دهقان: خزانه فدراسیون هندبال خالی بود/ ممکن است با مربی اسپانیایی به توافق نرسیم

دهقان اضافه کرد: در گروه ایران تیم‌های کره‌جنوبی، ازبکستان، هند و استرالیا حضور دارند. این تیم‌ها صاحب نام و قوی هستند و ایران در گروه آسانی قرار ندارد. بسیاری از تیم‌های صاحب نام به دلیل کرونا در سال گذشته در این مسابقات حضور نداشتند؛ اما امسال همه حضور دارند. باید از گروه خود بالا برویم تا جزو چهار تیم برتر آسیا شویم  و سهمیه جهانی را کسب کنیم.

افسانه دهقان روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایرنا درباره مسابقات پیش روی تیم ملی هندبال زنان، اظهار داشت: در سال جاری ۲ مسابقه در رده بزرگسالان و در سال آتی نیز ۲ مسابقه برگزار می‌شود. دختران ایران از سوم تا نوزدهم آذر ماه در مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی اینچئون کره‌جنوبی شرکت می‌کنند. همچنین آنها به رقابت‌های غرب آسیا نیز اعزام خواهند شد.

وی درباره تمدید با پوچه دیاز مربی اسپانیایی با تیم ملی هندبال زنان گفت: وی تا پایان بازی‌های همبستگی اسلامی قرارداد داشت و بعد از آن با تیم سپاهان راهی پنجمین دوره مسابقات جام باشگاه‌های آسیا شد. در این فاصله هم تیم ملی هندبال زنان ایران تشکیل نشد و وضعیت برگزاری اردوها به دلیل تامین نشدن منابع مالی مشخص نشده بود. به همین دلیل منطقی نبود تا با وی قرارداد ببندیم. زیرا تمرینی نداشتیم.

نائب رئیس زنان فدراسیون هندبال ادامه داد: حال باید در مورد کادر فنی هم در هیئت رئیسه فدراسیون هندبال و نیز هیئت رئیسه باشگاه بافق تصمیم گرفته شود و اگر توافقی با پوچه دیاز حاصل نشود از مربی داخلی استفاده می کنیم.

وی با اشاره به توزیع سهمیه جهانی در مسابقات قهرمانی جهان، گفت: در حال حاضر پنج سهمیه جهانی برای آسیا تخصیص داده شد اما با توجه به حضور یک تیم از اقیانوسیه این احتمال وجود دارد تا سهمیه آسیا به ۶ تیم افزایش یابد. اگر این اتفاق رخ دهد، فرصت خوبی برای کسب سهمیه جهانی مثل سال گذشته داریم.

نائب رئیس زنان فدراسیون هندبال عنوان کرد: در جلسه‌ای با مسئولان باشگاه فرهنگی ورزشی سنگ آهن بافق به توافق رسیدیم تا تیم ملی هندبال زنان با حمایت مالی این باشگاه به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام شوند. تمرینات و اردوهای دختران از ۱۲ تا ۲۱ مهر ماه در مجموعه شهرستان بافق در حال برگزاری است.

وی دربار لیگ برتر گفت: با توجه به تقویمی که تنظیم کردیم، برای عدم تداخل اردوها، اواخر آذر ماه لیگ برتر برگزار می‌شود. همچنین مسابقات قهرمانی کشوری نونهالان برگزار شد و مسابقات دستجات آزاد جوانان نیز در حال برگزاری است. مسابقات استعدادهای برتر نیز با مسئولیت وزارت ورزش و جوانان در اصفهان در حال برگزاری است.


منبع: https://www.irna.ir/news/84903986/%D8%AF%D9%87%D9%82%D8%A7%D9%86-%D8%AE%D8%B2%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%81%D8%AF%D8%B1%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D9%88%D9%86-%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%A8%D8%A7%D9%84-%D8%AE%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D8%A8%D9%88%D8%AF-%D9%85%D9%85%DA%A9%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%B1%D8%A8%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D9%BE%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%A7%DB%8C%DB%8C

وی افزود: در بخش زنان برای اعزام تیم به مسابقات برون مرزی به دلیل کمبود بودجه با مشکل برخورد کردیم. زیرا از شهریور سال گذشته تا شهریور امسال ۶ اعزام داشتیم و بخشی از بودجه سال جاری را به این اعزام‌ها تخصیص دادیم بنابراین زمانی که اعلام شد مسابقات قهرمانی آسیا در آذر ماه برگزار می‌شود، بودجه‌ای برای اعزام نداشتیم و خزانه فدراسیون خالی بود. به همین دلیل تلاش کردیم تا از طریق حامی مالی تیم ملی را راهی کره جنوبی کنیم.