هواساز قیمت دستگاه هواساز-بتا تهویه

در این سیستم، دمای هوای تازه توسط یک سیستم کنترل کننده دما تنظیم و به داخل شرکت بتا تهویه محیط تزریق می‌گردد. سپس هوای مطبوع با استفاده از فن و از طریق کانالها و دریچه‌های تعبیه شده به داخل فضای مورد نظر دمیده می‌شود. در روزهایی از سال که هوا گرم است و باید میزان رطوبت موجود در هوا کاهش پیدا کند، دستگاه هواساز سیستمی دارد که قادر است، میزان رطوبت را کاهش داده و هوای خنک وارد شده به ساختمان را مطبوع تر کند. به این شیوه رطوبت موجود در هوا گرفته شده و هوای خنکی که وارد فضا می شود، مطبوع تر خواهد بود.

سیستم تصفیه هوا

هواساز قیمت دستگاه هواساز-بتا تهویه

به طور مثال ممکن است فيلتر کيسه­ ای در آمريکا با نامی خاص و همان فيلتر با همان ويـژگی و همان راندمـان در اروپـا با نامی ديگر، کد گذاری و طبقه­ بندی شده باشد. با توجه به میزان آلودگی هوای محل پروژه و حساسیت و الزامات موجود در استفاده از هوای تمیز، نوع و تعداد بسترهای فیلتر هواساز تعریف می ­شوند. را به گرم‌کن آب اسپری مجهز کرد تا امکان سرمایش و گرمایش را هم‌زمان با رطوبت زنی به وجود آورد. نه در واقع در هر اقلیمی میشه از هوارسان استفاده کرد ولی در مناطق مرطوب باید از چیلر هایی که مناسب اقلیم رطوبت بالا هستند استفاده کرد که کویل سرمایشی به درستی تامین شود.

به مدل های کوچکتر هواساز ساختمانی ، دستگاه هواساز خانگی گفته می شود و معمولا برای این مدل های با ابعاد کوچک ، سیستم رطوبت زنی و رطوبت زدایی در نظر گرفته نمی شود (در صورت نیاز یا درخواست مشتری سیستم تنظیم رطوبت به طور خاص افزوده می شود). معمولا جریان آب گرم درون کویل های آن از طریق پکیج گازسوز یا بویلر موتورخانه و جریان آب سرد درون کویل های آن از طریق دستگاه مینی چیلر آپارتمانی تامین می شود. اگر بگوییم این روزها دستگاه هواساز، به دستگاهی بی بدیل و بدون جانشین در صنعت تهویه تبدیل شده، پر بی راه نگفته ایم. بنابراین بیایید مبحث آشنایی با دستگاه هواساز را در پیش بگیریم تا اتفاق های خوبی برای ما بیفتد.

دستگاه هواساز چیست ؟

در سایت مجموعه تخصصی دماتجهیز، اطلاعات فنی ده­‌ها مدل از انواع دستگاه هواساز، از برندهای معتبر با گارانتی اصلی، جهت برخورداری شما عزیزان از حس خوب خرید بهینه و هوشمند ارائه گردیده است. دستگاه هوارسان می‌تواند به صورت یک منطقه‌ای یا چند منطقه‌ای باشد که در نوع دوم می‌توان توسط دمپرهای مخصوص، هوایی با درجه حرارت و رطوبت مختلف برای چند منطقه توزیع نمود. در این مدل، کویل‌های سرد و گرم هر دو فعال است، فن قبل از کویل‌ها قرار می‌گیرد و هوا را بر روی آنها می‌دمد.

کنترل‌آلات

عموما ظرفیت هواساز بر اساس حجم واحد تولیدی هوا در زمان با واحد های CFM یا فوت مکعب در دقیقه و متر مکعب در ساعت CMH معین می گردد . برای تبدیل واحد CFM به متر مکعب در ساعت کافی است عدد CFM را در 1.7 ضرب کنیم تا عدد حاصل دبی حجمی هوا را بر اساس واحد متر مکعب بر ساعت نمایش بدهد. و کاربرد هواساز در جاهایی که باید رطوبت هوا کامل تحت کنترل باشد و بتوان مقدار آن را مدیریت کرد. در همین حال، مایع خنک ‌کننده که از طریق لوله‌ های چیلر جریان می‌ یابد، گرمای هوای عبوری را جذب کرده و تبخیر می کند و این مایع، از مایع خنک به گاز گرم تبدیل می‌ شود. باشد، می‌توان یک کویل پیش سرمایش را در کانالی که حداقل هوای تازه را تأمین می‌کند قرار داد. به منظور تصفیه ذرات درشت تر از فیلترهای فلزی با قابلیت شستشو بهره می گیرند.

هوای بیرون به‌وسیله فن (دمنده) به درون محفظه کشیده می‌شود و با عبور از قسمت‌های مختلف نظیر فیلتر، کویل و… و با رسیدن به شرایط دلخواه به درون شبکه کانال‌کشی و درون ساختمان هل داده می‌شود. فن‌های سانتریفیوژ و پلاگ­فن به‌طور عمده در هواساز مورد استفاده قرار می­گیرند. مشخصات الکتروموتور و فن با توجه به ظرفیت هوادهی دستگاه، مشخصات کانال هوادهی نظیر ابعاد کانال، طول مسیر کانال و زانویی­ های مسیر و میزان افت فشار بدست آمده، انتخاب می­شوند. بعد از اینکه آب سرد و آب گرم از این طریق به هواساز منتقل شد یک فن بزرگ و یا چند فن کوچکی که در آن قرار دارند با دمیدن هوا از روی کویل ها هوای موجود را گرم یا سرد خواهند کرد.

  • در آب و هوای سرد، گرمای پیوسته هوا سبب خشکی بیش از اندازه هوا می شود.
  • در برخی موارد کنترل دقیق شرایط هوای رفت لازم است که نیاز به استفاده از این سیستم است.
  • تیم مانا تهویه انواع چیلر در قم را برای مردم این استان تدارک دیده است.
  • در فضاهای بزرگ می توان یک هواساز در یک مکان قرار داد و از آنجا به فضای کوچکتر کانال کشی کرد بر خلاف فن کوئل که برای هر فضای کوچکی باید یک فن کوئل مجزا در نظر گرفت.

جهت خرید انواع دستگاه های هواساز و همچنین سایر سیستم های تهویه مطبوع با بهترین قیمت با ما تماس بگیرید. کویل های سرمایش نیز با یک ماده مبرد که معمولا آب امی باشد کار می کنند. کویل های سرمایش و گرمایش دستگاه هواساز به وسیله لوله کشی با بویلر و چیلر در ارتباط هستند. هواسازها جزو دستگاههای بسیار مهم در صنعت تهویه مطبوع به شمار می آیند. شناخت این دستگاه ها و آشنایی هرچه بیشتر با قطعات و نحوه عملکرد یک دستگاه هواساز موجب انتخاب بهتر آن برای پروژه های مختلف می باشد. در این مقاله سعی شد تا پس از معرفی دستگاه هواساز، نحوه عملکرد و قطعات تشکیل دهنده آن را به صورت خلاصه و مفید خدمت شما ارایه دهیم.