گفتمان فرهنگی در کردستان بیشتر تقویت شود

وی به تجربه سال‌ها جنگ دوران دفاع مقدس و ناامنی به واسطه حضور گروهک‌های ضدانقلاب در کردستان اشاره داشت و اضافه کرد: می‌طلبد سعی خود را بکار گیریم که از کردستان به استانی واقعا فرهنگی یاد شود.

حجت‌الاسلام پورذهبی با بیان اینکه کردستان چیزی در حوزه فرهنگ و هنر کم ندارد، ادامه داد: اگر نگاه ما به این حوزه‌ها، شعاری نباشد، همه چیز درست می‌شود و شاهد ارتقای فرهنگ در استان خواهیم بود.

نماینده ولی فقیه در کردستان خواستار تلاش برای تغییر ذهنیت‌ها نسبت به استان شد و افزود: اینجا استانی علمی، ادبی، فرهنگی و هنری است و ظرفیت‌های فراوان موجود در این بخش‌ها، مصداق این ادعا است.

استفاده از عکس مفاخر علم و ادب و فرهنگ در سالن‌ها و محوطه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، هدایت افکار عمومی و بالا بردن سرانه مطالعه، از دیگر مطالبی بود که وی به آن اشاره کرد.

کردستان با یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت، ۱۰ شهرستان، ۳۲ شهر، ۳۱ بخش، ۸۶ دهستان و یک هزار و ۶۷۷ روستای دارای سکنه دارد و سنندج با حدود ۵۰۰ هزار نفر جمعیت مرکز این استان است.


منبع: https://www.irna.ir/news/84868807/%DA%AF%D9%81%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%A8%DB%8C%D8%B4%D8%AA%D8%B1-%D8%AA%D9%82%D9%88%DB%8C%D8%AA-%D8%B4%D9%88%D8%AF

 رهبر معظم انقلاب اسلامی ۲۲ اردیبهشت سال ۱۳۸۸ به کردستان سفر کردند این سفر هشت روزه برای استان با بهره‌های معنوی و مادی زیادی همراه بود و معظم له فرمودند:کردستان سرزمین فداکاری های بزرگ است؛ سرزمین هنر و فرهنگ است؛ سرزمین صفا و وفاداری است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی روز یکشنبه در دیدار با کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در مجتمع فرهنگی و هنری فجر سنندج اظهار داشت: باید پیرو و پیگیر مطالبات فرهنگی رهبری باشیم و این مهم با غلبه وزن فرهنگ در استان حاصل می‌شود.

در این جلسه، تعدادی از کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان هم به بیان مشکلات و دیدگاه‌های خود در زمینه مسایل مختلف پرداختند.