دکوراسیون مطب پزشک عمومی

بعضی از فضاها نیازمند دقت بیشتری هستند. اما به طور کل مطب شامل همین فضاها می باشد. گروه معماری مهران طاهری با سابقه ی درخشان در حیطه طراحی داخلی فیزیوتراپی و رادیولوژی می توانند با بکار بردن ترند های روز دکوراسیون داخلی بهترین فضای عملکردی را برای شما به ارمغان می بخشد. همچنین در فضای بین کابینت ها باید سینک نیز تعبیه شود تا دکتر ها بتوانند به راحتی دست ها و یا ابزار و تجهیزات پزشکی خود را بشویند. و در آن از تابلو ها و نقوش طراحی به سبک معاصر و امروزی استفاده می شود که کمی آن فضا را خاص جلوه بدهد. طرح معاصر از کلمه امروزی گرفته شده و معمولا با مد و ترند های روز تغییر می کند.

در این بند ذکر می شود که طی چه کارهایی ممکن است، جریمه و خسارت صورت بگیرد و چگونه پرداخت بشود. 7. میز پذیرش و یا کانتر باید در محلی قرار بگیرد که افراد بلافاصله پس از ورود آن را ببینند. همه این دستاوردها با طراحی دکوراسیونی حاصل میشود که بر پایهی علم و اصول طراحی دکوراسین شکل بگیرد. رعایت اصول طراحی کلینیک زیبایی نیز نیازمند این است که شما کار را به کاردانی بسپارید که علاوه بر دانش تخصصی، تجربه زیادی در این زمینه داشته باشد. و یا اینکه دیوار یک کلینیک تخصصی کودکان را میتوان با تصاویر کارتونی تزئین کرد. این موارد باید در طراحی دکوراسیون داخلی مربوط به تمامی بخش های یک کیلینیک ائم از اتاق پزشک، بخش های درمانی، سالن انتظار، پذیرش، مبلمان انتخابی، رنگ دیوار پوش و کف پوش ها، میزان برخورداری از نور و نور پردازی محیطی و … با شناخت فضا و ترکیب آن با سبک ایده ال به راحتی می توان هر نوع طراحی را به تصویر کشید که بدون شک به تخصص و مهارت لازم در این راستا نیاز است که بدون شناخت سبک ها، تنالیته رنگی و بسیار موارد دیگر به هدف دلخواهتان نخواهید رسید. 6- میز پذیرش، قسمتی از سالن انتظار می باشد که بیشتر از جاهای دیگر به چشم می آید، پس طراحی یک میز پذیرش خاص و خارق العاده می تواند در دکوراسیون مطب پزشکان تاثیر زیادی داشته باشد.

مبلمانی را هم که قرار است، در مطب از آن استفاده کنید، سعی کنید، برای انتخاب آن گزینه ی راحتی را حتما اعمال کنید. رنگ قهوهای می تواند احساسی مانند سادگی، طبیعی بودن، ثبات، استحکام، استواری و پایداری را برای افراد به وجود بیاورد. یکی از عوامل موثر در طراحی دکوراسیون اداری، انتخاب صحیح رنگ غالب است. اگر شما مسئول دکوراسیون و چیدمان مطب پزشکان هستید یا اگر به دنبال ایدههای خلاقانه، مؤثر و طراحی داخلی با قیمت معقول و مناسب هستید، در اینجا هفت راهنمایی فوقالعاده و موثر به شما ارائه میشود که میتواند به شما در ایجاد یک طوفان ذهنی و فکر بکر و در نهایت، آغاز یک روند طراحی منحصر به فرد پزشکی کمک کند. به علاوه نتایج تحقیقات به عمل آمده حاکی از آن است که طراحی مطب دندانپزشکی در پروسۀ درمان بیماران نیز نقش دارد و میتواند روند بهبود بیماران را سرعت ببخشد. این امر علاوه بر این که فضای بیرونی را با فضای داخلی مطب یکپارچه و ادغام ساخته، بر جذابیت و حس لوکس بودن فضا افزوده است. در فضاهایی با پلان کوچک ، طراحی و معماری داخلی اهمیت بیشتری پیدا می کند زیرا طراح با محدودیت روبرو است و باید از و از تمامی فضای درمانی باید به نحو احسن استفاده کند .

فضاهای اصلی در فضای مطب را در بخش بالایی مطرح نمودیم. برای مثال می توانید قفسه هایی را در فضای پشت سر منشی برای این فایل ها در نظر بگیرید. انتخاب رنگ مطب همیشه از گزینه هایی است که نسبت به آن کمی بی توجهی می شود در حالی رنگ دیوار ها و رنگ وسایل باید با هم منطبق باشند تا سلیقه ی شما را به خوبی نشان دهند. زمانی که افراد در اتاق انتظار هستند ممکن است زمان زیادی را صرف تماشای دیوار های اتاق کنند. علاوه بر موارد فوق، اتاق معاینه باید کاربردی باشد. در دسترس قرار دادن کتاب ها و مجلات برای سرگرمی مراجعین نیز یکی دیگر از موارد مهمی است که باید به آن توجه کنید. افراد حاضر در مطب ها و کلینیک ها گاهی مجبورند حتی چند ساعت منتظر بمانند، بنابراین حال و هوای فضا و نحوه چیدمان آن بسیار مهم است. در ادامه به طراحی داخلی و دکوراسیون مطب چند نمونه از مطب پزشکی خواهیم پرداخت.

و متریال ها با توجه به عملکرد فضا انتخاب شده اند و اکثرا از آلمینیوم و چوب کاج استفاده شده است. معمولا متریال و لوازم استفاده شده در این سبک بسیار براق می باشند. سالن انتظار، نخستین مکانی است که بیمار به آن مراجعه میکند و مدتی از وقت خود را در آن میگذارند؛ بنابراین عناصر و وسایل مورداستفاده در این بخش، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. بنابراین باید از المان­ ها و رنگ هایی در طراحی آن استفاده شود که نمایانگر شغل و تخصص شما باشد. معمولا پرده ها در این سبک با فرش ها هماهنگ انتخاب می شوند.

یک کلینیک برای بسیاری از افراد یادآور اضطراب و انتظار است و اگر محیط و فضای آن نیز دلگیر و گرفته باشد این انتظار و اضطراب دو چندان می شود و حتی می ­تواند تا حد بسیار زیادی نیز خسته کننده باشد. 5. وجود تزئینات بر روی دیوارها هم میتواند یک راهحل مفید هم برای زیباتر شدن فضا و هم برای کاهش اضطراب بیماران باشد. نکته دیگر توجه به رنگ دیوارها است که قبلا به آن اشاره شد. رنگ و طراحی این جایگاه باید با دیگر اجزا کلینیک همخوانی داشته باشد و بتواند هارمونی جذابی را به وجود آورد. بهتر است در طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی تنها به دیزاین­ های زیبا توجه نکنیم. هر چقدر که هزینه لازم برای خرید و نصب مواد و مصالح بیشتر باشد، بدیهی است که هزینه ی تمام شده برای اجرای دکوراسیون داخلی مطب نیز بیشتر خواهد بود. 7- یک مطب با شرایط استاندارد باید از تهویه مناسب و قویی برخوردار باشد، تا بوی مواد ضدعفونی کننده و یا خون و بیماری در مطب افراد را طراحی داخلی مطب زنان و زایمان اذیت نکند. در طراحی هر یک از عناصر در دکوراسیون داخلی مطب زنان و زایمان، در نظر گرفتن شرایط و نیازهای بیماران و مراجعان مهم است. مراجعه کنندگان در کلینیک زنان و زایمان در شرایط خاصی هستند، بنابراین طراحی کلینیک باید به گونه ای باشد که به راحتی بتوان به قسمت های مختلف کلینیک دسترسی داشت و از خدمات آنها بهره مند شد.

به طور کلی متریال هایی که برای طراحی داخلی کلینیک زیبایی انتخاب می کنید باید قابل شستشو و بهداشتی باشند. مدت زمان زیاد انتظار در مطب دندانپزشکی، استرس و ترس مراجعه کنندگان از جراحی و یا دندانپزشکی باعث شده است که نیاز به یک اتاق انتظار آرام در کلینیک احساس شود. این استرس را می توان با طراحی آرام بخش تا حد زیادی کاهش داد. حال سبک نئوکلاسیک را با توجه به این توضیحات می توان اینگونه توضیح داد که هم از ویژگی های سبک مدرن و هم از ویژگی های سبک دکوراسیون کلاسیک در طراحی دکوراسیون استفاده می کندد .

به گونهایی که دکتر باید به این مکان آسانی دسترسی داشته باشد و در عین حال برای محیط کاری او مزاحمتی ایجاد نکند. بدون شک افراد با این ذهنیت به کلینیک های زیبایی مراجعه می کنند که به جز پزشک و کادر درمانی شخص دیگری به اطلاعات شخصی آنان دسترسی ندارد. زیبایی فضا نکته ی حائز اهمیت در کلینیک های زیبایی است. 9- نکتهی حائز اهمیت در طراحی مطب و کلینیک پزشکان این است که، به مکان مشخصی برای نگهداری از ابزار و تجهیزات پزشکی نیاز دارند. کیفیت نورپردازی فضای کلینیک نیز از دیگر اصول خلاقانه در طراحی این فضاها به شمار میآید. و آن اینکه کفپوشها باید به نحوی انتخاب شوند که علاوه بر آنکه با دیگر عناصر در هماهنگی هستند، به آسانی تمیز شوند. یک طراحی داخلی با کیفیت باید با رعایت درست مراحل طراحی انجام شود. از طرفی طراحی و دیزاین هر محیطی بستگی به فعالیت هایی دارد که در آن انجام میگیرد.

در دیزاین کلینیک زیبایی می توانیم از پوسترها و تابلوهای متفاوتی استفاده کنیم. طراحی مطب و کلینیک باید با توجه به ماهیت آن مطب و وسعت کار انجام شود. همانطور که در پاراگراف های بالا خدمت شما عزیزان گفته شد ، طراحی دکوراسیون مطب و دکوراسیون مراکز درمانی بسیار مهم و کلیدی میباشد زیرا باید طوری طراحی را پیش برد تا بتوان حسی جدید و نو را به بیماران عزیز انتقال داده و این کار را می توان باید و نباید های جدید نوید پیشبرد همچنین باید ببینیم در چه مطبی میخواهیم طراحی و دکوراسیون مطب را پیش ببریم یکی از دکوراسیون های بسیار کلیدی دکوراسیون مطب سونوگرافی می باشد که برای انجام و طراحی تمامی پلتهای این مطب باید طرز قرار گرفتن تمامی دستگاه ها و جزئیات را در نظر بگیریم و سپس شروع به طراحی پلان بکنیم . شما نمی دانید که از چه ترفند ها و نکاتی برای نور گیری بهتر و بیش تر خانه استفاده کنید. از همین جهت رنگ، نور و آب می توانند به ایجاد محیطی شفاف و سر زنده بسیار کمک کنند. چون بسیاری از زیر ساخت ها و نیاز ها در ابتدای ساخت ساختمان پیش بینی شده و فقط پزشکان باید فضاهای داخلی را با توجه به نیاز های خود بهینه کنند .

برخی از پزشکان که در مطب خود فضای کافی در اختیار دارند، از ایده میز پذیرایی در گوشهای از سالن انتظار، استقبال میکنند. برای مثال مطب های دندانپزشکی سعی میکنند از ترکیب رنگهای سبز و سفید در دکوراسیون مطب استفاده کنند تا حس آرامش بیشتری به مراجعین خود منتقل کنند. این کار باعث می ­شود تا نظم بیشتری در محیط حاکم شود. با این کار هم از فضا استفاده بهینه کردهاید و هم به فضا نظم بخشیدهاید. این کار باعث می شود نظم فضای اطراف جایگاه منشی حفظ شود. حفظ حریم خصوصی و رازهای بیمار توسط پزشک همیشه موضوع بسیار مهم و بحث برانگیزی بوده است. در دیزاین داخلی مطب نکات ساده اما مهم و کاربردی را میبایست در نظر داشته باشید. و بعد از آن میبایست یک لیست از تمام کارهایی را که باید صورت بگیرند، را تهیه نمایید. علاوه بر این نکته در اجرای دکوراسیون داخلی مطب، با نصب تابلوهایی بر روی دیوارها که در زمینه کاری پزشک و انواع بیماری ها یا روش درمان و پیشگیری آن ها اطلاعات مفیدی را در اختیار بیماران قرار می دهند، می توانید فضای مطب را برای مراجعین کاربردی تر نمایید. و بعد از آن مواردی مانند سبک دکوراسیون، رنگهای مورد استفاده و نحوه تزئین دیوارها و استفاده از انواع اکسسوریها مطرح میشود.