلح نشان می دهند و انتظار ما این است که مردم با مشارکت بالاتر در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنند.

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران گفت: مردم در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری آگاهانه و فارغ از مسایل احساسی و بر اساس منطق شرکت کنند تا بالاترین مقام اجرایی کشور بر اساس توانمندی و تخصص انتخاب شود.

دعوت از مردم برای مشارکت در انتخابات/تشکیل پرونده کیفری برای اخلالگران خارج از کشور

رضا رئوفیان با اشاره به اینکه فعالیت این بانک از سال ۹۴ آغاز شده است، از جهش عملکرد آن در سال گذشته خبر داد و گفت: در سال ۱۴۰۲ زنجیره تأمین کیت‌های مصرفی روی محصولات تولید داخل متمرکز و نیاز به کیت و مواد مصرفی تا حد زیادی مرتفع شد به طوری که زنجیره تأمین به داخل کشور انتقال پیدا کرد.

۱۳۸ هزار نمایه در بانک ژنتیک پزشکی قانونی ثبت شد

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش از تفاهم‌نامه برای تحت پوشش قرار گرفتن بیمه‌ تکمیلی درمان حدود ۳۰۰ هزار نفر از معلمان مدارس غیردولتی خبر داد.

علی عاشوری اظهار داشت: در آینده نزدیک خدمات پرداخت تسهیلات مددجویان دراین صندوق کاملا به صورت غیرحضوری خواهد بود.

تشکیل پرونده کیفری برای اخلالگران در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری خارج از کشور

نتایج اولیه امتحانات نهایی پایه دوازدهم ۱۶ تیر اعلام می‌شود/ثبت ۱۸۰۰پرونده تخلف

وی افزود: توزیع تصحیح برگه‌های امتحانات نهایی دروس بین استان‌ها انجام و خوشه‌ای از دروس بین چند استان توزیع شده است که روی آن متمرکز هستند.

دعوت از مردم برای مشارکت در انتخابات/تشکیل پرونده کیفری برای اخلالگران خارج از کشور

دعوت از مردم برای مشارکت در انتخابات/تشکیل پرونده کیفری برای اخلالگران خارج از کشور

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران، تجمع اربعین را بزرگترین تجمع انبوه دنیا خواند و گفت: پیش بینی ما این است که امسال تا ۵ میلیون زائر ایرانی در مراسم اربعین شرکت می‌کنند و هدف ما ارائه خدمات درمان و بهداشت برای ارتقای سلامت زائران است.

معاون سازمان تامین اجتماعی بیان کرد: وظایف بخش پرستاری در سه بخش «وظایف تخصصی، وظایف نظارتی و برنامه‌ریزی و وظایف هماهنگی عمومی» دیده شده است تا اموری چون تدوین برنامه‌های عملیاتی، تنظیم و بازنگری تفاهم‌نامه‌ها و بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌ها و ارایه راهکار برای اصلاح رویه‌ها پیگیری شود.ادامه خبر را اینجا بخوانید.

مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران از گذشت حکم قصاص یک متهم توسط افسر فراجا در استان چهارمحال و بختیاری خبر داد.

دعوت از مردم برای مشارکت در انتخابات/تشکیل پرونده کیفری برای اخلالگران خارج از کشور

اگر قصد دنبال کردن اخبار گروه جامعه ایرنا به صورت کامل در حوزه‌هایی مانند محیط زیست، زنان و خانواده، رفاه و تأمین اجتماعی، حقوقی و قضایی، آموزش و پرورش، بهداشت و سلامت، هلال احمر، اورژانس، انتظامی و حوادث، بهزیستی، مسائل و آسیب‌ها و مدیریت بحران را دارید، پیشنهاد می‌کنیم هر روز سری به این سایت‌ بزنید.


منبع: https://www.irna.ir/news/85527707/%D8%AF%D8%B9%D9%88%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8%D8%A7%D8%AA-%D8%AA%D8%B4%DA%A9%DB%8C%D9%84-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF%D9%87-%DA%A9%DB%8C%D9%81%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C

وی ادامه داد: در این کنگره ۱۷ کمیته علمی و ۲ هزار شرکت کننده ثبت نام کردند و ۱۸۰ مقاله به صورت سخنرانی و ۲۰۷ مقاله دیگر به صورت پنل ارائه شد.ادامه خبر را اینجا بخوانید.

دعوت از مردم برای مشارکت در انتخابات/تشکیل پرونده کیفری برای اخلالگران خارج از کشور

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان تأمین‌اجتماعی اعلام کرد: با هدف پیگیری تخصصی مسائل حوزه پرستاری، اداره پرستاری در ساختار بخش درمان مستقیم این معاونت احیا می‌شود.

پرستاری در معاونت درمان سازمان تأمین‌اجتماعی احیا می‌شود

فردی به هویت مهدی موسویان در جریان حوادث دی‌ماه ۱۳۹۶ در فرخ‌شهر استان چهارمحال و بختیاری با پرتاب شی به سمت سرهنگ احمد بهرامی از پرسنل فراجا باعث نابینایی چشم سمت چپ و در نهایت تخلیه چشم شد.

معلمان مدارس غیردولتی تحت پوشش بیمه تکمیلی درمان قرار می‌گیرند

وی با اشاره به دستاوردهای صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت به عنوان بازوی توانمندسازی مددجویان، گفت: یکی از رسالت‌های این صندوق این است که همگام با سایر مجموعه‌های بانکی کشور بتواند خدمات خود را از طریق فضای مجازی و بسترهای الکترونیک به مشتریان ارائه دهد.ادامه خبر را اینجا بخوانید.

دعوت از مردم برای مشارکت در انتخابات/تشکیل پرونده کیفری برای اخلالگران خارج از کشور

دعوت از مردم برای مشارکت در انتخابات/تشکیل پرونده کیفری برای اخلالگران خارج از کشور

علی محمودی هدف از احیای اداره پرستاری را برنامه ریزی منسجم برای ماموریت های کاری این قشر متناسب با مطالبات، محدودیت‌ها و شرایط کاری آنان دانست تا بتواند رضایت شغلی پرستاران و ارتقای بهره وری آنان را به دنبال داشته باشد.

معاون جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی فراجا گفت: اعضای باند کلاهبرداری که با استفاده از برنامه‌های رسیدساز جعلی تلفن همراه از طریق سایت دیوار از شهروندان اخاذی کرده بودند، دستگیر و روانه زندان شدند.

رئیس بانک اطلاعات هویت ژنتیک ایران از ثبت ۱۳۸ هزار نمایه ژنتیکی در این بانک خبر داد و گفت: در سال ۱۴۰۲ میزان موجودی‌های سامانه بانک ژنتیک ۲ برابر افزایش یافت.

احمد محمودزاده موضوع آموزش و پرورش و تربیت نیروی انسانی را عامل پیشرفت، توسعه، تعالی و تمدن‌سازی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست و از دانش‌آموزان به عنوان آینده‌سازان کشور یاد کرد و گفت: معلمان نقش کلیدی و مهم تربیتی و آموزشی دانش‌آموزان را در کلاس‌های درس برعهده دارند.