مدیرکل منابع انسانی وزارت بهداشت: باید سطح کمی و کیفی خدمات با رضایت حداکثری مردم همراه باشد

معاون مدیرکل منابع انسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این مراسم گفت: در سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ برنامه ویژه‌ای در بحث تبدیل وضعیت به‌ویژه در حوزه ایثارگران داشتیم و از ابتدای سال جاری تاکنون هم بالغ بر ۷۰ هزار نفر از ایثارگران شاغل در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مجموعه‌های وابسته به آن تبدیل وضعیت شدند که از این تعداد بیش از ۴ هزار نفر از آنها از دانشگاه علوم پزشکی مشهد بودند.

این مسوول اظهار داشت: تمام تلاش ما ارائه شایسته‌ترین خدمات در بخش‌های مختلف حوزه سلامت به ملت شریف ایران بوده و به طور قطع از فرصت به‌وجود آمده جهت خدمت به این مردم قدرشناس نهایت استفاده را خواهیم کرد.


منبع: https://www.irna.ir/news/84910786/%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DA%A9%D9%84-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%B3%D8%B7%D8%AD-%DA%A9%D9%85%DB%8C-%D9%88-%DA%A9%DB%8C%D9%81%DB%8C-%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%D8%A7

وی افزود: ما معتقدیم که در تمامی بخش‌های دولتی از جمله مجموعه‌های فعال در حوزه سلامت باید بهترین نوع خدمت را ارائه دهند و هیچگونه تفاوتی در کیفیت خدمات ارائه شده در حوزه‌های بهداشتی، درمانی، پزشکی، پرستاری، تصویربرداری، آزمایشگاهی و غیره نباشد.

بالغ بر ۷۰ هزار نفر از ایثارگران شاغل در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مجموعه‌های وابسته به آن تبدیل وضعیت شدند

به گزارش ایرنا به نقل از دانشگاه علوم پزشکی مشهد، سیف‌الله مرادی روز چهارشنبه در همایش مدیران سرمایه انسانی قطب ۹ کشور، افزود: در حوزه بهره‌وری باید زمان و هزینه کمتر همراه با خدمت بهتر و موثرتر مورد توجه قرار گیرد و اگر می‌خواهیم خدمتی موثر با هزینه کم داشته باشیم، ابتدا باید مدیریت خوبی در حوزه نیروی انسانی صورت گیرد.

وی با ذکر این نکته که خادمان حوزه سلامت همواره و در عرصه‌های مختلف خوش درخشیدند، ادامه داد: اوج این فداکاری‌ها و از خودگذشتگی‌ها در ایام بحران کرونا به نمایش درآمد و در ایام فرخنده هفته وحدت و در آستانه ولادت‌های با سعادت پیامبر اکرم(ص) و حضرت امام جعفرصادق(ع) نام و یاد این عزیزان را گرامی می‌داریم.

وی ادامه داد: اقدام شاخص دیگرمان در یک سال اخیر انجام واکسیناسیون گسترده گروه‌های مختلف جامعه بود تا مردم دیگر ترسی بابت دید و بازدیدها با عزیزانشان نداشته باشند.

مرادی با بیان اینکه باید از بستر دولت الکترونیک به‌خوبی استفاده شود، تاکید کرد: ما در سال‌های اخیر ثابت کردیم که چقدر سلامت مردم برایمان ارزشمند است و اوج آنرا در ایام اوج بحران کرونا دیدیم، عزیزانی را که جان خویش را در جهت نجات جان همنوع خود تقدیم کردند که در اینجا نام و یاد تمامی شهدای مدافع سلامت را گرامی بداریم، در همین خصوص وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی معتقد است هرکسی که در راه نجات جان بیمار کرونایی جانش را تقدیم کرده یک شهید مدافع سلامت است.

مرادی افزود: در حوزه تامین نیروی انسانی در مجموعه‌های وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جلساتی با معاون رئیس جمهور، رئیس سازمان استخدامی و رئیس سازمان برنامه و بودجه برگزار کردیم و امیدواریم که خروجی آن در امر تامین نیروی انسانی موردنیاز در بخش‌های مختلف حوزه سلامت باشد.

وی با بیان اینکه متوسط تخت و نیرو در بیمارستان‌های کشور ۲.۷ است که این عدد در برخی دانشگاه ها ۲.۱ و در برخی ۳.۵ تا ۴ است، افزود: به طور حتم مهمترین رکن در حوزه بهره‌وری موضوع نیروی انسانی است و موارد کمبود و یا مازاد نیرو به بهره وری آسیب وارد می‌کند.

مدیرکل منابع انسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه اخلاق در هر حوزه کاری از جمله حوزه سلامت که ارتباط مستقیم با مردم دارد حرف اول را می‌زند، گفت: باید برخورد تمامی نیروهای خدوم بخش‌های مختلف حوزه سلامت از جمله حوزه منابع انسانی زبانزد باشد و نوع برخورد و کار آنها به الگویی بسیارخوب برای دیگر مجموعه‌ها تبدیل شود.

مدیرکل منابع انسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: در برخی دانشگاه‌ها دانش‌آموختگان رشته‌های غیرمرتبط را به‌کارگیری کرده‌اند، رشته‌هایی که تمامی آنان در حوزه تخصصی‌شان بسیار ارزشمند هستند، اما به‌کار حوزه بهداشت و درمان نمی‌آیند و باید جذب‌ها متناسب با نیازهای موجود و تخصص‌های موردنیاز باشد و وظیفه همه ما برخورد خوب با مردم همراه با خدمت کریمانه بوده است، نوع خدمات و برنامه‌ریزی‌ها باید به‌گونه‌ای باشد که هم گیرندگان خدمت و هم دهندگان خدمت رضایت داشته باشند.

مجتبی یوسفی افزود: در طول ۳۲ ماهه کرونایی رشادت‌ها و از خودگذشتگی‌های زیادی توسط خادمان حوزه سلامت شاهد بودیم و در این مدت بیش از ۲۸۰ شهید مدافع سلامت تقدیم شده که از این تعداد ۲۷ نفر از آنان از خراسان رضوی هستند.