قاهره به تل آویو هشدار داد؛ اوضاع کرانه باختری از کنترل خارج می شود

افزایش مبارزه مسلحانه گروههای مقاومت فلسطین بویژه در دو شهر نابلس و جنین که اسطوره مقاومت در کرانه باختری به شمار می روند، بیش از پیش سران رژیم صهیونیستی را نگران کرده است، چرا که آنها پیش از این فقط نگران مقاومت غزه در جنوب بودند ولی این روزها مقاومت کرانه باختری به چالشی بزرگی برای سران رژیم صهیونیستی تبدیل شده که با بی ثباتی سیاسی در درون سرزمین های اشغالی روبه روست.
 


منبع: https://www.irna.ir/news/84885506/%D9%82%D8%A7%D9%87%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D8%AA%D9%84-%D8%A2%D9%88%DB%8C%D9%88-%D9%87%D8%B4%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D8%AF-%D8%A7%D9%88%D8%B6%D8%A7%D8%B9-%DA%A9%D8%B1%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC

پیش تر کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی در گزارشی اعلام کرده بود، نیروهای نظامی این رژیم برای انجام عملیات گسترده در کرانه باختری آماده می‌شوند.

در همین خصوص بنی گانتس وزیر جنگ رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه اظهار داشت که این رژیم به حملات خود علیه کرانه باختری شدت خواهد بخشید و شمار نیروهایش را در این منطقه افزایش خواهد داد.

رئیس شاباک همچنین با طرح این ادعا که در سال جاری ۳۱۲ حمله بزرگ علیه اهداف صهیونیستی را خنثی کرده است، گفت که نظامیان صهیونیست بیش از ۲ هزار فلسطینی را بازداشت کرده‌اند.

پیش از این “رونن بار” رئیس دستگاه امنیت داخلی رژیم صهیونیستی موسوم به “شاباک” اعلام کرد: در مقایسه با سال گذشته عملیات تیراندازی (مبارزان فلسطینی) در کرانه باختری ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده است. تشکیلات خودگردان فلسطین نیز برای جلوگیری از این عملیات‌ها اقدامات کافی انجام نمی‌دهد.

شبکه صهیونیستی “کان” همچنین اعلام کرد که مسئولان مصری به رژیم صهیونیستی گفته اند که اگر وضعیت کرانه باختری به همین شکل تداوم داشته باشد، این رژیم با انفجار در اراضی تحت کنترل تشکیلات خودگردان فلسطین مواجه خواهد شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، شبکه صهیونیستی “کان” اعلام کرد که مسئولان رسمی مصری نسبت به تداوم عملیات نظامی در کرانه باختری به رژیم صهیونیستی هشدار دادند.

این دیدار چند روز پس از سفر محرمانه یک هیات امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی به قاهره انجام شد.

برپایه این گزارش، مصری ها از اقدامات رژیم صهیونیستی انتقاده کرده و تاکید کردند که افزایش فعالیت ارتش صهیونیستی در کرانه باختری دولت تشکیلات خودگردان فلسطین را در تنگنا قرار می دهد ‌و موضع آن را ضعیف تر می کند.

این شبکه اعلام کرد که مقامات مصری نسبت به تشدید تنش ها در کرانه باختری در روزهای اخیر نگران هستند و برخی مسئولان مصری ضمن انتقاد از رژیم صهیونیستی، به این رژیم هشدار داده و تاکید کردند که اوضاع از کنترل خارج خواهد شد.

عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر هفته گذشته با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در قاهره دیدار کرد.

رژیم صهیونیستی هم اکنون به شدت نسبت به متشنج شدن اوضاع در کرانه باختری در ترس و وحشت بسر می‌برد و برای به کنترل درآوردن اوضاع در منطقه تمام تلاش خود را می‌کند.

وی افزود: ما امسال در مقایسه با ۹۸ مورد تیراندازی در سال ۲۰۲۱ و ۱۹ مورد در سال ۲۰۲۰، با بیش از ۱۳۰ عملیات تیراندازی مواجه بودیم.