رنگرز: از ویژگی‌های انتخابات این دوره حضور ورزشی‌ها است/ استادیوم وطنی احتمالا از هفته سوم قابل بهره‌برداری است

رنگرز در مورد کاندیداتوری برای پست نایب رییسی کمیته ملی المپیک افزود: من به عنوان عضو کوچکی از جامعه ورزش در ۱۴ سال گذشته توفیق داشتم که مقطعی در کشتی نایب رئیس باشم و نایب رئیس کنفدراسیون آسیا بودم. در وزارت ورزش مسئولیت‌های مختلف داشتم  و در کمیته ملی المپیک نزدیک به یک سال در موزه ورزش انجام وظیفه کردم و الان هم در استان مازندران سمت دارم. به نظرم رسید با شناخت حداقلی که از فضای مدیریتی حاکم بر ورزش ایران دارم، ورود کنم. من تجربه حضور در المپیک  ۲ دوره به عنوان ورزشکار ۳ دوره به عنوان مسئول را دارم. از طرفی اهمیت این نهاد در توسعه ورزش قهرمانی را می‌دانم و احساس کردم به عنوان عضو کوچک ورزش، تکلیف اخلاقی است در این عرصه ورود کنم. اگر توفیق خدمتگزاری فراهم شود، مثل سرباز انجام وظیفه می کنم.

وی ادامه داد: این که چه نتیجه ای حاصل می‌شود، در روز انتخابات مشخص می‌شود و به هر حال انتخابات پیچیدگی های خودش را دارد. آنچه مهم است در چهار سال گذشته اتفاقات خوشایندی رخ داد و استمرار این اتفاقات طبیعتا ظرفیت منحصر به فردی می‌خواهد. کمیته ملی المپیک دستگاه دیپلماسی کشور است و امیدوارم اعضای مجمع که خواص جامعه ورزش هستند، به گونه ای رای بدهند که بهترین اتفاقات برای ورزش رقم بخورد.

رنگرز در مورد اینکه لیگ برتر فوتبال از این هفته آغاز می‌شود اما ورزشگاه شهید وطنی همچنان برای میزبانی تیم نساجی آماده نشده است، گفت: از حمایت‌های سجادی، وزیر ورزش و حسینی پور، استاندار قدردانی می‌کنم. بعد از سفر اسفندماه رئیس جمهور از این پروژه حمایت شد و استادیوم آماده افتتاح است. حوزه مربوط با ابنیه آن انجام شده آنچه محل بحث است کیفیت چمن است. بنا داریم استادیوم را در اختیار نساجی بگذاریم و بعد از آن نگهداری چمن بر عهده باشگاه است.

وی  افزود: می‌بینم در کشتی آزاد و فرنگی متر و معیار و ملاک برای انتخاب ملی پوشان رعایت شده و آنچه مهم است این است که کشتی ما در دنیا جایگاه ویژه دارد نسخه‌ای که در جای دیگر در دنیا انجام می‌شود را نمی‌توان تمام و کمال پذیرفت. مولفه های حاکم بر فضای فنی ما متفاوت و ویژه است در قیاس تطبیقی هر رشته با رشته دیگر متفاوت است. اینکه چارچوب کلی برای ملی پوش شدن طراحی شده باشد، اتفاق مثبتی بود.

رنگرز در خصوص روند برگزاری مسابقات انتخابی در کشتی فرنگی گفت: خادم اتفاقات قشنگی را در زمان مدیریت خود رقم زد و دبیر با نگاه دیگری وارد شد. در زمان مسئولیت دبیر در زیر ساخت‌ها اتفاقات بی‌نظیری رخ داد و مرمت، تجهیز و احداث مجموعه جدید انجام شد و فعالیت‌های سخت افزاری در زمان او منحصر به فرد بود. در مباحث فنی چون زمانی کوتاه مربی‌گری کردم، معتقدم از آنجا که مسئولیت بر عهده سرمربی است و پاسخگویی باید از سمت او باشد، باید این اختیار را به او بدهیم که فضای فنی خود و اعضا را انتخاب کند.

وی افزود:‌ مقرر شد با نظر کارشناسی اخذ شده و دغدغه باشگاه میزبانی با تاخیر انجام شود تا چمن آماده شود. این تصمیم به سبب حفظ و حراست از این پروژه ملی گرفته شد وگرنه الان چمن این آمادگی را دارد که مسابقات در آن برگزار شود.   به نظر می‌رسد از هفته سوم و بازی با ملوان می‌توانیم میزبان باشیم. مقرر شده بود فقط چمن تعویض شود اما یک سری عملیات با توجه به نیاز ها و آسیایی شدن باشگاه باعث شد مکلف شویم در بخش‌های مختلف از جمله سیستم صوت و لوکس ورزشگاه به سازی VIP و پیست تارتان هم تعمیراتی داشته باشیم  و به همین دلیل کار به درازا کشیده شد. کار بازسای استادیوم بعد از ۷۰ میلیارد هزینه به روزهای پایانی خود نزدیک شده و هفته سوم آماده افتتاح خواهد بود.

به گزارش ایرنا، حسن رنگرز پس از ثبت نام به عنوان نماینده باشگاه نساجی در پست نایب رئیسی گفت: به عنوان فرزند ورزش کشور و یکی از اصحاب جامعه ورزش از باب انجام وظیفه و ادای دین آمدم. انشالله شرایط در انتخابات با اجماع همه عزیزان به گونه‌ای باشد بهترین شرایط برای چهار سال آینده رقم بخورد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مازندران در پاسخ به این پرسش که  فکر می‌کند کشتی نماینده‌ای در دوره بعدی کمیته ملی المپیک داشته باشد و چرا از خود کشتی کسی ورود نکرد و نصیرزاده ثبت نام کرد؟ تصریح کرد: در این خصوص قطعا باید عزیزانی که متولی هستند، پاسخ‌گو باشند. به نظرم می‌رسد انتخابات ممتاز و منظمی را شاهد باشیم. یکی از ویژگی این انتخابات حضور ورزشی ها است. ورزش از درون خود، یکی از  مدیران صاحب نام را به عنوان رئیس انتخاب می‌کند.  

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران گفت: در کشتی فرنگی یک سرمایه بی‌نظیر به نام بنا داریم و همه باید کمک کنیم تا با فراغ کامل تیم را برای المپیک پاریس آماده کند. عمده افتخارات المپیک را با بنا تجربه کردیم و در رقابت‌های حساس نشان داده کاملا مشرف به کار و با تجربه و دلسوز است. در کشتی آزاد هم پژمان درستکار و محسن کاوه شناخته شده هستند و  در مباحث فنی و مدیریتی نشان دادند هوشیارانه عمل می‌کنند و نتایج درخشانی کسب کردند.
 


منبع: https://www.irna.ir/news/84850134/%D8%B1%D9%86%DA%AF%D8%B1%D8%B2-%D8%A7%D8%B2-%D9%88%DB%8C%DA%98%DA%AF%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%AD%D8%B6%D9%88%D8%B1-%D9%88%D8%B1%D8%B2%D8%B4%DB%8C-%D9%87%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D9%88%D9%85