طراحی ویلای کلاسیک، لوکسترین و جدیدترین مدلها

هر طرح، رنگ یا متریالی را که انتخاب می کنید، درب تنها عنصری است که باید با طراحی داخلی مطابقت داشته باشد همانطور که از داخل دیده می شود. برای طراحی دکوراسیون، چه فضاهای بزرگ و ویلایی و چه کوچک نیاز به داشتن ایده و خلاقیت در کنار آشنایی حداقلی به علم دکوراسیون و اصول اولیه آن است. گاهی تمام آنچه که شما نیاز دارید، در متراژ کوچکی تأمین میشود و میتوانید بقیهی زمین خود را به طراحی منظر و کارهای دیگر اختصاص دهید. برای طراحان داخلی برای به دست آوردن یک تجربه عمیق با رنگ ها برای زیبایی دکوراسیون داخلی ویلا نیاز به درک اثرات روانی آنها و درک معنی هر رنگ در مکان ها و موقعیت های مختلف برای ایجاد ترکیب مناسب برای دکوراسیون داخلی ویلا می باشد. مثلا می شود به جای طراحی کامل نما به طراحی قاب پنجره ها پرداخته، در نهایت وقتی این قاب پنجره ها در نما به صورت دوبلکس کنار هم قرار می گیرند باعث ایجاد یک نمای زیبا خواهند شد. خانوادههایی که در انتخاب خود شک دارند همواره گزینه ویلا دوبلکس را در مراحل طراحی ویلا میپسندند. دیزاین و دکوراسیون داخلی خانه های اشرافی لاکچری زمانی مورد توجه و استقبال قرار میگیرند که نتیجه تلاش و کار گروههای طراحی ماهر و کارکشته باشد.

این عمارت ویلایی که گرانقیمتترین و زیباترین خانه مسکونی شخصی در انگلستان از قرن ۱۹ تاکنون است، در نزدیکی شهر لندن واقع شده و ویژگیهای خاص آن ۲۲ اتاق خواب، ۵استخر، زمین بولینگ، زمین تنتیس، سینمای خانگی با ۵۰ صندلی، محل فرود هلیکوپتر و طبقات دوبلکس و تودرتو اشاره کرد. دیوید بکهام، تام کروز و جف بیزوس از همسایگان عمارت هرست هستند. جان اف کندی رئیس جمهور فقید آمریکا نیز در این عمارت ماه عسل خود را سپری کرده است. خیلی از افراد هستند که این سبک و سلیقه را میپسندند. امیدوارم طرح های مدرن دکوراسیون منازل دوبلکس، برای سلیقه های مختلف مفید واقع گردد تا با کمک معماران داخلی بتونید منازلی زیبا و شیک داشته باشید. این حرفه به اندازه همه مشاغل برای جامعه مفید است. این آپارتمان که فاخرترین و لوکسترین آپارتمان در دبی است و دارای برترین دکوراسون داخلی خانه های اشرافی، به عنوان یک اثر هنری در بین ثروتمندان خاورمیانه شناخته میشود. این علاقه که این روزها بیشتر به چشم میآید از گذشته به شکل بازدید از کاخ موزههای سلطنتی وجود داشته و همچنان پابرجاست.

اما این خانهها عموما از دکوراسیون خاص هم برخوردارند. اما امروز زندگی مردم راحت تر از قبل شده است. اما از آنجا که تهران به واسطه پایتخت بودن و تمرکز امکانات پر جمعیتترین شهر ایران است و خود به اندازه یک کشور کوچک جمعیت دارد و در نتیجه اشتغال، درآمدها و هزینههای زندگی نیز در آن در بالاترین سطح نسبت به دیگر نقاط ایران قرار دارد. کف پوش ها ضربات سخت تری را نسبت به هر سطح دیگری متحمل می شوند. فرش به عنوان بهترین بافت برای کف اتاق مورد استفاده قرار میگیرد. با روکشی ابریشمی و پلاستیکی تزئین شده و در کف اتاق موکت و یا فرشی به رنگ دکوراسیون پهن شدهو در جلوم تخت یک کاناپه لوکس و راحتی تعبیه شده که بافتی عالی دارد. آپارتمان مذکور در سه طبقه طراحی شده است و در هرطبقه یک پنتهاوس دوبلکس، ۷ اتاق خواب و یک استخر دارد علاوه بر این استخری به طول ۲۰متر در پشت بام این آپارتمان طراحی شده است.

زیرا شما فضای داخلی ویلای خود را از نظر زیبایی و امنیت به بهترین درجه ساخته اید و حس شادی شما چندین برابر می شود. زیرا مصالح طبیعی می توانند تداعی کننده احساس زندگی و نشاط در فضای داخلی ویلا شوند. دکوراسیون منزل را با سبک مدرن، کلاسیک یا تلفیقی، سلیقه و غریزه زیبایی شناسانه طراح آن دکور، چشمگیر و خاص میکند و لوکس، مجلل و سلطنتی یا ساده بودن طراحی داخلی یک خانه تعیین کننده جلوههای بصری آن نیست بلکه مهارت و دقت و ظرافت کار طراح این جلوهها را به نمایش میگذارد. طراحی داخلی ویلا تنها بر اساس سلیقه نیست. شما برای ساخت و طراحی چنین ویلایی، به چه گزینه ها و المان هایی توجه کرده و چه سلیقه ای را برای پیاده سازی طراحی و اجرای آن دارید؟ زیرا مساحت آن بسیار زیاد است; بنابراین افراد در هنگام طراحی و چیدمان دکوراسیون ویلای خود نمی توانند انتخاب درستی داشته باشند. زیرا این مجموعه ای از خدمات متشکل از طراحان متخصص و کاربلدی است.

قیمت ساخت ویلا بر اساس هر مترمربع از سازه تعیین شده و در شهرهای مختلف با توجه به تازه ترین تغییرات در بازار مصالح برآورد میشود. الگوی معماری منظر بر اساس اقلیم و فرهنگ منطقه و نیاز کارفرما انجام شده و بر همین اساس طراحی سازه ویلا با در نظر گرفتن سیستم سازه ای مناسب، سبک، مقاوم و اقتصادی انجام می پذیرد. شناخت دقیق نیاز کارفرما، در نظر داشتن شغل و جایگاه اجتماعی هر فرد طراحی متناسب خود را می طلبد بنابراین یک طراحی حرفه ای زمانی اتفاق می افتد که نیازها، علایق، فرهنگ کارفرما در طراحی لحاظ گردد. معماری و دکوراسیون داخلی خانه های اشرافی لاکچری یا ویلایی همواره از جذابیتهای علم طراحی و معماری داخلی است. رنگ زمینه در این سبک عربی معمولا خنثی انتخاب میشود و ترکیباتی از رنگهای سنگینتر مانند زرشکی و طلایی به آن اضافه میشود. اصل سادگی را فراموش نکنید و از رنگهای مشابه و مکمل در کنار هم استفاده نمایید.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که با دیدن نمای بیرون یک ویلا اطمینان حاصل کرده باشید که این ویلا همانی است که دنبالش بودهاید، اما به محض وارد شدن به ویلا نظرتان کاملا تغییر کرده است. اگر دکوراتور حرفه ای نباشید، مطمئناً آسیب زیادی به خود و ساختمانتان وارد خواهید کرد. در ادامه نمونه هایی بسیار زیبا از طراحی داخلی منزل با چوب را مشاهده خواهید کرد. در ادامه مطلب با طراحی های زیبایی از دکوراسیون خانه دوبلکس همراه ما باشید. این خانه در۶ طبقه دوبلکس شامل ۲۹ اتاق خواب، سلانهای پذیرایی متعدد، سه استخر، سینما و کلاب شخصی است. آکوآ لیانا دارای ۱۷ اتاق خواب، ۱۱ سرویس بهداشتی، تراسهای شناور، اسپا در کنار آبشار، شومینه درون آب، آشپزخانهای به شکل آکواریوم و پذیرایی با مبل سلطنتی است. المانهای سنتی عربی عموما در قسمتهایی از دکوراسیون داخلی خانه های اشرافی عربی به چشم میخورد، این بخشها میتواند شامل، گچکاری دیوارها و ستونها، مبلمان، اکسسوریها یا پردهها باشد.

در ایران زیباترین خانههای لوکس و لاکچری را میتوان در کلانشهرهایی مانند مشهد، اصفهان، تبریز و حتی کرمانشاه و اهواز دید. واحدهای آپارتمانی این ساختمانها عموما از معماری مدرن بهره میبرد و در آنها از امکاناتی مانند سیستم مرکزی هوشمند که کنترل سیستم سرمایشی و گرمایشی، قفلهای مرکزی و میزان روشنایی خانه را از هر مکانی دیگر ممکن میسازد، برخوردارند. در سبک ویلا مدرن توجه ویژه ای به بهره گیری هر چه بیشتر از نور طبیعی می شود . اگر تصمیم گرفته اید که از یک دکوراسیون کلاسیک برای ویلای خود بهره بگیرید، باید تجهیزات دکوراسیون را نیز درست مطابق با آن انتخاب کنید. یکی دیگر از زیباترین دکوراسیونهای لاکچری معروف در جهان سبک عربی و دکوراسیون داخلی خانه های اشرافی آنها است.

انواع مدل دکوراسیون را می توان برای ویلاهای با سبک های مختلف در نظر گرفت که رنگ شناسی می تواند از مسائل مهم طراحی دکوراسیون ویلا می باشد. برای مثال در فرانسه زیباترین خانههای لاکچری و لوکس همچنان از ظرافت خاص فرانسوی تبعیت میکنند. انتخاب درست وسایل و ابعاد آنها نسبت به خانه، طوری که برای مثال مبلمان نه در سالن نشیمن کوچک باشد نه بیش از حد بزرگ، هماهنگ کردن آنها با هم، ست کردنشان از نظر هارمونی و کنتراست رنگی و جای دادن هریک در محل درست و مناسب، نیاز به دقت، توجه و اصول علم طراحی داخلی دارد. طراحی فرم بنای خارجی ویلا ها و محوطه سازی آن، می تواند نیمی از نیاز های افراد را تامین کند. اگر کوچکترین اشتباهی در طراحی داخلی ویلاهای امروزی صورت گیرد، کل فضای داخلی ویلا را تحت تاثیر قرار می دهد. در این مقاله به بررسی بهترین طراحی داخلی ویلاهای امروزی می پردازیم. همچنین در اینگونه از سازه ها باید از طراحی و معماری جدید و مدرن استفاده شود و حتی المقدور سعی شود تا دیوار چینی و تیغه ها به حداقل ممکن کاهش پیدا کند تا نور براحتی و بدون مانع در همه جای سازه تابیده شود.

برای تفکیک این فضاها لزوما احتیاجی به ایجاد دیوار نیست، بلکه این کار میتواند به کمک پانلهای پارتیشن بندی و قفسه های دیوایدر، نحوه چیدمان مبلمان، استفاده از کفپوش های متفاوت و… استفاده کردن از شیشه علاوه بر زیبایی می تواند باعث ورود نور به ساختمان نیز شود . یکی از جملات زیبا در این زمینه می گوید هر خانواده ای به اندازه حیاطی که دارد از آسمان سهم می برد. یکی از اصلیترین تعیین کنندههای دکوراسیون منزل وسایل استفاده شده در دکور خانه طراحی داخلی ویلای دوبلکس مدرن هستند. ضمن اینکه در این نوع طراحی تنوع رنگی و نیز استفاده از رنگ های گرم مانند قرمز، نارنجی و نیز نور پردازی منزل از اهمیت زیادی برخوردار است، همچنین شما می توانید برای جذابیت بیشتر فضای خانه، در کنار استفاده از رنگ های گرم از رنگ های دیگری مانند آبی، سبز، و رنگ هایی نظیر آن استفاده نمایید. به همین دلیل فردی که در این زمینه تخصص ندارد; آنها نمی توانند دکوراسیون داخلی هر ساختمانی را به خوبی انتخاب یا طراحی کنند. با توجه به افرادی که از این اتاق ها استفاده می کنند، انتخاب طرح برای نقاشی متفاوت بوده است. افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند. افرادی که دارای ویلا هستند، در مورد دنج و زیبایی فضای داخلی ساختمان خود، کلیه موارد مربوط به دکوراسیون داخلی ویلا خود; شما بهترین خدمات را از این شرکت ها دریافت می کنید.

اگرچه سبک مدیترانه ای در کشورهای اروپایی در شمال دریای مدیترانه سرچشمه گرفته است، امروزه اغلب می توان از آن به عنوان “سبک مدرن اسپانیایی” یاد کرد. فرش های سبک مدرن نیز به دیزاین این قسمت کمک خواهد کرد. نقشه ویلا یک طبقه همانطور که اشاره کردیم، ساخت و طراحی ویلا یک طبقه به علت کمتری بودن مصالح و نیز راحتی و سرعت کار بیشتر در ساخت این نوع ویلا، هزینه کمتری نیز با خودش در بر دارد. ما در گروه معماری آد با توجه به سابقه و تجربه خود در این زمینه اکیدا توصیه می کنیم که اصول و ضوابط طراحی ویلا را برای قسمت ورودی جداگانه در نظر بگیرید. به این صورت که فضای پذیرایی بدون وجود ستون و کاملا باز طراحی میشود . طراحی پله در طراحی ویلا دوبلکس ضمن عملکرد حیاتی که دارد از لحاظ بصری نیز بسیار عنصر تاثیر گذاری میباشد.