۱۷ کمیته تخصصی صنایع دستی سمنان تشکیل شد

صفاخواه ادامه داد: استفاده از نیروهای خلاق و جوان، مطالعات میدانی و کتابخانه‌ای در رابطه با رشد و ارتقاء صنایع‌دستی استان، ارتباط با دیگر استان‌ها با هدف پیشبرد اهداف کلان در حوزه صنایع‌دستی، از جمله وظایف این کمیته‌ها است.

بیش از چهار هزار و ۵۰۰ هنرمند در ۵۲ رشته صنایع‌دستی در استان سمنان مشغول به فعالیت هستند.


منبع: https://www.irna.ir/news/84912417/%DB%B1%DB%B7-%DA%A9%D9%85%DB%8C%D8%AA%D9%87-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%DB%8C-%D8%B5%D9%86%D8%A7%DB%8C%D8%B9-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DB%8C-%D8%B3%D9%85%D9%86%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D8%B4%DA%A9%DB%8C%D9%84-%D8%B4%D8%AF

به گزارش ایرنا، جعفر صفاخواه روز شنبه به رسانه ها ابراز داشت: کمیته‌های تخصصی صنایع‌دستی می‌توانند در زمینه شناسایی فعالان صنایع‌دستی، تشکیل بانک اطلاعاتی در حوزه‌های تخصصی صنایع‌دستی، فراهم کردن زمینه حضور هنرمندان در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی، برگزاری رویدادهای ملی، بازاریابی، و پیگیری بیمه هنرمندان، نقش مؤثری داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه کمیته آموزش و ترویج نیز تشکیل شد، افزود: هدف از تشکیل این کمیته‌ها، رفع مشکلات فعالان حوزه صنایع‌دستی است و این کمیته‌ها، اتاق‌های فکری هستند که در آن ایده‌ها و طرح‌های خلاق مطرح تکمیل و به عنوان نقشه راه به مسئولان معرفی می‌شوند.

صفاخواه افزود: کمیته رشد در رشته‌های سفال و سرامیک، انواع دست‌ساخته‌های چوبی، تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی، سراجی سنتی و بافته‌های داری تشکیل شده است.

وی یادآور شد: امکان اضافه شدن تعداد این کمیته‌ها نیز وجود دارد.

سرپرست معاونت صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان ادامه داد: کمیته دانش‌بنیان در زمینه‌های طراحی، نمونه‌سازی و بسته‌بندی، احیاء هنرهای از یادرفته، ارتباط دانشگاه و کارگاه‌های صنایع‌دستی، فروشگاه‌ها و گالری‌ها، تبلیغات، بازاریابی و صادرات، شهرها و روستاهای ملی، بررسی مشکلات بانوان صنعتگر تشکیل شده است.