سردار غلامی: با آمادگی کامل میزبان مسابقات تکواندو نظامیان جهان هستیم

وی درباره کشورهای میهمان و شرکت کننده در این رویداد گفت: کشورهای قزاقستان، پاکستان، روسیه، اسلوونی، نپال، کامرون، اسپانیا، برزیل، عمان و جمهوری اسلامی ایران در این رقابت‌ها حضور دارند که در این میان قزاقستان و روسیه کشورهای هستند که در تکواندو دارای توانایی بیشتری هستند و ملی‌پوشان این تیم‌ها در تهران حضور خواهند یافت.

فرمانده دانشگاه افسری با اشاره به اینکه ایران دارای سابقه و پیشینه و جایگاه مهمی در این مسابقات است، تصریح کرد: امسال سپاه پاسداران میزبان بیست و ششمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی جهان (سیزم) است که با حضور ورزشکاران مرد و زن از ۱۰ کشور جهان در دو بخش کیوروگی و پومسه برگزار خواهد شد. این پیکارها روزهای دوم تا هفتم آذرماه در سالن ۱۲ هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار خواهد شد.

سردار غلامی یادآور شد: مدیریت این رویداد در طرازی با قابلیت جمهوری اسلامی و با برنامه‌ریزی‌های سپاه برگزار می‌شود ضمن اینکه ایران در سه دوره این مسابقات به مقام قهرمای رسیده است و در این دوره هم تیم نیروهای مسلح با آماده‌سازی خوبی شرکت خواهد کرد و امیدواریم افتخارآفرینی خوبی را داشته باشیم.


منبع: https://www.irna.ir/news/84950234/%D8%B3%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D8%BA%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%84-%D9%85%DB%8C%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%AA%DA%A9%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%88-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86

وی خاطرنشان کرد: تیم ایران با فرایند خوب و با هم‌افزایی و همراهی سازمان‌های نیروهای مسلح آماده در مسابقات تکواندو نظامیان جهان است. نفرات تیم ایران در مسابقات انتخابی شرکت کرده و اردوهای خوبی را از ۲ ماه گذشته گذرانده و خود را آماده کرده است.

به گزارش ایرنا، سردار نعمان غلامی در نشست خبری که امروز سه‌شنبه اول آذرماه به مناسبت بیست و ششمین دوره مسابقات قهرمانی تکواندو نظامیان جهان(سیزم) برگزار شد، اظهار داشت: ورزش در نیروهای مسلح دارای جایگاه و اهمیت ویژه است و مطابق فرموده مقام معظم رهبری استفاده از نظامیان برای افتخارآفرینی در ورزش‌هایی همچون تکواندو تاکید شده و اقدامات و برنامه‌های ارزشمندی صورت گرفته است.

سردار غلامی یادآور شد: علت برگزاری این رویداد بین‌المللی در ایران، پیشینه و سابقه جمهوری اسلامی ایران در میزبانی است. پیش از این ایران در سه دوره میزبان مسابقات تکواندو سیزم بوده است.

سردار غلامی تصریح کرد: کادر فنی خیلی خوبی هم از نیروهای مسلح انتخاب شده و تیم را همراهی می‌کنند.

سردار غلامی با تاکید بر اینکه برگزاری این رویداد و حضور این تیم‌ها نشان دهنده موقعیت خوب جمهوری اسلامی است، افزود: از ایران، در بخش کیورگی ۸ نفر در بخش مردان و ۸ نفر در بخش زنان شرکت خواهند کرد و همچنین در پومسه (فرم) نیز ۶ نفر از در بخش مردان در مسابقات حضور خواهند داشت.

وی با تاکید بر اینکه ورزش، فرصت و ظرفیتی برای انتقال پیام‌های انقلاب است، خاطرنشان کرد: بعد از جنگ جهانی دوم، شورای ورزش‌های نظامی سیزم شکل گرفته و رقابت‌های نیروهای نظامی جهان در رشته‌های مختلف در قالب این شورا دنبال شده است. ایران هم همواره در این مسابقات حضور فعال داشته و در بیش از ۴۰۰ رویداد شرکت کرده که در ۴۰ رویداد میزبان بوده است.

مسوول اجرایی این مسابقات درباره مراسم افتتاحیه این رویداد بین‌المللی گفت: فردا چهارشنبه ساعت ۱۰ صبح افتتاحیه این رویداد در ورزشگاه آزادی با حضور شخصیت‌های کشوری و لشکری برگزار می‌شود.