دوره فشرده آیلتس،یک گام سریع به سمت موفقیت


زبان انگلیسی می‌تواند یک راه ارتباطی با تمامی ‌مردم در سرتاسر جهان به شمار بیاید. برای سفر به کشورهای دیگر آموزش زبان انگلیسی یک مزیت محسوب می‌شود؛ چرا که شخص می‌تواند به راحتی با سایر افراد ارتباط برقرار کند و بدون نیاز به مترجم یا شخص دیگری به گشت و گذار خود بپردازد که این امر با شرکت در کلاس مکالمه انگلیسی محقق می‌شود.

در صورتی که شخصی قصد مهاجرت یا سفر کاری به کشوری دیگر داشته باشد؛ داشتن دانش زبان انگلیسی و مدرک آیلتس به یک ضرورت تبدیل می‌شود.  در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با مزیت‌های دوره فشرده آیلتس آشنا کنیم.

تاثیر داشتن مدرک آیلتس در مهاجرت 

در صورتی که شما قصد مهاجرت تحصیلی به کشورهای اروپایی و آمریکایی را داشتید با توجه به رشته و دانشگاه مد نظرتان مدارک و شرایط خاصی پیش روی شماست. یکی از مدارکی که در تمامی‌دانشگاه‌ها ارائه دادن ان الزامی‌ محسوب می‌شود مدرک زبان است. نوع آزمونی که باید شرکت کنید و حداقل نمره مورد پذیرش با توجه به عوامل مختلفی متغییر است. همان‌طور که اشاره شد مدرک آیلتس در اغلب کشورهای انگلیسی زبان پذیرفته می‌شود و در لیست شرایط، نوع آزمون و حداقل نمره مورد قبول نیز ذکر می‌شود. داشتن مدرک و گواهی مبنی بر اینکه شما در زبان انگلیسی مهارت دارید هم چنین یکی از شرایط اولیه در اغلب کشورها به منظور کاریابی یا ثبت نام در دانشگاه می‌باشد.

دوره فشرده آیلتس،یک گام سریع به سمت موفقیت

اهمیت داشتن مدرک آیلتس

یکی از شرایط اصلی جهت اخذ ویزای کاری یا تحصیلی برای کشورهای اروپایی یا آمریکایی داشتن مدرک زبان آیلتس است ولی اهمیت در همین جا خلاصه نمی‌شود و در ادامه به بررسی چند مورد از کاربردهای دیگر داشتن مدرک زبان انگلیسی می‌پردازیم.

•    افزایش شانس پذیرش

در صورتی که شما برای کشورهای اروپایی غیر انگلیسی نظیر آلمان قصد اقدام دریافت ویزا داشته باشید، داشتن مدرک آیلتس یک مزیت برای شما محسوب می‌شود و شانس پذیرش شما را بالاتر می‌برد همچنین فرصت‌های شغلی بیشتری پیش روی شما قرار می‌گیرد.

•    اخذ اقامت دائم

در برخی از کشورها همچون انگلیس که شرایط سفت و سختی برای دریافت اقامت دائم دارند؛ داشتن مدرک زبان انگلیسی یکی از ملزومات به حساب می‌آید.

•    برقراری ارتباط راحت‌تر با سایر افراد

در صورتی که شما قصد مهاجرت دائم یا یک سفر تفریحی به کشور دیگر داشته باشید شاید در همان ابتدا حرف زدن به زبان رایج آن کشور با تلفظ درست همه کلمات برایتان دشوار باشد؛ در این صورت می‌توانید به راحتی از زبان انگلیسی استفاده کنید چرا که زبان انگلیسی به عنوان زبان بین المللی شناخته می‌شود و اغلب در کلاس مکالمه انگلیسی شرکت کرده‌اند.

آزمون آیلتس و نحوه نمره دهی

آزمون آیلتس یک امتحان جامع از زبان انگلیسی است که مهارت‌های مختلفی از زبان انگلیسی توسط آن سنجیده می‌شود. در حالت کلی به دو نوع جنرال و آکادمیک برگذار می‌شود؛ که نوع این آزمونی که شما باید در آن شرکت کنید را باید از قسمت شرایط دانشگاه یا محل کار مد نظر خود مشخص کنید. نمره‌ای که در این آزمون کسب می‌کنید؛ نیز بسیار مهم است. نمره آزمون آیلتس بین 0 تا 9 است؛ که نمره 5 نشان دهنده سطح متوسط است و نمره‌های بالای 6 نشان دهنده سطح خوب و قابل قبولی است. آزمون آیلتس شامل 4 بخش است که نمرات این 4 بخش در نهایت باهم جمع می‌شوند و نمره نهایی شما را تشکیل می‌دهند.

دوره فشرده آیلتس،یک گام سریع به سمت موفقیت

شرکت در دوره فشرده آیلتس

ثبت نام در دانشگاه‌های مختلف و اخذ پذیرش فقط در زمان‌های مشخصی از سال صورت می‌گیرد و در این زمان محدود، شما باید تمامی ‌مدارک ذکر شده را به آن مرکز ارائه بدهید. همانطور که قبلا نیز اشاره شد مدرک زبان و گواهی آزمون آیلتس یکی از ملزومات است؛ بنابراین اغلب پیش می‌آید که افراد مجبور هستند در مدت زمان کوتاهی برای آزمون آیلتس آماده بشوند. یکی از راهکارهای کاربردی برای این‌که فرد بتواند در این مدت زمان کوتاه نمره مورد نظر را کسب کند شرکت در دوره فشرده آیلتس است. 

دوره فشرده آیلتس در موسسه زبان سفیر

دریافت مدرک آیلتس از اهمیت زیادی برخوردار است؛ که یکی از مهم‌ترین علل آن اخذ ویزای کاری یا تحصیلی برای اغلب کشورهای انگلیسی زبان می‌باشد. در صورتی که قصد داشته باشید در مدت زمان کوتاهی مهارت خود را تقویت کنید و نمره ای قابل قبول در آزمون کسب کنید؛ شرکت در دوره‌ فشرده آیلتس به شما پیشنهاد می‌شود.

موسسه زبان سفیر گفتمان به عنوان یکی از مراکز معتبر و با سابقه در امر آموزش زبان انگلیسی اقدام به برگزاری دوره‌ فشرده آیلتس می‌کند. شما با مراجعه به وب سایت یا یکی از 69 شعب موجود در سرتاسر کشور می‌توانید در آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی شرکت کنید و در نهایت بعد از مشخص شدن میزان مهارتتان، دوره مورد نظر برای شما تعیین می‌شود. 

** محتوای این مطلب تبلیغاتی است و ایرنا مسئولیتی درباره آن ندارد.


منبع: https://www.irna.ir/news/84912822/%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%81%D8%B4%D8%B1%D8%AF%D9%87-%D8%A2%DB%8C%D9%84%D8%AA%D8%B3-%DB%8C%DA%A9-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%B9-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%85%D8%AA-%D9%85%D9%88%D9%81%D9%82%DB%8C%D8%AA