مقام معظم رهبری تمام نقشه‌های دشمن را برآب کرد.

خطیب جمعه کاشان همچنین با اشاره به آغاز هفته وحدت از تمام مردم و مسوولان  خواست برای گرامیداشت این هفته تلاش مضاعف داشته و ادامه داد: یکی از اثرات وحدت در بین شیعه وسنی در زمان حمله داعش به عراق به ثمر نشست و آن تشکیل حشد الشعبی با حضور اکثریت اقوام و مذاهب عراق  است که توانست داعش را شکست دهد.

 وی تصریح کرد:من از بنیاد شهید میخواهم بخاطر حضور فرزندان شهدای مدافع حرم در مدارس شاهد، این مدارس را از دوران مهد کودک ایجاد و مدیریت کنند.  

وی افزود: وحدت برای دشمن خطرناک‌است و مسلمانان باید اختلافات را کنار گذاشته  و زیر پرچم اسلام، اهلبیت و ولایت فقیه وحدت را به جهانیان‌ نشان‌دهند.

حجت الاسلام والمسلمین سید سعید حسینی در خطبه های این هفته نماز جمعه کاشان، با اشاره به اینکه آمریکایی ها در تحلیل های خود بدنبال ایجاد مزاحمت برای سه دشمن خود یعنی چین، روسیه و ایران بودند، گفت: روسیه را با اوکراین، چین را از طریق تایوان و جمهوری اسلامی را با اعمال تحریم‌حداکثری و ایجاد فتنه های داخلی مشغول کردند، اما نقشه آنان در مورد کشورمان با شکست روبرو شد.

نماینده ولی فقیه در کاشان همچنین با اشاره به ۹ ربیع اول و آغاز امامت امام زمان (عج)، تصریح کرد:انسان می تواند در هر جایگاه و مقامی که هست، طوری بر اساس اسلام، قرآن و روایات، عمل کند که امام زمان (عج) برایش دعا کند.

حجت السلام والمسلمین حسینی همچنین با اشاره به مناسبت رو جهانی کودک، گفت: باید به وضعیت برخی مهد کودک ها، رسیدگی کرد، چرا که هنوز در بعضی از این مکان ها سند ۲۰۳۰ دشمن در حال اجراست.

وی با بیان اینکه حتی رییس جمهور اصلاحات به خدمت بزرگ سردار در این خصوص اعتراف کرد،  ادامه داد: سردار همدانی با این مصوبه، تعداد کشته های فتنه ۸۸ را به کمترین رساند و اگر وی در آن زمان نبود جنگ داخلی ایجاد می شد.

امام جمعه کاشان همچنین از مسوولان دانشگاه‌های در برگزاری کرسی آزاد اندیشی در موضوعات مختلف روز با حضور همه گروه های فکری دانشجویی در هفته گذشته تقدیر و تشکر کرد.


منبع: https://www.irna.ir/news/84905948/%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%85-%D9%85%D8%B9%D8%B8%D9%85-%D8%B1%D9%87%D8%A8%D8%B1%DB%8C-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%85-%D9%86%D9%82%D8%B4%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B4%D9%85%D9%86-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A2%D8%A8-%DA%A9%D8%B1%D8%AF

 امام جمعه کاشان همچنین بمناسبت سالروز  شهادت سردار همدانی با اشاره به کتاب خاطرات همسر شهید، اظهار داشت:‌شهید همدانی در فتنه هشتاد و هشت بعنوان فرمانده سپاه تهران از شورای عالی امنیت ملی با اصرار، مصوبه عدم اجازه شلیک نیروهای مسلح به معترضان را گرفت.

وی با اشاره به سخنرانی رهبر معظم انقلاب در جمع دانش آموختگان نیروهای مسلح، ادامه داد: همانطور که رهبری گفتند، بیشترین آسیب را در فتنه اخیر به نیروی انتظامی وارد شد، کسی که به بسیج، سپاه و نیروی انتظامی حمله می کند دارد در اصل به امنیت کشور حمله میکند.