رییس جدید سازمان جهاد دانشگاهی کیست؟

رییس جدید سازمان جهاد دانشگاهی کیست؟

مدیرکل بورس دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دولت دهم، معاون سازمان امور دانشجویان کشور،  مسوولیت امور تبلیغی و انجام فعالیت تحقیقاتی در جهاد دانشگاهی صنعتی اصفهان در طول سال‌های‌ ۱۳۶۴ تا ۱۳۶۹ نیز از جمله سوابق اجرایی این استاد تمام دانشگاه تربیت مدرس به شمار می‌رود.

دکتر حسن مسلمی نائینی متولد ۱۳۴۰ نائین پیش از این ریاست دانشکده مکانیک دانشگاه تربیت مدرس و استاد گروه مهندسی ساخت و تولید این دانشکده و از جانبازان دوران دفاع مقدس را برعهده داشته و در عملیات «کربلای ۵» نیز به درجه جانبازی نائل شده است.

دهقانی فیروزآبادی عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف و معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری وقت دانشگاه آزاد اسلامی سوم خرداد سال ۱۴۰۱ با نظر هیات امناء جهاد دانشگاهی و تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان رییس سازمان جهاد دانشگاهی انتخاب شده بود.

در سوابق مسلمی نائینی می‌توان به انتشار بیش از ۱۴۵ مقاله در کنفرانس‌های ملی و بین‌المللی و همچنین دارا بودن ۱۴۰ مقاله در مجلات علمی و پژوهشی و علمی ترویجی و انتخاب به‌عنوان دانشجو، پژوهشگر و رساله برتر در دانشگاه تربیت مدرس اشاره کرد.  


منبع: https://www.irna.ir/news/84930132/%D8%B1%DB%8C%DB%8C%D8%B3-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D8%AF-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%DB%8C-%DA%A9%DB%8C%D8%B3%D8%AA

اما با گذشت یک ماه و ۱۲ روز بلاتکلیفی سازمان جهاد دانشگاهی، سرانجام اعضای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی در جلسه عصر سه‌ شنبه ۱۰ آبان ماه به ریاست رییس جمهور، ضمن بررسی سوابق و صلاحیت‌های دکتر حسن مسلمی نائینی، نظر هیئت امناء جهاددانشگاهی مبنی بر معرفی وی برای تصدی ریاست این مجموعه علمی را تایید کردند.
 

به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، ۲۸ شهریور سال جاری بود که روح الله دهقانی فیروزآبادی رییس سازمان جهاد دانشگاهی که ۱۱۵ روز بر مسند این سازمان تکیه زده بود، با حکم آیت الله رییسی به عنوان سرپرست معاونت علمی‌ و فناوری ریاست‌ جمهوری بزرگترین نهاد مدیریتی حوزه زیست بوم نوآوری و فناوری کشور منصوب شد.

مشاور وزیر علوم در امور ایثارگران و عضو کمیته پدافند غیر عامل این وزارتخانه، عضویت در هیات ممیز دانشگاه پیام نور، مشاور امور دانشگاهیان استاندار اصفهان، عضو هیات مدیره و نائب رییس انجمن مهندسی ساخت و تولید ایران، عضو انجمن مهندسان مکانیک ایران، عضو شورای عالی پژوهش گروه صنعتی سدید، عضو هیئت‌ امناء باشگاه دانش‌پژوهان جوان وزارت آموزش‌ و پرورش نیز از دیگر سوابق رییس جدید سازمان جهاد دانشگاهی است.