۴۵ مورد جدید ابتلا به کرونا در منطقه کاشان ثبت شد

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کاشان ساکی در خصوص واکسیناسیون جمعیت بالای پنج سال منطقه کاشان اظهار داشت: از ابتدای طرح ملی واکسیناسیون علیه ویروس کرونا تاکنون ۷۸ و ۲ صدم درصد واجدان شرایط نوبت نخست و ۷۱ و ۲۵ صدم درصد نوبت دوم واکسن را دریافت کرده‌اند.

وضعیت کرونایی شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل به ترتیب نارنجی و زرد است.

ویروس کرونا (COVID-۱۹) اواسط دسامبر ۲۰۱۹ (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» کشور چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌ برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در این کشور اعلام کرد؛ این ویروس در نهایت به همه کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

وی اضافه کرد: ۴۰۵ هزار و ۸۰۹ نفر از آغاز شیوع کرونا (اسفند ۹۸) تاکنون به مرکزهای بستری و سرپایی تشخیصی و درمانی این منطقه مراجعه کرده‌اند و ۲۱ هزار و ۱۰۰ بیمار حاد تنفسی نیز تاکنون از بیمارستان‌های شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل مرخص شده‌اند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کاشان شمار مراجعه‌کنندگان به کلینیک‌های حاد تنفسی این دانشگاه درشبانه‌روز گذشته را ۲۹۳ نفر اعلام و اضافه کرد: ۶ هزار و ۹۶۶ نفر نیز در مرکزهای ریفرال (زیر مجموعه) دانشگاه پذیرش بستری موقت شدند.

وی با اشاره به اینکه اکنون ۶۶ بیمار حاد تنفسی در مرکزهای درمانی کاشان و ۱۱ بیمار نیز در بیمارستان‌های آران و بیدگل بستری هستند، اظهار داشت: هشت بیمار هم در بخش مراقبت‌های ویژه مرکزهای درمانی این منطقه بستری هستند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، کورش ساکی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱ بیمار جدید حاد تنفسی با سن پنج تا ۸۶ سال در منطقه کاشان بستری شدند که از این تعداد هشت بیمار در مرکزهای درمانی کاشان و سه نفر در آران و بیدگل تحت مراقبت و درمان قرار گرفتند.

جمعیت نزدیک به ۵۰۰ هزار نفری شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل، زیرپوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان قرار دارد.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله حدود ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان و شهرستان آران و بیدگل با بیش از ۱۰۳ هزار نفر جمعیت در حدود ۲۱۵ کیلومتری اصفهان قرار دارد.


منبع: https://www.irna.ir/news/84857711/%DB%B4%DB%B5-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D8%A8%D8%AA%D9%84%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%86%D8%B7%D9%82%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B4%D8%A7%D9%86-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D8%B4%D8%AF

وی با اشاره به اینکه ۳۶ و ۳۶ صدم درصد از جمعیت بالای ۱۸ سال شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل واکسن نوبت سوم مقابله با ویروس کرونا را تزریق کرده‌اند، گفت: هشت هزار و ۲۳۶ نفر از مردم این منطقه نیز واکسن یادآور (نوبت چهارم) را دریافت کرده‌اند.