نکات مهم پشتیبانی شبکه‌ خدمات پشتیبانی و نگهداری شبکه‌های کامپیوتری

از آنجایی که شبکه، یک سیستم بسیار حساس و مهم برای سازمان و شرکت است؛ اعتماد به افراد ناشناس، به عنوان پشتیبان شبکه و سرور، کار پرخطری است؛ بهتر است با بهره‌گیری از افراد باتجربه و حرفه‌ای، کار پشتیبانی شبکه خود را انجام دهید. خدمات پشتیبانی‌ شبکه و سخت افزار، شامل نگهداری از کلیه تجهیزات‌ سخت افزاری در حوزه‌ IT مانند تجهیزات‌ پسیو‌، روتر، رک، سوئیچ، سرور ها، سیستم های‌ کامپیوتری و تجهیزات‌ اداری مانند پرینتر، فکس، اسکنر و… می باشد. تکنسین‌های پشتیبانی شبکه متخصصان فناوری اطلاعات هستند که مسئول تجزیه و تحلیل، آزمایش، عیب‌یابی و ارزیابی سیستم‌های شبکه موجود مانند شبکه محلی ، شبکه گسترده و سیستم‌های اینترنتی یا بخشی از یک سیستم شبکه هستند. متخصصان پشتیبانی شبکه تعمیر و نگهداری شبکه را انجام می‌دهند تا اطمینان حاصل کنند که شبکه‌ها به درستی و با حداقل وقفه کار می‌کنند. تمامی تنظیمات و کانفینگی که بر روی تجهیزات صورت می گیرد ، خدمات اکتیو می باشد. خدمات شبکه در حوزه خدمات اکتیو شامل مانیتورینگ ، راه اندازی سرور ، نصب ویندوز ، کریو کنترلر ، نصب و راه اندازی اکتیو دایرکتوری ، نصب تمامی سرویس های نرم افزاری شبکه ، ایمیل سرور ، کانفینگ روتر و سوئیچ ، سیستم تلفنی ویپ ، نصب فایروال و … می باشند.

اولین گام در مدیریت IT ، نظارت بر فعالیت شبکه و سیستم های کامپیوتری شما است. برنامه نویسی نیازمند کارشناسان برنامه نویس است و شرکت پشتیبانی شبکه تولید نرم افزارهای مالی و اداری و فروش را بر عهده ندارد، اما بستری را فراهم می کند تا این نرم افزارها به بهترین نحوعمل کنند . شرکت پشتیبانی شبکه با داشتن توانایی در زمینه رفع مشکلات اولیه این نرم افزارها، سرعت رفع مشکلات را بیش از پیش بهتر می کند. شرکت شایگان ، ارائه دهنده خدمات پشتیبانی شما را به همکاری با این شرکت دعوت می کند. ارتقاء سخت افزار و نرم افزارهای قدیمی به طور منظم بسیار مهم است.

نکات مهم پشتیبانی شبکه‌ خدمات پشتیبانی و نگهداری شبکه‌های کامپیوتری

هر روز که می گذرد به مهاجم زمان بیشتری می دهد تا ویژگی های نوع سخت افزار و نرم افزار مورد استفاده شما را مطالعه کند و نقاط ضعف آن را بیابد. به همین دلیل است که ارتقاء سخت افزار و نرم افزار قدیمی به طور منظم بسیار مهم است. به همین دلیل، پیشگام رایانه رویکردی ویژه ای برای امنیت شبکه در پیش گرفته است. از زمانی که رایانه ها برای اولین بار به کار گرفته شدند، امنیت شبکه مهم بوده است. امروزه شرکت های پشتیبانی از شبکه امنیت را به عنوان محرک شماره 1 در هنگام برنامه ریزی و نگهداری شبکه می دانند.

موارد فوق خدماتی بودند که شرکت پشتیبانی آنها را به شرکت ها و سازمان ها ارائه می دهند. اما یک سری از کارها هستند که جزو خدمات شرکت پشتیبان محسوب نمی شوند. از بزرگترین شرکتهای پشتیبانی شبکه روی بستر اینترنت که در قالب فروم ها و صفحات پرسش وپاسخ ، به مراجعه کنندگان خدمات میدهند ، می توان به پشتیبانی شرکت مایکروسافت ، میکروتیک ، سیسکو ، کینگ آی تیو … اشاره کرد .

شرکت های شبکه چیست؟

ما یک شرکت معتبر هستیم و در زمان همکاری با شما، قرارداد قانونی امضاء می‌کنیم. شما می‌توانید با ما قرارداد بلند مدت داشته باشید تا به صورت 24 ساعته و در 7 روز هفته از شبکه شما محافظت کنیم. پشتیبانی از راه دور از طریق اتصال به کنسول مدیریتی تعبیه‌شده در سایت کاری مشتری در ساعات کاری هفته. ارائه اینترنت پرسرعت بدون دخالت مخابرات و استفاده از بستر وایرلس به صورت مستقیم برای سازمان‌ها و شرکت‌ها و برج‌های مسکونی تخصص ماست که باعث می شود ارتباط شما هیچگاه قطع نشود و همیشه از پهنای باند وسیع نهایت لذت را خواهید برد. حال با توجه به روشن شدن اهمیت زیر ساخت قوی ، پشتیبانی و نگهداری از این موارد اهمیت دو چندان پیدا می‌کند. نکته بسیار مهم آن قسمت محیط آزمایشگاهی می باشد، نه محیط کاری کارفرما!!

قرارداد پشتیبانی و نگهداری شبکه

مهمترین دلیل وجود، برخی مشکلات در سخت افزار یا نرم افزارهای تحت شبکه است که باعث احساس نیاز به یک تکنسین و متخصص شبکه می‌شود که به مجموعه شما بیاید و مشکلات را حل کند. از این موارد که بگذریم، دانش فنی تیم پشتیبان و قدرت تشخیص آن‌ها در پیدا کردن منشاء مشکل و رفع آن می‌تواند تاثیر چشمگیری در کاهش مدت زمان رفع مشکلات فنی داشته باشد. اگر شما اخیرا درگیر یک سردرد مزمن شده اید پیدا کردن علت اصلی آن کار ساده‌ای نخواهد بود. انجام آزمایش‌های صحیح و بررسی سوابق بیماری‌های ارثی و خانوادگی شما در تعیین علت می‌تواند تاثیر گذار باشد. نقش یک پزشک ماهر در انجام این بررسی‌ها به نظر کاملا مشخص خواهد بود. اگر شبکه کامپیوتری جسم شرکت شما باشد، یک متخصص شبکه قطعا پزشک شرکت شما خواهد بود.

چرا پشتیبانی شبکه مهم است؟

یک پشتیبان شبکه، امنیت اطلاعات را فراهم کرده و شبکه را از شر ویروس‌ها و بدافزارها در امان نگه می‌دارد. لازم است که تمامی کارشناسان شبکه با یک دیگر نهایت تعامل را داشته باشند. مواردی که در بالا گفته شد تنها بخشی از ده ها موردی است که به ما یادآوری می کند، نگهداری و پشتیبانی شبکه از ضروریات هر مجموعه ای است که سهل انگاری در آن می تواند زیان های سخت و جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

برای موفقیت، متخصص پشتیبانی شبکه باید محقق خوبی باشد و بر قوانین اساسی منطق تکیه کند. پشتیبانی شبکه اغلب شامل استفاده از تکنسین های پشتیبان شبکه برای رفع اشکال، کدنویسی و ارائه راه حل می شود. با مستقل شدن فناوری‌ها، حتی کار شبکه و عیب‌ یابی نیز به سطح دیگری ارتقا می‌یابد. درست مانند مردم، شبکه های کامپیوتری بر اساس دستورالعمل ها و اعتماد انسانی کار می کنند. بهترین پشتیبانی شبکه چیزی است که آن را به مناسب ترین پشتیبانی می رساند.

  • ما مطمئن می‌شویم که شبکه شما برای همیشه فعال و کارا باقی میماند.
  • مهاجمان و هکرها سعی می‌کنند سد دفاعی شبکه را بشکنند و به آن نفوذ خدمات نگهداری و پشتیبانی شبکه کنند.
  • بهین ارتباط هوشمند تیلا یکی از تخصصی ترین و بهترین شرکت ها در زمینه پشتیبانی و نگهداری شبکه کامپیوتری تهران و خدمات سیستم شبکه است.
  • صرف نظر از نوع کسب و کار، به عنوان یک مهندس پشتیبانی شبکه، شما مسئول طراحی، نصب و نگهداری ارتباطات، اشتراک گذاری فایل و منابع عمومی فناوری اطلاعات مورد استفاده سازمان بصورت منظم ، یکپارچه، دقیق و کارآمد خواهید بود.

همین الان می‌توانید از مشاوره رایگان استفاده کنید و با متخصصین‌ مجموعه آوش نت تماس بگیرید و شرایط خودتان را با ما در میان بگذارید. با کارمندان بخش شبکه خود مشکلاتی دارید و دیگر نیازی به استخدام افراد برای این بخش نمی‌بینید. نگهداری از تمام زیرساخت‌ها و تجهیزات IT موجود در مجموعه و کنترل چک لیست‌های فنی به شکل منظم انجام می‌شود. زمانی که عیب یابی فردی به خوبی کار نمی کند و همچنان سیستم برای مشکلات هشدار می دهد، ضروری است.

با بستن قرارداد می توانید از اهمیت پشتیبانی بهره ببرید به این صورت که هم در زمان صرفه جویی کنید هم می توانید مجموعه خود را به نحو احسن مدیریت کرده و مشکلات وقت گیر جلوگیری نمایید. اگر نیاز ها و دغدغه‌ های شما شامل موارد بالا نیز می‌ باشد، به تعویض پیمانکار فعلی خود یا به خدمات یک شرکت پشتیبانی کار درست مانند شرکت نوین پویانت نیاز دارید. • زمانی که شرکت ‌های نرم افزاری پاسخ درستی برای حل مسائل نمی دهند.