گفتمان فرهنگی در کردستان بیشتر تقویت شود

در این جلسه، تعدادی از کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان هم به بیان مشکلات و دیدگاه‌های خود در زمینه مسایل مختلف پرداختند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی روز یکشنبه در دیدار با کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در مجتمع فرهنگی و هنری فجر سنندج اظهار داشت: باید پیرو و پیگیر مطالبات فرهنگی رهبری باشیم و این مهم با غلبه وزن فرهنگ در استان حاصل می‌شود.

 رهبر معظم انقلاب اسلامی ۲۲ اردیبهشت سال ۱۳۸۸ به کردستان سفر کردند این سفر هشت روزه برای استان با بهره‌های معنوی و مادی زیادی همراه بود و معظم له فرمودند:کردستان سرزمین فداکاری های بزرگ است؛ سرزمین هنر و فرهنگ است؛ سرزمین صفا و وفاداری است.

حجت‌الاسلام پورذهبی با بیان اینکه کردستان چیزی در حوزه فرهنگ و هنر کم ندارد، ادامه داد: اگر نگاه ما به این حوزه‌ها، شعاری نباشد، همه چیز درست می‌شود و شاهد ارتقای فرهنگ در استان خواهیم بود.

نماینده ولی فقیه در کردستان خواستار تلاش برای تغییر ذهنیت‌ها نسبت به استان شد و افزود: اینجا استانی علمی، ادبی، فرهنگی و هنری است و ظرفیت‌های فراوان موجود در این بخش‌ها، مصداق این ادعا است.

وی به تجربه سال‌ها جنگ دوران دفاع مقدس و ناامنی به واسطه حضور گروهک‌های ضدانقلاب در کردستان اشاره داشت و اضافه کرد: می‌طلبد سعی خود را بکار گیریم که از کردستان به استانی واقعا فرهنگی یاد شود.

استفاده از عکس مفاخر علم و ادب و فرهنگ در سالن‌ها و محوطه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، هدایت افکار عمومی و بالا بردن سرانه مطالعه، از دیگر مطالبی بود که وی به آن اشاره کرد.

کردستان با یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت، ۱۰ شهرستان، ۳۲ شهر، ۳۱ بخش، ۸۶ دهستان و یک هزار و ۶۷۷ روستای دارای سکنه دارد و سنندج با حدود ۵۰۰ هزار نفر جمعیت مرکز این استان است.


منبع: https://www.irna.ir/news/84868807/%DA%AF%D9%81%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%A8%DB%8C%D8%B4%D8%AA%D8%B1-%D8%AA%D9%82%D9%88%DB%8C%D8%AA-%D8%B4%D9%88%D8%AF