کیبورد خرید انواع کیبورد کامپیوتر ، کیبورد بی سیم و ساده

کیبورد با سیم (Wired Keyboard) معمولا قیمت مناسب تری دارد ولی وجود سیم همیشه باعث محدودیت می باشد؛ چه محدودیت فاصله از سیستم و چه شلوغی میز کار توسط سیم. البته در محیط های اداری به دلیل اقتصادی تر بودن، معمولا کیبورد سیم دار پرفروش تر است. استفاده از این نوع کلیدها، مدت  های زیادی است که مرسوم می باشد و همچنان طیف وسیعی از کیبوردها دارای این کلیدها هستند. این نوع از کلیدها در گذر زمان نیز تغییراتی را به خود دیده اند و در مدل های مختلفی عرضه شده اند. این کلیدها را باید تا زمان برخورد به مدار زیر آن ها فشار داد، تا با برخورد به مدار، سینگنال حرف مورد نظر ارسال شود.

کیبورد لپ‌تاپ

این کیبورد از راه دریافت امواج وای فای، اینفرارد و یا بلوتوث به رایانه متصل می‌شود و بدون سیم است. جهت راه‌اندازی این صفحه‌کلید به یک گیرنده و یک فرستنده احتیاج است که فرستنده در مدار کیبورد قرار دارد و گیرنده توسط USB به رایانه متصل می‌شود. این صفحه‌کلید کاملاً خارجی بوده و اندازه آن بسیار کوچک است و بیشتر برای تلفن همراه مورداستفاده قرار می‌گیرد و برای فضای کاری مناسب نیست.

قیمت کیبورد کامپیوتر گیمینگ، ساده و مکانیکی (12 مرداد)

صفحه پشتی را به دقت روی صفحات ماتریسی در جای صحیح قرار دهید. به همین دلیل قبل از وارد کردن پیچ‌ها باید رزوه‌ها را تراز کنیم. این کار را با چرخاندن پیچ در خلاف جهت عقربه‌های ساعت انجام می‌دهیم تا زمانی که صدای کلیک تراز شدن رزوه‌ها را بشنویم. مراقب باشید که موی گربه، انسان، سگ یا هر موجود دیگری در اطراف کلاهک‌ها قرار نگیرد. اکنون باید ورقه‌های ماتریسی را دقیقاً در جای خود قرار دهید.

  • در این مقاله از تاپ رایان سعی کرده‌ایم که با توجه به نیاز و بودجه شما، یک راهنمای خرید کیبورد به شما پیشنهاد دهیم.در ابتدا به المان‌های مهمی که پیش از راهنمای خرید کیبورد باید بدانید می‌پردازیم.
  • خرید کیبورد غشایی را به کسانی توصیه می‌کنیم که با صدای تایپ کردن با کیبوردهای معمولی مشکل دارند.
  • اکنون از آخرین نقطه کلید خوب شناخته شده تا اولین نقطه کلید بد را اندازه‌گیری کنید.
  • صفحه کلیدهای چندرسانه‌ای معمولاً کیبوردهای مکانیکی با نور پس زمینه هستند.

به همین دلیل هنگام بازی با کیبوردهای مکانیکی، نسبت به کیبوردهای ممبران، کاربر بازخورد بیشتری را از هر دکمه دریافت می‌کند و می‌تواند واکنش سریع‌تری به اتفاقات درون بازی داشته‌باشد. امروزه کیبوردهای بی سیم به دلیل کاربرد همه جانبه آن محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند. صفحه‌کلیدهای بی‌سیم می‌توانند از طریق بلوتوث برای اتصال به رایانه‌ها بدون سیم استفاده کنند. برخی از این کیبوردها برای اتصال به کامپیوتر نیاز به دانگل بلوتوث دارند. کیبورد بیسیم از طریق دانگل به درگاه USB لپ تاپ یا رایانه وصل می‌شود. نوع دیگر کیبورد بیسیم نیازی به دانگل نداشته و مستقیما از طریق بلوتوث به دستگاه مورد نظرتان وصل می‌شود.

برخی کلیدها به صورت برجسته روی صفحه کلید نشان داده می‌شوند. روی صفحات ماتریس کنتاکت‌های تیره‌ای وجود دارد که کاملاً با LED مطابقت دارند. آنها را به اطراف نکشید؛ در صورت کشیده شدن به اطراف احتمال جابجایی درپوش‌ها از مکان اصلی آنها وجود دارد. کیت‌هایی وجود دارند که شامل تمام درایورهای مورد نیاز کیبورد هستند. با تهیه آنها خیالتان از بابت در اختیار داشتن درایور راحت است. همچنین به یک اهم‌متر یا مولتی‌متر و یک کامپیوتر و صفحه کلید برای تست نیاز دارید.

اتصال کیبورد بی سیم

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار