چای سیاه قلم محلی درجه و با کیفیت یک برداشت شده از باغات شهرستان فومن | OkChay

همچنین در این مرحله است که رنگ دانه های چای سیاه می شود و آن را از چای سبز، سفید و اولونگ جدا می کند. چای سرگل همان‌طور که از نام آن پیداست، از برداشت جوانه‌های ابتدایی گیاه و برگ‌های ریز و جوان به‌دست می‌آید. مدت دم‌کشیدن این چای طولانی نیست و زودتر از سایر چای‌ها، به‌جز چای کله‌ مورچه دم می‌کشد. چای سرگل از چای‌هایی است که قابلیت صادرشدن به سایر کشورها را دارد. عطر، بو و طعم این چای منحصربه‌فرد بوده و کاملاً از سایر موارد متمایز است.

چای قلم ممتاز بهاره لاهیجان قیمت و خرید در سال جدید

اما همانطور که مصرف کنندگان بیشتر در مورد دنیای چای آموختند، تقاضا برای چای های ممتاز، ارگانیک و تازه در حال افزایش است و تنوع، تازگی و طعم به عوامل مهمی در انتخاب چای سیاه خارجی برای نوشیدن تبدیل شده است. چای قلم از برگ های درشت و پایین تر بوته چای تولید میشود به همین دلیل دارای اندازه بزرگتر، طعم، عطر و رنگ مخصوص به خود است. چای سیاه قلم سنتی و لیزری لاهیجان خرید و دریافت قیمت روز… با چینش هر قسمت از چای، انواع مختلف چای به دست می‌آید که کیفیت متفاوتی نسبت به هم دارند. به ترتیب مرغوبیت، انواع چای ایرانی را به صورت زیر تقسیم می‌کنیم. این گیاه دارای ترکیباتی می‌باشد که با کاهش استرس و خستگی افراد موجب شادابی و سرزندگی و کاهش دردهای میگرنی می‌شود.

برخی از ویژگی‌های رایجی که برای توصیف طعم کلی دسته چای سیاه استفاده می‌شوند عبارتند از مالت، دودی، تند، خاکی، آجیلی، فلزی، مرکبات، کارامل، چرم، میوه‌ای، شیرین و عسلی. آب و هوای بارانی و گرمسیری چایی را تولید می‌کند که به دلیل ویژگی‌های جسورانه و مالت‌آمیزش شناخته می‌شود که به خوبی در برابر شیر و شکر مقاومت می‌کند. چای قلم سرشار از آنتی اکسیدان، ضد میکروب و ضد قارچ می‌باشد که برای سلامتی بسیار مفید می‌باشد. چای قلم حاوی آنتی اکسیدان‌های قوی از جمله پلی فنل‌ها و برخی فلاونوییدها است.

مرکز توزیع انواع چای شمال

برای بررسی کیفیت رنگ چای قلم باید کمی از پرمصرف ترین چای ایران یعنی چایی مخصوص خواستگاری چای ممتاز بگوییم. از آنجا که چای سیاه قلم درصد بالای از قلم و ساقه چای را در خود دارد، به خوشرنگی معروف است و طرفداران خاص خود را دارد. قیمت چای سیاه قلم نسبت به چای ممتاز و چای سرگل در رده پایین تری قرار داشته اما نمونه بهاره آن نسبت به نمونه های پاییزه و تابستانه دارای قیمت بالاتری است. از آنجا که این چای قیمت ارزان تری را دارا است بسیار مورد توجه خریداران قرار داشته و مردم گیلان این چای را یک چای عالی و محبوب می شناسند. قیمت خرده این چای در سال 98 از 35 الی 45 هزار تومان با توجه به چوبدار بودن یا نبودن متغیر بوده و قیمت عمده آن از 30 الی 36 هزار تومان ارزش گذاری گردیده است.

  • مزیت چای کوهستانی نسبت به چایی که در دامنه کوه کشت میشه اینه که از آلودگی های انسانی مثل دود گازوئیل و بنزین دور هست و کیفیت بالاتری داره.
  • برای اطمینان از تازه بودن چای سیاهی که می‌نوشید، باید مطمئن باشید آن را از یک شرکت معتبر خریداری کنید که به شما بگوید چه زمانی و چگونه چای فرآوری و بسته بندی شده است.
  • خیر، چای های مصرفی موجود در فروشگاه گیلی شاپ به طور مستقیم از کارخانه های تولیدی چای در استان گیلان تهیه و عرضه شده است.
  • شما می‌توانید بهترین انواع چای شکسته را از برند میعاد تهیه کنید و از نوشیدن آن لذت ببرید.
  • این چای را می‌توان چای کم‌ضرری دانست و برای افرادی که به سلامتی بدن خود اهمیت می‌دهند گزینه مناسبی است.
  • به زمان دم کشیدن بیشتری نیاز دارد که زمانی حدود 10 دقیقه زمان بسیار مناسبی برای دم نمودن چای قلم 1است.
چای سیاه قلم محلی درجه و با کیفیت یک برداشت شده از باغات شهرستان فومن | OkChay