یک گردشگر در ساحل آستارا غرق شد

وی با اشاره به اینکه متوفی جوانی ۲۰ ساله از اهالی شهرستان خوی بود، افزود: نامبرده فاقد مهارت شنا بود و در منطقه‌ای ممنوعه اقدام به شنا کرده بود، در حالی که شنا در این نقاط حتی برای شناگران ماهر نیز خطرناک است.

شهرستان آستارا که در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و از مناطق گردشگرپذیر کشور است، سه طرح سالم‌سازی دریا در ۱۸.۵ کیلومتر نوار ساحلی دریای خزر دارد.


منبع: https://www.irna.ir/news/84887951/%DB%8C%DA%A9-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D8%AD%D9%84-%D8%A2%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1%D8%A7-%D8%BA%D8%B1%D9%82-%D8%B4%D8%AF

وی با بیان اینکه ناجیان غریق روز گذشته پنج گردشگر دیگر را نیز از غرق شدن در سواحل آستارا نجات داده‌اند، به گردشگران توصیه کرد که تنها از طرح‌های سالم‌سازی استفاده نمایند و از ورود به مناطق شنا ممنوع و خطرآفرین خودداری کنند.

رئیس هیات نجات غریق آستارا بیان کرد: متاسفانه برخی گردشگران با وجود هشدارها مبنی بر خودداری از ورود به دریا در نقاط شنا ممنوع، ملاحظه نمی‌کنند که این امر گاه موجب بروز مخاطرات و تلفات می‌شود.

حسین انزابی چهارشنبه‌شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این حادثه ظهر دیروز در منطقه شنا ممنوع در محدوده روبه‌روی بازار ساحلی آستارا رخ داد و جسد غریق عصر امروز از سوی ناجیان در طرح سالم‌سازی سفیر امید پیدا شد.