مدیرکل منابع انسانی وزارت بهداشت: باید سطح کمی و کیفی خدمات با رضایت حداکثری مردم همراه باشدبه گزارش ایرنا به نقل از دانشگاه علوم پزشکی مشهد، سیف‌الله مرادی روز چهارشنبه در همایش مدیران سرمایه انسانی قطب ۹ کشور، افزود: در حوزه بهره‌وری باید زمان و هزینه کمتر همراه با خدمت بهتر و موثرتر مورد توجه قرار گیرد و اگر می‌خواهیم خدمتی موثر با هزینه کم داشته باشیم، ابتدا باید مدیریت خوبی در حوزه نیروی انسانی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه متوسط تخت و نیرو در بیمارستان‌های کشور ۲.۷ است که این عدد در برخی دانشگاه ها ۲.۱ و در برخی ۳.۵ تا ۴ است، افزود: به طور حتم مهمترین رکن در حوزه بهره‌وری موضوع نیروی انسانی است و موارد کمبود و یا مازاد نیرو به بهره وری آسیب وارد می‌کند.

مدیرکل منابع انسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: در برخی دانشگاه‌ها دانش‌آموختگان رشته‌های غیرمرتبط را به‌کارگیری کرده‌اند، رشته‌هایی که تمامی آنان در حوزه تخصصی‌شان بسیار ارزشمند هستند، اما به‌کار حوزه بهداشت و درمان نمی‌آیند و باید جذب‌ها متناسب با نیازهای موجود و تخصص‌های موردنیاز باشد و وظیفه همه ما برخورد خوب با مردم همراه با خدمت کریمانه بوده است، نوع خدمات و برنامه‌ریزی‌ها باید به‌گونه‌ای باشد که هم گیرندگان خدمت و هم دهندگان خدمت رضایت داشته باشند.

وی افزود: ما معتقدیم که در تمامی بخش‌های دولتی از جمله مجموعه‌های فعال در حوزه سلامت باید بهترین نوع خدمت را ارائه دهند و هیچگونه تفاوتی در کیفیت خدمات ارائه شده در حوزه‌های بهداشتی، درمانی، پزشکی، پرستاری، تصویربرداری، آزمایشگاهی و غیره نباشد.

مرادی با بیان اینکه باید از بستر دولت الکترونیک به‌خوبی استفاده شود، تاکید کرد: ما در سال‌های اخیر ثابت کردیم که چقدر سلامت مردم برایمان ارزشمند است و اوج آنرا در ایام اوج بحران کرونا دیدیم، عزیزانی را که جان خویش را در جهت نجات جان همنوع خود تقدیم کردند که در اینجا نام و یاد تمامی شهدای مدافع سلامت را گرامی بداریم، در همین خصوص وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی معتقد است هرکسی که در راه نجات جان بیمار کرونایی جانش را تقدیم کرده یک شهید مدافع سلامت است.

وی ادامه داد: اقدام شاخص دیگرمان در یک سال اخیر انجام واکسیناسیون گسترده گروه‌های مختلف جامعه بود تا مردم دیگر ترسی بابت دید و بازدیدها با عزیزانشان نداشته باشند.

مدیرکل منابع انسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه اخلاق در هر حوزه کاری از جمله حوزه سلامت که ارتباط مستقیم با مردم دارد حرف اول را می‌زند، گفت: باید برخورد تمامی نیروهای خدوم بخش‌های مختلف حوزه سلامت از جمله حوزه منابع انسانی زبانزد باشد و نوع برخورد و کار آنها به الگویی بسیارخوب برای دیگر مجموعه‌ها تبدیل شود.

مرادی افزود: در حوزه تامین نیروی انسانی در مجموعه‌های وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جلساتی با معاون رئیس جمهور، رئیس سازمان استخدامی و رئیس سازمان برنامه و بودجه برگزار کردیم و امیدواریم که خروجی آن در امر تامین نیروی انسانی موردنیاز در بخش‌های مختلف حوزه سلامت باشد.

بالغ بر ۷۰ هزار نفر از ایثارگران شاغل در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مجموعه‌های وابسته به آن تبدیل وضعیت شدند

معاون مدیرکل منابع انسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این مراسم گفت: در سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ برنامه ویژه‌ای در بحث تبدیل وضعیت به‌ویژه در حوزه ایثارگران داشتیم و از ابتدای سال جاری تاکنون هم بالغ بر ۷۰ هزار نفر از ایثارگران شاغل در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مجموعه‌های وابسته به آن تبدیل وضعیت شدند که از این تعداد بیش از ۴ هزار نفر از آنها از دانشگاه علوم پزشکی مشهد بودند.

مجتبی یوسفی افزود: در طول ۳۲ ماهه کرونایی رشادت‌ها و از خودگذشتگی‌های زیادی توسط خادمان حوزه سلامت شاهد بودیم و در این مدت بیش از ۲۸۰ شهید مدافع سلامت تقدیم شده که از این تعداد ۲۷ نفر از آنان از خراسان رضوی هستند.

وی با ذکر این نکته که خادمان حوزه سلامت همواره و در عرصه‌های مختلف خوش درخشیدند، ادامه داد: اوج این فداکاری‌ها و از خودگذشتگی‌ها در ایام بحران کرونا به نمایش درآمد و در ایام فرخنده هفته وحدت و در آستانه ولادت‌های با سعادت پیامبر اکرم(ص) و حضرت امام جعفرصادق(ع) نام و یاد این عزیزان را گرامی می‌داریم.

این مسوول اظهار داشت: تمام تلاش ما ارائه شایسته‌ترین خدمات در بخش‌های مختلف حوزه سلامت به ملت شریف ایران بوده و به طور قطع از فرصت به‌وجود آمده جهت خدمت به این مردم قدرشناس نهایت استفاده را خواهیم کرد.


منبع: https://www.irna.ir/news/84910786/%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DA%A9%D9%84-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%B3%D8%B7%D8%AD-%DA%A9%D9%85%DB%8C-%D9%88-%DA%A9%DB%8C%D9%81%DB%8C-%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%D8%A7