مشترکان برق یزد ۴۰ میلیارد ریال تخفیف گرفتند/ افتتاح ۱۲۹ طرح در هفته دولت

وی میزان طلب شرکت توزیع برق از مشترکان را ۲۳۱ میلیارد تومان بیان کرد و گفت:  از این مبلغ ۷۲ میلیارد تومان مربوط به بخش خانگی ، ۲۱ میلیارد تومان بخش عمومی ،   ۱۴ میلیارد تومان کشاورزی ، ۷۳ میلیارد تومان صنعت و معدن و ۵۱ میلیارد تومان سایر مصارف است.

جم با بیان اینکه بهره برداری از طرح های یادشده نقش مهمی در پایداری شبکه و توسعه خدمات رسانی به مشترکان برق دارد اظهار کرد: با اجرای ۲۹ طرح توسعه و احداث شهری و روستایی افزون بر ۶۷ هزار و ۴۴۶ متر شبکه فشار متوسط و ضعیف و یکهزار و ۱۰ دستگاه چراغ پر بازده به تجهیزات شبکه استان افزوده می شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد تصریح کرد: همچنین در حوزه روشنایی ۳۹ طرح با احداث افزون بر  ۴۰ هزار متر شبکه فشار متوسط و ضعیف با هزینه ای بالغ بر ۳۹۴ میلیارد و ۷۰۲ میلیون ریال به بهره برداری می رسد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان یزد میزان خسارت سیل اخیر به شبکه توزیع برق در استان را ۱۰۰ میلیارد ریال بیان کرد و گفت: در این زمینه ۴۳ هزار و ۸۰۳ متر طول خطوط آسیب دید و ۶۴۹ اصله تیر برق شکسته شد.

بدهی ۲۳۱ میلیارد تومانی مشترکان به شرکت برق استان

وی اظهار داشت: همچنین ۲۸۹ مورد قطعی برق هم رخ داد که با تلاش مستمر همکاران شرکت توزیع برق در سراسر استان ، خاموشی ها در اسرع وقت مدیریت و برق مشترکین بصورت پایدار تامین شده است 


منبع: https://www.irna.ir/news/84864333/%D9%85%D8%B4%D8%AA%D8%B1%DA%A9%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D9%82-%DB%8C%D8%B2%D8%AF-%DB%B4%DB%B0-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%84-%D8%AA%D8%AE%D9%81%DB%8C%D9%81-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D9%81%D8%AA%D8%AA%D8%A7%D8%AD-%DB%B1%DB%B2%DB%B9-%D8%B7%D8%B1%D8%AD

وی اظهار داشت: الگوی مصرف ایام گرم سال در مناطق غیرگرم و عادی ۳۰۰ کیلووات ساعت است و  مشترکانی که در مصرف برق صرفه جویی و الگوی مصرف را رعایت کنند بابت هر کیلووات ساعت به طور متوسط ۱۰۰ تومان دریافت خواهند کرد و این مشترکان در صورت صرفه جویی، به ازای هر کیلووات ساعت ۵ برابر این مبلغ یعنی ۵۰۰ تومان تشویق می‌شوند.

وی افزود: اگر مشترکان به موقع بدهی خود را پرداخت کنند خیلی از طرح های عقب مانده در حوزه صنعت و برق به بهره برداری می رسد بنابراین از مشترکان درخواست می شود که بدهی خود را پرداخت کنند.

خسارت ۱۰۰ میلیارد ریالی سیل به شبکه توزیع برق

جم تعداد نیروگاه‌های تولید پراکنده توزیع برق استان را  هم ۱۰ مورد با ظرفیت ۴۴ مگاوات بیان و تصریح کرد: خوشبختانه برخلاف سال گذشته که شاهد خاموشی‌ها و نارضایتی مردم به دلیل ناترازی تولید و مصرف برق بودیم، امسال با تدابیر اندیشیده شده در دولت جدید  خاموشی ناشی از کمبود برق را نداشتیم.

وی تعداد نیروگاه‌های تجدید پذیر استان در حوزه توزیع برق استان را شامل ۳۷۰ مورد نیروگاه کوچک به ظرفیت قریب ۳ مگاوات و سه نیروگاه بزرگ به قدرت ۹ مگاوات عنوان  کرد و گفت: استان از مجموع ۴۰۸ مگاوات تولید نیروی خورشیدی کشور مجموعاً ۸۹ مگاوات را به خود اختصاص داده و در این زمینه رتبه نخست کشور را دارد.

به گزارش ایرنا علی جم روز چهارشنبه به مناسبت هفته دولت در جمع خبرنگاران، تعداد مشترکان برق استان یزد را ۷۴۵ هزار و ۶۷ مورد بیان کرد و افزود: صنعت ۱۲ هزار و ۲۵۸ (۱.۷ درصد)، خانگی ۶۰۰ هزار ( ۸۱ درصد)، کشاورزی ۱۱ هزار و ۴۴۸ (۱.۵ درصد) ، تجاری ۱۰۲ هزار و ۸۹۲ ( ۱۳.۵ درصد)  و عمومی ۱۷ هزار و ۲۴۲ ( ۲.۳ درصد ) مشترکان را تشکیل می دهند.

جم از بهره برداری از  ۱۲۰ طرح با اعتبار یک میلیارد و ۳۷۰ میلیون ریال در هفته دولت خبر داد و افزود: طرح های حوزه برق استان بر چهار محور توسعه و احداث شبکه در مناطق شهری و روستایی ،برق رسانی به روستاها ، بهینه سازی شبکه ها در حوزه روستایی و شهری و تامین روشنایی شهرها و روستاها قرار دارد.

وی در ادامه تصریح کرد: از مجموع یک هزار و ۳۰ روستای استان ۹۷۹ روستا دارای برق (۹۹.۷۴ درصد) آنها را شامل می‌شود ،همچنین از مجموع ۲ هزار و ۲۸۶ چاه کشاورزی حدود ۹۷ درصد از  این نعمت بهره مند هستند.

ایجاد ۲ هزار مگاوات نیروگاه برق در استان

بهره برداری از ۱۲۰ طرح برق